IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #511  
Стар 22nd January 2011, 11:06
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Neli_pl
Здравеѝте.Изчетох много теми и все пак не можах да намеря отговор на въпроса ми,та реших да попитам.Днес ми извадиха мъдрец и зъболекаря ми каза,4е е останало съвсем малко пърченце във венеца ми и защото съм бременна ми каза,4е било по-добре да го остави там,вместо да ми разцепи венеца и след това да го шие и да се налага да пия антибиотик,та искам да попитам има ли някакъв проблем ако си остане там или може да се възпали или нещо такова?
Правилно решение
След като родите,направете една снимка за да се види колко точно "малко" е парчето.Ако е наистина малко(под 3мм) няма да има никакъв проблем.
Отговори с цитат
  #512  
Стар 22nd January 2011, 16:38
Neli_pl Neli_pl не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 2
По подразбиране

Ами аз съм бременна в 10 седмица и много ме болеше,имаше и голяма дупка и за това се наложи да се извади сега,защото нямаше да издържа още 5-6 месеца.Извади ми го стоматолог,не хирург.Казаха ми че упоиката е специално за бременни.Парченцето ми се струва около 1-2 мм,защото видях зъба и двата корена (ако са еднакви),то единия е 1-2 мм по-къс от другия.
Отговори с цитат
  #513  
Стар 22nd January 2011, 21:30
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Не се притеснявайте,това няма да повлияе по никакъв начин на бебето
А щом е толкова малко парченцето,ще забравите след една седмица за случилото се!
Успех!
Отговори с цитат
  #514  
Стар 23rd January 2011, 21:10
TiaRa! TiaRa! не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте! Аз бих искала да попитам възможно ли е растенето на мъдрец да е придружено и с главоболие :S При мен от 3-4 дни започнаха болките по растящия зъб, които успявам да контролирам благодарение на аулин и затова все още не съм посетила зъболекар, но забелязах, че откакто усетих първите болки в зъба, започна и главоболието. За него започнах да пия аналгин, беналгин, парацетамол, но останах много изненадана, че болката продължава, тъй като досега съм нямала така продължително главоболие и винаги с приемането на 1 аналгин и ми преминава, а сега неще
Отговори с цитат
  #515  
Стар 27th January 2011, 21:25
милена82 милена82 не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: Sliven
Мнения: 4
По подразбиране

Привет мъдри хора
Прочетох почти цялата тема и все пак ми остана недоизяснен въпрос около мъдреците.
Преди 3 седмици ми изадиха долен десен мъдрец, ретинирал ли беше термина - полегнал си спокойно в костта и буташе корена на предния зъб, тотално скрит и никога не ме беше болял, случайно го излових чрез една снимка заради киста на 6-ти зъб. Та операцията около 30 мин, поизмъчи се хирурга, ряза ме поне 10-15 мин с нещо дето бръмчи и стърже гадно, после ме заши и ми сложи дренаж, пих АБ и витамини както си му е реда. Махна ми денажа след седмица и започна да ме боли, отидох и пак ми сложи дренаж - спря да ме боли, извади го след седмица, още на другия ден ме заболя. Нормално ли е 3 седмици след екстракцията на зъба да ме боли цялата кост, иначе нямам подуто, нито зачервено?
А ме чака още 1 такъв мъдрец от другата страна.
Може ли на мястото на 6-ти изваден зъб да се сложи имплант или вече е късно? не ми се иска да правя мост (5-ти, 6-ти липсващия и 7-ми)
Благодаря на всеки, който даде мнението си.
Отговори с цитат
  #516  
Стар 28th January 2011, 10:34
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Не е нормално да има такава болка,отидете на преглед.Ще е добре да се направи и една контролна графия в областта на извадения зъб.
Имплант можете да сложите когато и да е ,стига да има достатъчно и пълноценна кост.
Отговори с цитат
  #517  
Стар 28th January 2011, 10:36
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TiaRa!
Здравейте! Аз бих искала да попитам възможно ли е растенето на мъдрец да е придружено и с главоболие :S
Освен,че е нормално ,почти винаги го има като симптом ,но с много разнообразна локализация!
Слепоочие,ухо,очница,зад ухото....
Отговори с цитат
  #518  
Стар 28th January 2011, 14:32
милена82 милена82 не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: Sliven
Мнения: 4
По подразбиране

Благодаря ти Яворе, Господ здраве да ти дава, че така помагаш на много хора
ще ида днес да ме прегледа хирурга.
Аз си направих снимка след ваденето, но той не прояви желание да я види, даже отказа. Надявам се да нямам останала кост
Отговори с цитат
  #519  
Стар 29th January 2011, 18:36
милена82 милена82 не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: Sliven
Мнения: 4
По подразбиране

... пак ми сложи дренаж, беше се напълнила с храна дупката, явно е големичка. хирурга ми каза, е може и 3 месеца да ме боли, да не се плаша Погледна ми снимката по мое настояване и нищо не каза.
Отговори с цитат
  #520  
Стар 29th January 2011, 19:04
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

То може,ама не е редно да боли 3 месеца....
Раната има нужда от промивки през ден и контролни прегледи.Това са задачи на хирурга!!!!!А не "Ти първо се разболей,пък ела да те лекуваме",затова трябва да се предотврати усложнение ,а не така повърхностно да се оставя на произвола
Въпросният колега явно нее виждал остеомиелит (и дано не вижда),щом така леко подхожда към подобни случаи.
Редно е в подобни случаи да има и една антибиотична защита,но
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Растемимъдрецкакводагоправя
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:37.