IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd October 2008, 14:13
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране Агенции за подбор на персонал

Тъй като се замислям сериозно да сменям работата си искам да се допитам до вас какво мислите за агенциите за подбор на персонал? Има ли смисъл от тях и вършат ли работа наистина?
Незнам дали съм права но понякога ми се струва че тези агенции пускат доста "апетитни" обяви имено с цел да привлекат хора които да се регистрират при тях, а после се оказва че или итервюто за съответната длъжност е минало, или длъжността е вече заета, но ако отида да се регистрирам при тях могат да ми предложат други подобни позиции или условията се оказват съвсем различни от описаните от агенцията и т.н...
Изобщо ще се радвам и вие да споделите впечатленията си, опита си или просто да изкажете мнение.
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd October 2008, 14:17
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Веднъж си платих на такава агенция за да ми намерят работа. Не беше много наистина - 5 лв., попълних някакви документи и т.н. Осигуриха ми едно единствено интервю. При положение, че те имат сметка да ти намерят работа, защото взимат 50% от първата ти заплата (примерно) не разбрах защо така бездействат. Повече не възнамерявам да ползвам услугите на такива.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 2nd October 2008, 14:30
Аватара на princesavm
princesavm princesavm не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Sofia
Мнения: 893
По подразбиране

Аз,при последната смяна на работата ми,се натъкнах и на сериозни и на супер бездейни агенции.На сегашната ми работа съм чрез агенция и съм доволна.Всичко е въпрос на късмет.Препоръчвам ти такива агенции,които не искат такса от търсещия работа.Мисля,че това е предпоставка да са по-сериозни,освен това единственото,което ще загубиш е време да отидеш на интервю,а можеш да спечелиш хубава работа.Успех
Отговори с цитат
  #4  
Стар 2nd October 2008, 14:34
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

А може ли доволните и недоволните от посредничеството на агенция да казват името й? Мисля че тази информация ще е полезна за всички които искат да намерят/сменят работа
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 2nd October 2008, 14:40
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
А може ли доволните и недоволните от посредничеството на агенция да казват името й? Мисля че тази информация ще е полезна за всички които искат да намерят/сменят работа
И аз така мисля,защото и мен ме интересува
Биби мерси че пусна темата-много полезна
Отговори с цитат
  #6  
Стар 2nd October 2008, 14:41
Аватара на princesavm
princesavm princesavm не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Sofia
Мнения: 893
По подразбиране

Аз нямам нищо против да кажа имена,но повечето от тях не си ги спомням. Аз си намерих работа чрез агенция Ан-Мари.Но това с агенциите е като с пластичните хирурзи,има и доволни и недоволни клиенти,в зависимост от частния случай Но пак си казвам мнението,ако не ти искат такса,няма какво да загубиш,а само евентуално да спечелиш.Иначе ако искаш питай за конкретна агенция,ако ми говори нещо,ще ти кажа лично мнение
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd October 2008, 14:49
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Радвам се че темата е полезна и на други освен на мен
princesavm, мерси че уточни, мисля че на всички е ясно че нещата са относителни и винаги ще има доволни и недоволни но мисля че е добре да говорим с имена, а всеки сам за себе си да направи преценка
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 2nd October 2008, 14:58
Аватара на princesavm
princesavm princesavm не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Sofia
Мнения: 893
По подразбиране

Разбира се и аз съм на това мнение,че трябва да се говори с имена.
За съжаление наистина не мога да си спомня имената на повечето,защото беше преди около половин година,но със сигурност ако се коментира някоя конкретна агенция и имам впечатления (добри или лоши) с удоволствие ще си кажа мнението )) Доколкото си спомням бях в една агенция RHR - където ми уредиха интервю,но аз отказах предложението (т.е. те си свършиха работата ) Имаше една Creativo,която не си направиха труда да ми се обадят,че са ми получили CV -то.И така ...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 2nd October 2008, 15:07
chokladkaka chokladkaka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 1 377
По подразбиране

Само веднъж съм имала вземане-даване с подобна агенция, а именно Creativo. Никак не бях очарована, не ми се обадиха месеци наред, въпреки че уж със сигурност ми бяха намерили работа. Аз бях 2 курс студентка, исках нещо на половин работен ден и в офис. Обадиха ми се след 3 месеца да ме питат дали искам да работя на 8 часов работен ден като продавачка на бельо.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 2nd October 2008, 15:08
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

А как ти намират работа:в смисъл ти казваш ли какво търсиш..........желана заплата........и т.н.....И като ти кажат че са ти определили интервю казват ли ти какви са условията и заплатата там.И изобщо реални ли са заплатите които ти ги съобщават?Защото забелязвам че едни заплати се пишат а реалните пари които ще взимаш са далеееееееч под това.Ама го разбираш чак като отидеш на интервюто и си загубиш от времето,а още по-лошо ако още ходиш и на работа.......и в един момент ти писва от цялата гимнастика
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Агенциизаподборнаперсонал
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:48.