IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 25th March 2008, 11:31
kiki74 kiki74 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Plovdiv
Мнения: 11
По подразбиране възел на щитовидната жлеза

Здравейте на всички във форума!
Оперираха ми студен възел на щитовидната жлеза преди една седмица.Въпросът ми е кога мога да започна да се мажа с контрактубекс-крем за белези?Някой ползвал ли е този крем?Моля пишете ми.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25th March 2008, 12:06
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

След не по-малко от 20 дни.Не се притеснявай,по начало разрезите след такива операции се извършват в естествените гънки и линии на сгъване на шията и личат много радко.
Повече внимание обърни на щитовидната си жлеза
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25th March 2008, 16:06
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

С Контрактубекс се третират само белези,които са започнали да стават келоидни,т.е започнали са да се удебеляват и да се показват НАД повърхността на кожата.В противен случай има опасност белега да ХЛЪТНЕ навътре/става като стрия/.Повтарям ти думите на дерматолог,а и го видях на практика
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 25th March 2008, 16:45
kiki74 kiki74 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Plovdiv
Мнения: 11
По подразбиране Re: възел на щитовидната жлеза

благодаря ви
Отговори с цитат
  #5  
Стар 25th March 2008, 16:49
kiki74 kiki74 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Plovdiv
Мнения: 11
По подразбиране

белегът не ме притеснява много.Малко е гаден още в началото.Ох, кога ли ще заздравее да мога да се изкъпя като хората.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th April 2008, 17:17
kiki74 kiki74 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Plovdiv
Мнения: 11
По подразбиране

Привет на всички!Нуждая се от малко подробности.Моля помогнете.Ако някой е опериран от възел на щитовидната жлеза, моля да пише.Минаха 20 дни от операцията.Чувствам се добре, но ме притеснява това, че около разреза ми е още твърдо.Чувствам и някаква преграда като , че ли когато преглъщам.Това дали е нормално.До кога ще е така?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 8th April 2008, 11:14
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравейте!Нормално е тъканта около разреза да е малко по-уплътнена,това ще намалее с течение на времето ,но може и да остане леко уплътнено,защото това все пак е рана ,а структурата на белезите е различна от тази на нормалната кожа,еластичните влакна са по-малко за сметка на фиброзните и затова се усеща така твърдо.Възспалителен процес също може да доведе до това,но предполагам сте ходила на преглед и такова нещо би се видяло?
Ако не сте,съветвам ви да отидете ,защото все пак това касае здравето ви
Отговори с цитат
  #8  
Стар 8th April 2008, 18:39
kiki74 kiki74 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Plovdiv
Мнения: 11
По подразбиране

Благодаря за отговора.Може би ще стана смешна, но все ми се струва, че има неща, които забелязвам всеки ден.Като пипам кожата си точно над самия разрез ми се струва, че не я чувствам т.е като изтръпнала е.Може би искам твърде бързо да ми мине всичко като по чудо, но досега никога не съм била оперирана и ми се стуват тези неща странни и притеснителни.Следващата седмица ще отида на преглед и да си направя изсл.на хормоните.Мисля , че всеки лекар би трябвало да обясни на пациента какво става след операция или др.за да бъде спокоен пациента и да не си мисли щурави неща.Но това са рядкост.За съжаление моят хирург не ми обясни нищо подобно.Да се надявам, че всичко е и ще бъде наред.Приятна вечер
Отговори с цитат
  #9  
Стар 8th April 2008, 20:41
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Да,ако е прерязано клонче на сетивен нерв може да има безчуствена зона...Може с времето да се възстанови ,но рядко се случва на такива нерви. Не е толкова притеснително точно там,особено в сравнение с това ако се прекъсне моторен нерв.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21st May 2013, 02:02
yanabran yanabran не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1
По подразбиране

Искам да споделя малко информация отностно един нов метод за лечение на възлите на щитовидната жлеза. В миналото са били възможни само два метода на лечение – клинично наблюдение и операция. Хирургичното лечение се препоръчва само когато възела е болезнен и създава значително неудобство. Напоследък, нов, неинвазивен метод на лечение набира скорост - така наречената ехотерапия. Това е метод, използващ фокусиран ултразвук с висока интензивност (HIFU) и представляващ алтернативен вариант на хирургичното лечение на проблема. Доколкото знам предимствата му са следните:
- не е нужна обща упойка, а невролептична;
- процедурата е амбулаторна ( не е нужно да лежите в болница), възстановяването е в рамките на няколко часа – пациента се приема сутринта и се изписва следобед;
- лечението е безопасно, ефективно и също така, за разлика от операцията, не остава белег;
Ако се интересувате по задълбочено, може да проверите страницата във фейсбук, от която и аз разбрах за метода: http://www.facebook.com/pages/Theraclion/303792825050
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: възелнащитовиднатажлеза
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:35.