IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th September 2007, 13:16
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране За самочувствието,усмивката и още нещо...

В последно време ми прави впечатление, че много хора или имат много голямо нереалистично самочувствие, което демонстрират с преекспонирането на нови и скъпи придобивки и излишна агресия или такива, които нямат никакво и даже като им се усмихнеш или ги поздравиш в асансьора те гледат като "теле" и мълчат.Не може ли просто да сме нормални, вежливи и усмихнати хора? Защото аз какво съм виновна за вашите проблеми и вие какво сте виновни за моите проблеми и какво ме интересува кой каква кола кара, това не ги прави повече човеци, нещо са объркани взаимоотношенията в нашата, иначе така красива страна.Бих искала да чуя мнения различни от тези на моите приятели и ще се радвам да споделите какво мислите?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th September 2007, 13:27
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Хора всякакви, повече са роби на ежедневието... живеят за да идат на работа, връщат се за да гледат телевизия и не помнят кога за последно са отишли на почивка. Но в повечето случаи си го обяснявам с тежката работа която вършат за мизерните пари... и такъв човек какво да го радва...
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #3  
Стар 9th September 2007, 13:52
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

да, но защо да рефлектира на отношението му към мен аз какво съм виновна, нека бъде по-амбициозен да работи на две работи и т.н. да предприеме нещо, а другият който има и се надува, пак не поздравява и не се усмихва.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th September 2007, 13:58
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране

всичко е въпрос на вътрешна нагласа... ако виждаш красивото и в дребните неща, колкото и изтъркано да звучи, ще си намираш какво да те прави щастлив и ще откриеш подобни хора, с които да се чувстваш добре... а тогава няма да ти влияе негативността на другите...

понякога и аз мисля за тези хора, които Nelina_02 спомена... тъжно е, но и сами са си виновни... не мисля, че човешко същество може да си позволи да се принизи до материалното, а повечето българи не само са се принизили, а направо се въргалят в него...

смисълът на живота не се измерва в придобивки, нито можеш до го направиш по-смислен, когато постоянно мърмориш и обвиняваш другите за неуспехите си...
__________________
'The most efficient approach to fat loss is to decrease your calories a little and increase your activity a lot.' Tom Venuto
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th September 2007, 14:03
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от valhalla
смисълът на живота не се измерва в придобивки, нито можеш до го направиш по-смислен, когато постоянно мърмориш и обвиняваш другите за неуспехите си...
именно, слава богу има и хора, които мислят като мен
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th September 2007, 14:08
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране

има, Nelina_02, но за съжаление сме много малко... ако бяхме повече, щеше да се получи това, което и двете искаме...
Цитирай:
Първоначално написано от Nelina_02
да сме нормални, вежливи и усмихнати хора
Това ми напомня за един цитат от Mahatma Gandhi:
"Be the change you want to see in the world!"
__________________
'The most efficient approach to fat loss is to decrease your calories a little and increase your activity a lot.' Tom Venuto
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th September 2007, 14:13
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

добре, то е хубаво това което мислите, но някой пътувал ли е в градския транспорт около 20:00 към квартала си ( визирам Стара Загора или някой друг провинциален град, в София хората би трябвало да си живеят по-добре ) Едни мъртвешки физиономии, половината мъже спят по седалките... измъчени лица... това са хора работили 20-30 години в някой завод, по строежите и т.н. от сутрин до вечер, къде е това време и тези сили за втора работа? просто хората са свикнали с този начин на живот, да изхранват себе си и семействата си, въпреки че им е буквално отнето чувството щастие или поне външно, съдейки по безличните им лица.
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #8  
Стар 9th September 2007, 14:20
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Street
просто хората са свикнали с този начин на живот, да изхранват себе си и семействата си, въпреки че им е буквално отнето чувството щастие или поне външно, съдейки по безличните им лица.
знам какво имаш предвид и разбирам гледната ти точка, но немога да се съглася с "отнемането" - този глагол предполага безпомощност пред външна намеса, а не мисля, че човек има право да губи контрол над собствения си живот.

също така, сам казваш че те са "свикнали" ... ами то това е основната им грешка... ако не ти е приятно нещо, промени го, как така ще свикваш с него

всеки трябва да вземе живота си в ръце и да се погрижи за развитието си като личност и правото да намира щастие, тогава не само ще се усмихва, а дори ще сбъдва мечтите си... постоянно!
__________________
'The most efficient approach to fat loss is to decrease your calories a little and increase your activity a lot.' Tom Venuto
Отговори с цитат
  #9  
Стар 9th September 2007, 14:25
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране Re: За самочувствието,усмивката и още нещо...

Цитирай:
Първоначално написано от Nelina_02
В последно време ми прави впечатление, че много хора или имат много голямо нереалистично самочувствие, което демонстрират с преекспонирането на нови и скъпи придобивки и излишна агресия...
колкото за това самочувствие от придобивки и още повече от тяхното показване пред хората... това е резултат от друга голяма грешка на човечеството - стадния манталитет... когато още от тинейджъри започнат да се докарват еднакви и т.н за да са като другите, те израстват комплексирани възрастни, които се доказват като си купуват скъпи дрънкулки и се фукат с тях... но пак си остават антииндивидуалисти и част от стадото...

ето ви още един цитат:
"You all laugh at me because I'm different, I laugh at you because you're all the same"
__________________
'The most efficient approach to fat loss is to decrease your calories a little and increase your activity a lot.' Tom Venuto
Отговори с цитат
  #10  
Стар 9th September 2007, 14:33
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Съгласна съм, че "навъсеното лице" може да е следствие И на умората и тежкото ежедневие...., но нима само хората в България работят (колко много, може да се поспори.., но темата е друга) ?!?

Според мен е въпрос на възпитание и елементарна култура...., да поздравиш с усмивка и да бъдеш любезен с околните (без значние дали са познати, или непознати...)...
А това...., явно, на много от нас ни липсва.....тъжно, но факт....
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Засамочувствиетоусмивкатаощенещо
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:49.