IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 27th May 2009, 12:09
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Не мога да си обясня, през седмицата пак готвя от време на време на момчето ми, но някак си, не ме блазни да се натъпча.. хапвам малко или само таратор или салата, но като отида у бабаааааа, е, не е истина, как готвиии И даже напоследък ям много по-малки количества (т.е. не си сипвам допълнително)
Мдаммм, но като цяло се опитвам по-скоро да не ограничавам откъм разнообразие, а откъм количество. Пример: дояжда ми се катма, шоколад или баклава, нещо такова. Взимам си аз 2-3 хапки и ми минава мерака. Ако си забраня и не хапна, цяла нощ я сънувам, на другия ден отивам и изплюсквам 1 цяла.. Друго, което правя е, ако има вкусен десерт за вечеря, вече се научих да си го запазвам за сутринта.. с кайвето
Ай, че огладнях хахахаа
Отговори с цитат
  #22  
Стар 27th May 2009, 18:39
Аватара на eleonor
eleonor eleonor не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 15
По подразбиране

Ако нещо ти се е дояло изключително много, можеш да си хапнеш малко (като еМ ДжИ), но все пак ако меракът не е чак толкова голям, май е по-добре да се мине без изкушението

Иначе това с натъпкването най-често се получава заради омагьосания кръг: глад - преяждане - глад - преяждане... Идеята е да си кажеш "От днес започвам да ям нормално!" (а не от утре) и да си следиш и количеството храна, и качеството. В една книга пишеше, че навикът се изгражда за 21 дена. Ако в 21 дни се храниш нормално и свалиш някой друг кг, като не се ограничаваш прекалено, то много вероятно ако на 22-ия ден те поканят на гости, да не се освиниш
Отговори с цитат
  #23  
Стар 27th May 2009, 20:39
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

eleonor, честичко пиша менютата си в Дневника на отслабващите.

Храненето ми е доста еднообразно в някои аспекти, така че кротко търпя критики в това отношение и се старая да разширявам спектъра на храните.
Винаги закусвам - овесени ядки с мляко, много канела и стафиди или в редки случаи елда с извара. Преди обед хапвам и плодове - те са голямата ми страст и големият ми грях Общо взето, ако прегреша, винаги е с плодове ( в редки случаи с извара - другата ми слабост ). През деня ям през два часа - протеини на прах, сурови ядки ( до 20 гр на ден ), извара, някой и друг зеленчук, кисело мляко ( домашно )... Вечерята ми се състои от грамадна салата, зеленчуци на пара и риба / яйца / сирене / извара ... Това общо взето.

Виждам, че сте коментирали темата за прегрешенията. При различните хора решението е различно. Привърженик съм на теорията за метаболитните типове. Личният ми опит е следният: преди години, когато се опитвах да си позволявам "по малко" от "забранените" храни, никога не свършвах с малко. След като ги приключих окончателно, не са ме изкушавали, не ми се прияждат даже. Познавам обаче и много хора, при които тоталният отказ води само до периодични пристъпи на преяждане ... Всеки трябва да намери това, което е работещо за собствения му организъм.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 28th May 2009, 14:21
Аватара на eleonor
eleonor eleonor не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 15
По подразбиране

hatred, като те гледам на снимката, ми иэглеждаш много слабичка, ти си знаеш де, но имат ли иэобщо смисъл твоите лишения? Относно прекратяването на вредните храни - кои точно? Иначе браво за волята
Отговори с цитат
  #25  
Стар 15th August 2009, 18:04
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Извинявам се, че пиша в неподходяща може би тема, но не ми се искаше да пускам нова.

Имам нужда от съвет. Искам освен диетата да правя някакви упражнения вкъщи. Проблема е,че искам някакво натоварване и за долната част на тялото, а ми е трудно да намеря подходящи за мен упражнения.
Оперираха ми коляното преди няколко месеца и мускула ми на въпросния крак е слаб, а коляното ми е много нестабилно. Скачане на въже, клякания, продължително тичане и изобщо всичко натоварващо коленете ми е проблем.

Идеи за подходящи упражнения? Дали велоаргометъра би бил решение? Не ми е много голям проблем да карам колело, но достатъчно ли е натоварването ?
Отговори с цитат
  #26  
Стар 15th August 2009, 21:02
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jaynee
Идеи за подходящи упражнения? Дали велоаргометъра би бил решение? Не ми е много голям проблем да карам колело, но достатъчно ли е натоварването ?
Въртенето на вело е добра кардио дейност, но тя доста натоварва коленете. Сигурен/на ли си, че няма да е проблем
Отговори с цитат
  #27  
Стар 15th August 2009, 21:11
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

При мен проблема е главно скачането и клякането. Това е, че при тези две движения коленете поемат тежеста на цялото тяло.Понякога ме боли, но по принцип би трябвало вече да е възстановено коляното и да мога да правя въпросните действия.
Обаче не се чувствам сигурна , усещам го много слабо и нестабилно и ме е страх да не го претоваря и пак да си направя проблем ....

По тези причини и казвам какво точно не мога да правя, защото е малко странно едно натоварване да ми е проблем, а друго не ..

Иначе мисля да пробам велото, но ако има и нещо друго, с което да се постегна - приемам всякакви съвети
Отговори с цитат
  #28  
Стар 14th September 2009, 13:55
Аватара на ~xxkiriku
~xxkiriku ~xxkiriku не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 8
По подразбиране

Здравейте Имам един въпрос и не бях сигурна къде да пиша. Ако не е за тук се извинявам
Попринцип се храня разделно и балансирано.
Но проблема ми е движението. Упражнения правя, но имам чувството, че трябва да изразходвам повече енергия. Особено сега, когато застудява...
Та бихте ли могли да ми препоръчате някакъв уред за кардио тренировки? Благодаря
Отговори с цитат
  #29  
Стар 14th September 2009, 16:36
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ~xxkiriku
Здравейте Имам един въпрос и не бях сигурна къде да пиша. Ако не е за тук се извинявам
Попринцип се храня разделно и балансирано.
Но проблема ми е движението. Упражнения правя, но имам чувството, че трябва да изразходвам повече енергия. Особено сега, когато застудява...
Та бихте ли могли да ми препоръчате някакъв уред за кардио тренировки? Благодаря
велоергометър/ кростренажор/ пътечка :P
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 4th March 2010, 22:23
Bad_romance Bad_romance не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 11
По подразбиране

Че вие цепите грамажа с тези калкулатори... Аз лично съм си направил три калкулатора, но резултатите... + - 5-6% /те са и за калории, освен за кг/ може би им давам! Толкова е относителна системата на смятане, особеностите на всеки отделен човек, че да се вярва сляпо на резултат от калкулатор е най-малкото неприемлиево!
__________________
От нещо нищо става, но от нищо нещо е друга работа...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Малкопитаниязатренировкикалории
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:53.