IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 2nd October 2008, 15:14
Аватара на princesavm
princesavm princesavm не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Sofia
Мнения: 893
По подразбиране

При мен,лично,до агенция се стигна чрез обяви в Jobs,Jobtiger и подобни сайтове за търсене на работа.Самата обява е от агенция,отиваш на интервю и ако те одобрят ти правят среща с работодателя.Там вече с него можеш да си договориш условията,а дали ще бъдат спазени не зависи от агенцията
Отговори с цитат
  #12  
Стар 2nd October 2008, 15:17
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Да мерси.......разбрах
Отговори с цитат
  #13  
Стар 2nd October 2008, 15:22
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от doroteia01
А как ти намират работа:в смисъл ти казваш ли какво търсиш..........желана заплата........и т.н.....И като ти кажат че са ти определили интервю казват ли ти какви са условията и заплатата там.И изобщо реални ли са заплатите които ти ги съобщават?Защото забелязвам че едни заплати се пишат а реалните пари които ще взимаш са далеееееееч под това.Ама го разбираш чак като отидеш на интервюто и си загубиш от времето,а още по-лошо ако още ходиш и на работа.......и в един момент ти писва от цялата гимнастика
точно за това става въпрос...доколко са реални предложенията на тези агенции...да не говорим че понякога и на интервюто не ти казват заплатата а те занимават с простотии от сорта на мотивационни писма и т.н. не казвам че не е важно и това но най-голямата мотивация винаги е заплащането и възможностите за израстване( реални обаче) което пак за кво го искаме - за престиж и повече пари - нищо повече...едва ли има такива на които им се работи само за слава и престиж... занимават те с глупости на интервютата а най-важното не казват - то е ясно че щом съм отишла значи имам желание за работа примерно - за кво трябва да разтягаме локуми и да не говорим по същество ей това не мога да разбера
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 2nd October 2008, 15:36
Аватара на princesavm
princesavm princesavm не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Sofia
Мнения: 893
По подразбиране

Защото в идеалния случай,ако агенцията е сериознатя трябва да предостави на работодателя качествени предложения(в смисък хора .
Идеята е да се избегнат разни ненормалници,които не знаят работи ли им се,мързи ли ги,какъв им е случая.Нормално е да ти задават някакви клиширани въпроси,но ползата за теб е да те свържат с работодателя.От там нататък от теб зависи да прецениш каква фирма стои срещу теб и как точно ще си договориш условията в твоя полза.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 2nd October 2008, 15:38
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Посредничеството в Б-я, като всяка друга сфера - куца яко. Първо самия работодател няма навика да комуникира и да поддържа диалог с посредник. От там посредническата фирма, колкото и благородни намерения да има, не може да представи актуална информация на кандидатстващия, както се отбеляза по-горе. За да работи адекватно такава структура е необходима колаборация между две агенции, които да работят в екип. Едната да представлява работодателите и техните интереси - другата - кандидатстващите за работа и техните интереси, за да има договаряне между два правни субекта. Пенкилер агенция не върши работа, а за съжаление всички подобни агенции в Б-я са такива.
За това агенциите едно говорят, друго вършат а резултатите са трето. За това нямат мотивация.

Не сме дорасли още агенции да ни вършат работата. Така мисля аз!
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #16  
Стар 2nd October 2008, 15:44
Аватара на princesavm
princesavm princesavm не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Sofia
Мнения: 893
По подразбиране

Посредничеството в България не във всеки сектор куца.
Като цяло,според мен,трябва да съществува посредничество във възможно най-много сектори,защото ние българите много обичаме да си мислим,че всеки може да прави всичко и разбира от всичко.
А един КАЧЕСТВЕН посредник,може най-добре да извърши дадена услуга,защото се предполага,че това му е работата.
Друг е въпроса,че няма как да не се съглася с Жоро,че в някои отношения посредничеството е трагично и може би агенциите за подбор на персонал е между тях!Все още търсещия работа най-добре може да си защити интереса ...
Отговори с цитат
  #17  
Стар 2nd October 2008, 15:47
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

съгласна съм, жоро обаче е факт че като отвориш вестника или някоя страница в нета с публикувани обяви за работа се вижда че 90% от обявите минават през агенция. и тогава нямаш избор освен да избереш "най-малкото зло". или да се задоволиш с останалите 10% обяви пуснати директно от работодателя...затова пуснах темата поне да споделим опита си с агенциите и на кои поне горе долу може да се разчита.....иначе е ясно като бял ден че си прав
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 2nd October 2008, 18:35
Аватара на {Boni}
{Boni} {Boni} не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 520
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пипилота
Веднъж си платих на такава агенция за да ми намерят работа. Не беше много наистина - 5 лв., попълних някакви документи и т.н. Осигуриха ми едно единствено интервю. При положение, че те имат сметка да ти намерят работа, защото взимат 50% от първата ти заплата (примерно) не разбрах защо така бездействат. Повече не възнамерявам да ползвам услугите на такива.
Преди една-две години бях на презентация на AIMS, на която казаха, че в България по закон агенциите за подбор на персонала нямат право да искат пари под каквато и да е форма от търсещите работа, заплащането за услугата се извършва изцяло от работодателя Това ми направи впечатление, защото бях чувала за подобни агенции, в които или ти искат пари за регистрация или някакви проценти от заплата, а те изрично обясниха, че това не е законно!
Аз засега не съм си търсила работа чрез агенция, но в близко бъдеще ще трябва да ходя на стаж и май ще се наложи
__________________
The greater danger for most of us lies not in
setting our aim too high and falling short; but in
setting our aim too low, and achieving our mark.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 2nd October 2008, 19:55
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

това е така - агенциите по закон нямат право да ти искат такса за регистрация и даже учтиво ти го обясняват, но в следващия момент почват да те убеждават как 5, 10 или 15 лв трябва да платиш еднократно за попълването на документите ти от служителите и едва ли не за хартията която хабят.абе от 9 извора вода ти карат само и само да ги оправдаят тези пари
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Агенциизаподборнаперсонал
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:34.