IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 1st November 2008, 15:37
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране Re: ...

Цитирай:
Първоначално написано от ледено_sЪrце
Цитирай:
Първоначално написано от Honeyed
И моля ви не носете изцяло черно - особенно млади момичета .
Защо...? На мен почти всичките ми дрехи,обувки и чанти са в черно
Ами за повече настроение, мисля. А Богдана Карадочева казваше в едно интервю, че всичките и дрехи са в черен цвят.. и когато едно дете на нейна приятелка видяло гардероба и пълен с дрехи възкликнало: "А пък аз си мислех, че имаш само една рокля!" милото
Отговори с цитат
  #12  
Стар 1st November 2008, 16:26
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
А до останалата част от визията - едно токче винаги издължава , едни направени ноктенца , една красива прическа ... и те гледат по друг начин / е без да прекаляваме - щото 10 - 20 кг са си 10 - 20 кг отгоре/ .
А не като някои момичета , които гледам по улиците - по пълничка - свила се като мишле , не смее да покаже никаква индивидуалност .
Айде бе Аз пък точно обратното виждам по улиците - не просто по-пълничка, а направо преизпълнена, нагримирана като фолк-певица, с 5 см ноктенца... Как по друг начин да я гледаме, освен като нещо отвратително? И да де беше само тя, но истината е, че много по-лесно е да си лакираш ноктите, отколкото да отслабнеш и немотивираните хора го приемат за даденост и край. Аз, като... Да кажа ценител на крастотата и не само женската, не мога да приема нещо такова и направо се отвращавам, понеже наистина е отвратително.

Всеки може да ходи както си иска, но да има някво себеуважение все пак, иначе става жалка история. Аз като видях въпросното "момиче" пък си помислих - вместо да гледа да не привлича толкова вниманието, тя се нашарила се едно нарочно иска да я гледат - а гърба и беше по-широк от на който и да е, трениращ при мен в залата, само дето не от мускулна маса, а сланинките се изливаха през късите ръкавчета, които пък сякаш с цел да подчертаят големите и ръце. А да - и миглите и бяха 5 см. Просто жалка история по друг начин няма как да го коментирам.

И не мисля, че дебелите момиченца трябва да акцентират върху грима си или ноктенцата или прическата, а да се погрижат за тялото си. Все едно на Опел да му слагам тунинг - еми жалка история за пореден път.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #13  
Стар 1st November 2008, 16:52
Аватара на Honeyed
Honeyed Honeyed не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 44
По подразбиране ...

Иванин не разбра замисъла .
Идеята е , че като е дебела не е нужно да не се поддържа и да няма самочувствие .
И казах без да се прекалява ...
Сега дебелите да мрем ли ?
Слабеем , но то с магическа пръчка не става , трябва си време , пък до тогава викаш да се покрием с един чувал .
__________________
Everybody wants to quit. It is okay to want to quit. It is just not okay to quit !
Отговори с цитат
  #14  
Стар 1st November 2008, 17:23
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Че то,ако става въпрос само за лек грим,маникюр и прическа,не е толкова поддържане,колкото жест към самата себе си,не виждам каква е разликата тук дали жената е пълна или не...? Но наистина понякога жените не се съобразяват...На бала ми една майка на абитуриентка си слагаше изкуствена руса коса,къдреше я,доста нагримирана беше и опищя целия салон с неините тревоги относно приготовлението на външния й вид,повече дори от нас,които всъщност имахме празник. Ами,не зная какво да кажа ,резултатът си беше точно "на свинче - звънче". Щеше да изглежда много по-добре с една нормална прическа,съобразена с възрастта й и телосложението й. Мисля,че това имаше предвид Иванин. Все пак не винаги това,което ни харесва,ни подхожда и стои.

Ето за какво говоря аз:
http://www.bigbrother.bg/part_profile.pcgi?p=9
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 1st November 2008, 17:27
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Honeyed
Сега дебелите да мрем ли ?
Слабеем , но то с магическа пръчка не става , трябва си време , пък до тогава викаш да се покрием с един чувал .
А, Иванине? И мол`ти са - пОгледни пак заданието на темата - вярно е, а че има хора, дет` се обличат без вкус на всякакви килограми, пол, възрасти.... еми има - ко да ги напрайм тях? Нек всеки да си гледа животеца.

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Всеки може да ходи както си иска, но да има някво себеуважение все пак, иначе става жалка история.
Ако се замислиш ....... има достатъчно много (слаби) люде, които не се самоуважават...
Отговори с цитат
  #16  
Стар 1st November 2008, 17:31
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ледено_sЪrце
Ето за какво говоря аз:
http://www.bigbrother.bg/part_profile.pcgi?p=9
Е, лУеко комично е това .... как да го нарека ама мол` ви са - нидейте слага всички пухкави ора под един знаменател... някой все пак имаме вкус. (доста по-различен от демонстрирания.)
Отговори с цитат
  #17  
Стар 1st November 2008, 17:45
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Да, имам предвид да е съобразено всичко, не да става претрупване, било то от слаб човек. Но в случая това само подсилва "интересността" на ситуацията. Колкото и да сме моралисти и т.н. и да се правим - всеки, който погледне въпросното момиче ще си помисли "не стига, че е толко дебела, ми и се е нарисувала и само се е направила супер грозна" - ВСЕКИ, ако ще и Папата да е.

