IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #441  
Стар 22nd September 2010, 13:31
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Най-добре...а още по-добре преди да забременееш ,защото по време на бременност създават големи мъки понякога.
Отговори с цитат
  #442  
Стар 22nd September 2010, 14:33
Аватара на P.Hinkova
P.Hinkova P.Hinkova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 622
По подразбиране

само искам да се ориентирам за цената, защото наистина го мисля. Последният път ми взеха 100 лева на зъб. Това нормалната цена ли е ? Вярно, че си е операция, ама все пак това са още 200 лева.
Отговори с цитат
  #443  
Стар 22nd September 2010, 14:57
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране ..

Хахаха на мен пък не ми правят проблеми и защо да ги вадя като не ми правят?Трявало да се вадят...Само защото трябвало..Ако не ти правят проблем и дойде време някой друг зъб да загубиш и няма кътник на който и мост да стои какво ще правиш така.По тая логика като не праят проблем вземи ги извади всичките.. При мен имат място да израстът единия се е показал до половината другия почнал да излиза другите два още няма помен от тях..
Отговори с цитат
  #444  
Стар 22nd September 2010, 15:16
Аватара на P.Hinkova
P.Hinkova P.Hinkova не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 622
По подразбиране Re: ..

Цитирай:
Първоначално написано от didiyordanova1
Хахаха на мен пък не ми правят проблеми и защо да ги вадя като не ми правят?Трявало да се вадят...Само защото трябвало..Ако не ти правят проблем и дойде време някой друг зъб да загубиш и няма кътник на който и мост да стои какво ще правиш така.По тая логика като не праят проблем вземи ги извади всичките.. При мен имат място да израстът единия се е показал до половината другия почнал да излиза другите два още няма помен от тях..
тц много се изказа без да знаеш за кво става дума .
Първо извадиха ми двама мъдреца, защото имам криви зъби, така когато сложих шините, ако ми бяха наредили шините зъбите при израстването на мъдерците пак щяха да се разкривят . Защото сега нямам място в устата, представи си ако ми израстнат и два мъдреца. Така, че не съм ги извадила точно защото така ми е кефнало. Това беше най-правилното решение.
Отговори с цитат
  #445  
Стар 22nd September 2010, 21:37
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране Re: ..

Цитирай:
Първоначално написано от didiyordanova1
Хахаха на мен пък не ми правят проблеми и защо да ги вадя като не ми правят?Трявало да се вадят...Само защото трябвало..Ако не ти правят проблем и дойде време някой друг зъб да загубиш и няма кътник на който и мост да стои какво ще правиш така.По тая логика като не праят проблем вземи ги извади всичките.. При мен имат място да израстът единия се е показал до половината другия почнал да излиза другите два още няма помен от тях..
Проблемът ви е ,че нямате доверие в зъболекаря си специално,а така също предпоалгам и в много още институции ....
И да знаете...ще имате проблем с мъдреците,въпросът не е дали,а кога
Просто разбирам от тия неща малко повече от вас,ако позволите разбира се
Отговори с цитат
  #446  
Стар 8th October 2010, 09:16
h4x0r3d h4x0r3d не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте, на 23 години съм и преди една седмица в продължение на 2-3 дни ме болеше долен десен мъдрец, който се оказа, че бил "полегнал", поне така ми каза зъболекарят, при когото ходих на преглед.
В момента нямам болки, но съм решил да отида при някой специалист, за да разбера дали ще трябва да се вади този мъдрец. Въпросът ми е при кого да отида, дали прегледът се заплаща или е безплатен, ако се наложи операция (прочетох темата и разбрах, че ако мъдрецът не се е показал целият, се вади с операция), колко ще струва, едно вадене на мъдрец, защото ми казаха, че цените били около 200-300 лева... което за мен е много тъй като не работя в момента, става въпрос за София или евентуално Пловдив.
Отговори с цитат
  #447  
Стар 16th October 2010, 11:06
polimarinowa polimarinowa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте, от 4 дни имам непоносими болки в доленият мъдрец. Вчера ходих на зъболекар и ми изписаха Оспексин на 12 часа- 1таблетак 1000мг и Аулин за болката. Пия ги 2 ри ден, незнам дали е рано , но вместо да се оправям, става още по зле, бузата ми се поду имам чувството,че болката вече не е само долу в дясно, а и в горното чене? Това нормално ли е? Започнах да взимам по 3 Аулин на ден за да притъпи болката..с какво друго безболяващи мога да го заместя? Благодаря ви предварително
Отговори с цитат
  #448  
Стар 17th October 2010, 18:22
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Оспексин не е първи избор при подобни ситуации.
Отидете на преглед отново.
Зъбът трябва да се извади.
Отговори с цитат
  #449  
Стар 17th October 2010, 23:00
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране ..

Да чукна на дърво половината ми мъдрец е излязал единия..не се е обадил до сега...мия си го редовно четкам го но мисля да му направя една снимка да видим как е ще излезе ли като хората
Отговори с цитат
  #450  
Стар 30th November 2010, 19:50
kkostadinova kkostadinova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте! Преди няколко месеца започна да ми расте мъдрец, който не ми създаваше никакви проблеми, до преди малко повече от седмица. Подух се около мъдреца и започна да ме боли доста силно. Няколко дни карах на болкоуспокояващи и накрая отидох на хирург, който ми извади зъба. Отне около 40 минути, защото единият корен беше закривен и зъба не можеше да излезе. Вече съм с изваден мъдрец, но вече 5ти ден болката не минава, карам постоянно на болкоуспокояващи и освен това усещам болка и около слепоочието от страната на мъдреца както и изтръпване в основата на езика, също от страната на извадения мъдрец. При ваденето зъболекарят видя, че има малко гной, не ми предписа антибиотици и когато му се обадих по телефона на 3тия ден след ваденето той ми каза да си купя антибиотик. Искам да попитам каква може да е причината за тези болки, нормално ли е толкова дни болката дори да не намалява и трябва ли да отида да ми погледнат раната? Благодаря предварително!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Растемимъдрецкакводагоправя
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:04.