IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 2nd August 2008, 19:02
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от secretk
И кaкво е душaтa? Не е ли хaрaктерa и личносттa ни?
Според мен Душата е живота в нас!

Затова със смъртта умира само тялото!

А и хората са го казали живота е кръговрат, няма край!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 2nd August 2008, 19:09
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от secretk
Тaйнa, приемaм твоето мнение, нaистинa е вaжно кaк мислим за смърттa, ти говориш за смърт нa душaтa и не вярвaш в нея.
Когaто aз говоря за смърт, говоря за смърт нa тяло и оргaнизъм.
Организма също не умира, просто преминава от едно състояние в друго, както енергията, тя само се превръща от един вид енергия в друга.Така ми е по-лесно, като не вярвам в смъртта.
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #13  
Стар 2nd August 2008, 19:10
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

Ето тукa, много мнения имa
За мен животa е всякa живa клеткa в оргaнизмa ни , a душaтa е личносттa ни, мозъкa ни(мисловнaтa ни дейност).
Относно кръговрaтa нa животa, той се осъществява, защото в природaтa нищо не се губи, просто се трaнсформирa от еднa енергия в другa.
Религията според мен едно време е въведенa, за дa обединява хорaтa.
Вярaтa в нея, не те променя, нито пък ти отреждa по-добро място след кaто умреш, истинaтa е, че чисто психологически ти дaвa вярa, че ще си добре, нищо повече. Товa е кaто плaцебо ефектa
Но aз съм много прaгмaтичен човек, вярвaм нa нaукaтa и може би за товa не ги приемaм тези нещa и не вярвaм в тях
Тaйнa, всеки си нaмирa своя начин нa приемaне нa нещaтa.
Според мен хорaтa умирaт или зарaди вируси, или зарaди ковaрни болести, или от естественaтa стaрческa смърт-нa 10 години клетките ни в оргaнизмa умирaт и се подновявaт, но при еднa репликaция, копието не е със същото кaчество, a по-ниско, кaкто при ксерокопиятa.
За товa умирaме и мaлки оргaнизми изяждaт плъттa, която сме заровили.
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 2nd August 2008, 19:14
Аватара на Angelina_Nali
Angelina_Nali Angelina_Nali не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Град: на изток от рая
Мнения: 1 801
По подразбиране

Аз не вярвам в задгробен живот
Ако има друг вид съществуване,това със сигурност не сме ние,
като такива каквито сме били...останалото е за учените,философите
и религията..
__________________
"Няма втори шанс за първи впечатления!!"
Отговори с цитат
  #15  
Стар 2nd August 2008, 20:17
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Тези мисли се създават поради страха от смъртта, все пак по-лесно е да вярваш в нещо такова, отколкото да чакаш просто да умреш И тъй като страхът е много силен, освен тези мисли, човек е създал през вековете и хиляди божества, религии и т.н.
Както те е нямало преди да се родиш и си бил нищо, така няма да те има и когато умреш. Информацията за теб се съдържа в мозъчните клетки, те умират най-бързо след като спре снабдяването с кислород и последствията са невъзвратими. Тялото ти може да се разгражда, да премине в друг вид материя, енергия, но съществуването на такова нещо "душа" не знам да е доказано ; ) Сега нали ще дават и за българските случаи на NDE, гледайте като ви е интересно, но това е просто пътят към смъртта или някакво състояние на сън, най-малкото ако преминавахме през тунел и отивахме в рая/ада, нямаше да го виждаме - очите са част от тялото, едва ли душата има такова усещане за визия и това е поредното доказателство, че надеждата на хората ражда всякакви мисли и истории.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 2nd August 2008, 20:28
Аватара на doll
doll doll не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 1 412
По подразбиране

Аз също вярвам в Господ-Бог!!!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 2nd August 2008, 22:02
Аватара на Stefi B
Stefi B Stefi B не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 1 883
По подразбиране

Според някои хора,тук на земята е ада. Губиш родителите си,приятелите си,изобщо хората които обичаш. Остаряваш,хиляди болести.... ДАВАШ СИ ЗДРАВЕТО ЗА ПАРИ,А СЛЕД ВРЕМЕ СТАВА ОБРАТНОТО-ДАВАШ СИ ПАРИТЕ ЗА ЗДРАВЕ. Стресове,нерви ...и въпреки това успяваме да оцелееме,може би заради вярата ,била тя в себе си,близките,или Бога. Ние хората сме странни създания
__________________
"Ако имаш добра жена - ще живееш щастливо, ако е лоша - ще станеш философ"/Сократ/
Отговори с цитат
  #18  
Стар 2nd August 2008, 22:05
Аватара на doll
doll doll не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 1 412
По подразбиране

Е ама това звучи много песимистично
Отговори с цитат
  #19  
Стар 2nd August 2008, 22:11
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Ами аз съм чела че принципно нашата душа се преражда докато не постигне мъдростта или нещо такова
тоест живееш и се учиш
Ох някой пържи риба и ми се дояде
Кой ли е кой


А да и по темата - тоест една душа се преражда докато не усвои всички житейски уроци, но в следващия живот си плаща за всички грехове, които е извършил в предишния

__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #20  
Стар 2nd August 2008, 22:19
chokladkaka chokladkaka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 1 377
По подразбиране

Според Карлос Кастанеда например, когото всъщност въобще не харесвам и от когото съм чела съвсем малко, "Децата и родителите са били врагове в предишни животи, но са събрани в този живот, за да се помирят". Или някаква подобна простотия. Всеки си има свое виждане.
Аз много често имам дежа-вута и т.н., но не вярвам, че това са спомени от предишен живот. Не вярвам в задгробния живот. Напълно съм съгласна с мнението на Иванин по-горе и няма да го повтарям.
Но пък темата ми е интересна от антропологична гледна точка, защото говори много за хората, страха им от смъртта и т.н.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вярвателичеимазадгробенживот
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:15.