Тази от биг брадър е нещо красиво в сравнение с моя случай

Мария, всеки да си гледа животеца ама нали това е коментирания въпрос в момента По тая логика, в темата "какво не харесвате в 1 мъж" мога просто да кажа - кво да направим, че има грозни мъже, всеки да си гледа животеца и да я затворим ; ) Затова е форум.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #18  
Стар 1st November 2008, 18:47
PeCinCe PeCinCe не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 622
По подразбиране

Много се радвам, че се заформи дискусия в една или друга посока по темата
По темата за дрешките искам да кажа, че съм съгласна с Honeyed-наистина торбестото само влошава положението. Но от друга страна няма нужда да се опъваме в някакви дрехи, в които приличаме точно на наденички.. Бях чела някъде, че онази част от тялото, която ни е по-пищна, трябва да е в по-тъмен цвят, подчетавам по-тъмен, не черен. Например (при мен) панталонът може да е по-наситено зелено, а горната дреха да е по-бледо зелено. И съм сигурна, че всяка от нас, има поне едно нещо в тялото си, което харесва и което може да подчертае (според вкуса си, аз предпочитам по-дискретно).
За дрешките в Kensol и Daka style също има.. различни (включително големи) размери.
А за гласенето и пудренето- няма значение дали си слаб,дебел, рус, чернокос, прекалено многото боички винаги предизвикват усмивка.
Мисля си обаче, че коментарът с гримирането и поддържането като цяло беше насочен към онези, които мислят, че свалят ли килограмите всичко ще се реши с магическа пръчка.. Няма да стане така. И не бива да се занемаряваме..
Отговори с цитат
  #19  
Стар 2nd November 2008, 01:47
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Цитирай:
А до останалата част от визията - едно токче винаги издължава , едни направени ноктенца , една красива прическа ... и те гледат по друг начин / е без да прекаляваме - щото 10 - 20 кг са си 10 - 20 кг отгоре/ .
А не като някои момичета , които гледам по улиците - по пълничка - свила се като мишле , не смее да покаже никаква индивидуалност .
Айде бе Аз пък точно обратното виждам по улиците - не просто по-пълничка, а направо преизпълнена, нагримирана като фолк-певица, с 5 см ноктенца... Как по друг начин да я гледаме, освен като нещо отвратително?
Добре, слушай драги съфорумнико - пробвам да ти обясня за какво говорим (ние жените, поне до колкото аз го разбирам)

То е ясно, че е най-хубу да си (щях да напиша дебел ) : млад, здрав, красив, строен, умен и богат, ама не на всеки се случАва.. (съответното в женски род)

Темичката е :"Мечтите ви след като отслабнете". Това е интересна справка с реалността, защото ние всички понекогиш сме склонни да придаваме нереално или преувеличено значене на нЕкои събития.. и изобщо интересно е.

Идеята на поста, който те провокира Е: че има много симпатични и пухкави личности, които нямат смелост да се заявят. (отделно има същите такива и не-пухкави личности, но тази тема на друго обръща внимание). Това може да бъде направено деликатно и приятно за окото.

Ти си видял друг пример - някаква гротеска, която в този случай е била "преизпълнена". Еми има ги. Туй значи ли, че зарад` такива неориентирани към момента личности всички в по-тежките категории да не се грижат за външния си вид докато се борят с килограмите?? (и по-скоро с причините за тях и пр....)

Сега, бъди спокоен, няма разумна дама, която да си мисли, че като си лакира ноктите и ще си оправи проблемите... това е просто един щрих и мисля, че в случая ние говорим за едно (окуражаване по различни начини, дори и допълнителни и странични, които са важни за жените), а ти за друго - за т`ва, че някой си ти е нарушил естетическото чувство..

Оная тема за мъжете аз не виждам ко толко има да коментирам, щото и грозния мъж може да е безкрайно очарователен и в това спор няма.
Прав си обаче, че затова обаче е форума.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 2nd November 2008, 12:15
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Ама ти не ме разбираш

Какво общо има нормално гримираната жена с такава... Прегримирана? Аз не говоря за нормалните.

Цитирай:
Сега, бъди спокоен, няма разумна дама, която да си мисли, че като си лакира ноктите и ще си оправи проблемите...
За жалост няма как да сме спокойни, ти сама го каза, тъй като разумните са рядко срещано явление По-често се среща в напреднала възраст, но тогава е късничко. Огромна част от момичетата най-вече си мислят точно това, че могат да замажат, да го наречем недостатъците в тялото, с грим и т.н. Правят си невероятни снимки на лицата в сайтовете или пък някак успяват да изопачат нещата в снимките (което си говорех точно снощи с 1 колега), в сайтовете започват да им пишат "а много си готина", нея и се вдига изкуствено и неестествено самочувствието само заради интернет и започват да пренасят това самочувствие в реалния живот, което е огромната грешка на... 90% от тийнейджърите в момента После идва някаква такава при мен в дискотеката с неестествено приповдигнато самочувствие и решава, че "като поиска нещо винаги го постига"

Просто не е реално в нито 1 отношение и точно това, че ми казваш да "съм спокоен", също не е реално - защо да съм спокоен, след като въпросните разумни дами (говоря за по-млади девойки, не 30 годишни) са някакъв малък процент от общата маса. Висиш цял ден пред компютъра, зареждаш се, че си супер готина, но през това време трупаш някой-друг килограм от тъпкането с чипс и кроасани и вечерта си мислиш, че си най-привлекателната красавица - еми не става така.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: МЕЧТИТЕНАОТСЛАБВАЩИТЕ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:52.