IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st March 2009, 11:03
лъвица лъвица не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 76
По подразбиране Какво ли не опитах, но не се отказвам!

Ходя на фитнес 3-4 пъти седмично и крадито ми е бягане на пътека (в началото 30-40мин.) и колело в края (20-40мин) Посредата правя упражнения като едната ми тренировка е за горна част, а другата - за долна. Имам направена програма от инструктор, която напоследък не следвам плътно, защото имам зверски болки в едното коляно и не мога да клякам и да правя напади с дъмбели/гирички. Бих се радвала, ако някой ми каже какво да направя за това пусто коляно.

Вече бях писала, че имам да свалям малко килограми (около 5-7) но така и не се получава кой знае какво. Ходя от три месеца и виждам, че има разлика (на кантар не смея да се кача, защото имам силен стрес от този уред)
Отскоро започнах с Л-карнитин преди тренировка, или сутринта, ако не съм на тренировка и вечер преди лягане. Взимам фетбърнер Липо 6, преди хранене по две капсули.

Опитвам се да ограничавам храненето, но от както минах през НВД и Дюкан вече повече от две години с променлив и краткотраен успех, сега изпитвам ужас и стрес само като чуя думата режим или диета. Въпреки това, знам как да се храня горе-долу и гледам да не злоупотребявам с хараната.

Мисля да подновя ходенето на плуване поне веднъж седмично. По принцип съм доста стегната и винаги съм спортувала.

Години наред вече се мъча с тези килограми и все не се получава траен ефект. Даже започнах да си мисля, че може да имам нарушена обмяна на веществата

Дайте ми съвет как да успокря и задържа отслабването, моля!


30г, 160см, около 60кг
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st March 2009, 11:14
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Първо си виж коляното, ако трябва отиди на снимка и ортопед. Ако имаш проблеми с коляното спри изобщо всички упражнения, които го натоварват и увеличи плуването.

Щом толкова време се занимаваш, значи знаеш като цяло какво трябва да се прави. Внимавай с храната и внасяй разнообразие в хранителния си режим. Кардиото трябва да е по-малко преди и повече след тренировка.

Но още от сега ти казвам спри всички упражнения, които натоварват коляното, особено щом "зверски те боли" , не е нужно да си лекар, за да разбереш, че има проблем.

Здравето е преди всичко останало и няма смисъл да си съсипеш ставата, като после изобщо няма да можеш да тренираш и пак ще си върнеш килограмите, дори да ги свалиш сега
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st March 2009, 12:31
Slavikos Slavikos не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 13
По подразбиране

Отиди на лекар, аз също имам проблем с коляното, зверска болка и понякога се изщраква много силно и си го намествам сам, болката е страшна ако не си го наместя може да ме боли цяла седмица, а е наистина непоносима, случвало се е и да ми прилошава от болка. Оказа се че в това ми коляно не се възпроизвежда достатъчно смазка и коляното е на сухо, възможно е да имаш подобен проблем но да е още в началото. Има едни американски инжекции които се бият директно в коляното и после забавяш за болките. Най-добре консултация при специалист!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st March 2009, 17:46
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

А може би просто лъвица ходи на токчета редовно. От това също "редовно" болят колена.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st March 2009, 18:29
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Едва ли "може би" я удовлетворява като цяло Нека ортопедите решат какво и е.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st March 2009, 18:58
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

А може би тя трябваше да отговори преди теб...Много е смешно да отидеш на ортопед заради ходене на токчета...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 1st March 2009, 19:02
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Е не съм видял ортопеди да се заливат от смях, но е възможно
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #8  
Стар 1st March 2009, 19:08
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

...как ще видиш, вярвам ти не ходиш на токчета...по-скоро, надявам се ти да не ходиш на токчета...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 1st March 2009, 23:51
лъвица лъвица не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 76
По подразбиране

Благодаря за отговрите.

Не, не ходя на токчета често, да не кажа, че въобще не ходя...
Аз съм спортен тип лъвица.

За коляното си знам, че се е претоварило и сега много го щадя. Днес, друг инструктор в залата, ми замени едни упражнения с други и така програмата ми се пообогати и разнообрази.
Започвам да внимавам много с яденето. Другата седмица съм на цялостен медицински преглед и дано се окаже, че нямам проблеми със здравето.

Иска ми се да плувам и да ходя на бокс/кик-бокс от време на време.



edit-> Един час кардио на тренировка добре ли е? например 20 мин пътека в началото и 40 мин колело в края?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 2nd March 2009, 14:05
Аватара на боряна христова
боряна христова боряна христова не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 1 091
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от лъвица
Благодаря за отговрите.

Не, не ходя на токчета често, да не кажа, че въобще не ходя...
Аз съм спортен тип лъвица.

За коляното си знам, че се е претоварило и сега много го щадя. Днес, друг инструктор в залата, ми замени едни упражнения с други и така програмата ми се пообогати и разнообрази.
Започвам да внимавам много с яденето. Другата седмица съм на цялостен медицински преглед и дано се окаже, че нямам проблеми със здравето.
чудя се ако стоя по 1 час на пътечката ще сваля ли килограми,искам наи много 7 килограма,ограчавам се в храната...ходя по 3 пъти в седмицата на фитнес...


Иска ми се да плувам и да ходя на бокс/кик-бокс от време на време. чудя се ако стоя по 1 час на пътечката ще сваля ли килограми,искам наи много 7 килограма,ограчавам се в храната...ходя по 3 пъти в седмицата на фитнес...



edit-> Един час кардио на тренировка добре ли е? например 20 мин пътека в началото и 40 мин колело в края?
__________________
390/405 надмускулно
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какволинеопитахнонесеотказвам
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:48.