IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd January 2010, 12:34
ALBERTO77 ALBERTO77 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 1
По подразбиране Помощ - драстично отслабване+качване на мускулна маса ... ?

Здравейте на всички

Реших да пиша във форума с надеждата някой да ми помогне. Имам прословутия проблем ,който се среща при много хора , а именно Ефекта Йо-Йо. В продължение на 1-2 години все се надъхвам да се захващам с така тежкото(поне за мен) отслабване, и все така се случва,че не успявам.Може би поради факта,че ме до мързява или поне до сега,не съм имал толкова свободно време,в което да обърна повече внимание на фигурата си. Нормално - кандидатсване и тн...Това не е от значение. Важен е факта,че човек стиго до момент,в който осъзнава,че няма накъде да ходи и трябва да се вземе в ръце и да започне да се осъвършенства и физически,а не само интелектуално. Един умен човек, би трябвало да изглежда нормално и външно. Не си спомням точно как беше поговорката, но мисля,че беше така : "Красив ум, красиво тяло" . Осъзнал съм тези неща и се чувствам напълно готов да се захвана с тази материя както си трябва. Аз съм на този принцип,че като тръгна да правя нещо , то трябва да е на максимум и да се прави по най-правилния и ефективен начин. До сега 2 месеца правя сичко ок ....8 кила отслабвам ....5 месеца мързелувам - 15 кила качвам и така....Характерно при мен е бавният метаболизъм.Спра ли да се движа и да правя каквито и упражнения,почвам да качвам като луд. А странното е,че не се тъпча кой знае колко...Може би наистина повече захар и въглехидрати,но не са в такива големи количества,че да кача 10 кила за месец и половина от декември 2009.Медицинско погледнато всичко ми е наред. Освен - мързела. Да не насочвам вниманието към това,прекалено много се отклоних от посочената ми горе тема и пак се отплеснах във лирически отклонения.
1.Нямам почтни никаква активна физическа дейност поне от 1 година.Не че преди съм имал кой знае каква… Януари 2009 бях 2 месеца на фитнес – 88кг(10кг свалих),пак си имах сланинки около корема. Днес 23.01.2010 – 100кг значително омязняване навсякъде.Изключително – корема.
Каква тренировъчна програма може да ми препоръчате за начинаещ с потенциялно интензивно развитие ? По конкретно описание за определен асортимент от всекидневни(може би) упражнения,които стриктно да ги изпълнявам.Ако може някой да ги напише тук или да ми даде линк ,или на Лс…Наистина много се нуждая и ще бъда много благодарен за помощта,защото съм решил всичко това да продължи в дълъг период от време и да стане част от моето ежедневие по принцип. Целта ми е за 4-5 месеца да отслабна драстично и да кача много мускулна маса,защото аз съм си едър на външен вид и имам потенциал.
2. Проблем е – ХРАНАТА . Основния проблем е вредната храна,която съм приемал до сега и която наскоро посотепенно премахвам…
Каква храна към тренировъчната програма….? Диетата именно – Основното нещо и най-важното ,за да може човек да отслабне. Кажете моля ви се нещо,което подтиска глада…защото проблема при мен е ,че ми се дъвчи…Наяждам се и след 30-40 мин , пак ми се яде- дъвчи ,направо ми къркори стомаха…3 на ден се храня (пържола свинска+картофи+1 филия бял хляб = вечеря/обяд)
3.Хранителни добавки – До сега са ми препоръчвали – Течен Л-карнитин сутрин на гладно абсолютно всеки ден независимо дали ходя на тренировка или не по една супена лъжица….Но вече не зная дали и това е правилно.
Суроватка за качване на масата и възстановяване. Това са най-безвредните,защото не искам да се захващат с по-тежка химия,защото организма не ми го понася.
Правилно , грешно ? Препоръки , дозировка ?
Еми…общо взето,това е. Мисля,че стана досадно дълго,но благодаря на всички,които са имали търпението и са проявили усилието да прочетът ИЗКЛЮЧИТЕЛНО дългата ми тема! Последно мога да кажа,че вдъхновил страшно много и този път няма отказване…Всякаква помощ ще ми бъде от полза Много Ви благодаря на всички и живи и здрави
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23rd January 2010, 15:17
Аватара на raptorche
raptorche raptorche не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2009
Град: Пловдив
Мнения: 693
По подразбиране

Здравей. Прочетох "страшно дългата" ти тема.

Значи първо искам да ми кажеш някои основни работи. Къде смяташ да тренираш, ако е в зала, с какво разполага залата, колко пъти в седмица ще можеш да тренираш, какви финансий би отделил за Л-катнитин, Фет-бърнери и т.н. Казваш, че организма ти не понася по-сериозни добавки. Би ли понесъл тежка диета като ябълки и чай в продължение на дни. Имаш ли стомашни проблеми?

Мисля, че на базата на тази информация, ще мога да те насоча до някаква степен и ще мога да ти препоръчам някаква стратегия. Също и да кажеш колко си висок на тези 100 кг. Защото и аз съм 105 кг, но съм 193 см висок.

Поздрави.
__________________
Men are pigs. [They will] pretty much have sex with anyone, fat, skinny, married, single, complete strangers, relatives.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Помощдрастичноотслабванекачваненамускулнамаса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:21.