IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 28th November 2007, 15:48
Insatiable86 Insatiable86 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 60
По подразбиране

bibi_82 много ти благодаря за бързия отговор, миличка. Съгласна съм с теб, че едното е вънтшно проявление на вътрешен проблем ( в този ред на мисли пъпките, в някои случаи, са признак на проблем с яйчниците). Според мен е важно да се отстрани първопричината в такъв случай, така че започвам и аз с пчелния прашец. И да не е необходимо, поне ще си направя профилактика. Мерси много още веднъж. А на останалите, които имате проблем с полипи и кисти, надявам се да се справите и да сте здравички вече, защото е много неприятно. Успех!
__________________
THE only THINGS iN LIFE
YOU regret ARE THE risks
THAT YOU DIDN’T take!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 16th January 2008, 21:02
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

да ви кажа какво става при мен - май имам проблем - появи ми се извънместруално кървене пак признак за полип.уплаших се честно казано.отидох днес веднага при личната за направление и утре бягам на лекар. почти съм сигурна какво ще чуя и какво ме очаква но поне се надявам да не е от най-лошите полипи. утре като разбера какво става пак ще пиша. стискайте палци!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 17th January 2008, 09:06
glimpse glimpse не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 10
По подразбиране Re: Полип на яйчника

Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
като ми каза обаче че полипа се маха с кюртаж и ми се изправи косата. как да не се притеснявам???
Аз в момента имам полип в матката и ще ми го махат след няколко седмици. Честно казано от всичко което прочетох в нета видях, че има на шийката на матката и в самата матка, но от теб чувам и за яйчниците...
За матката специално кюртажа се води по-травмиращата процедура, освен това се прави "на сляпо" т.е доктора не вижда какво "стърже" По-модерния метод е с хистероскопия! До колкото четох в нета, във Варна (където явно си) няма хистероскоп. Нямам представа дали може с него да се работи върху яйчниците, но си струва да проучиш!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 17th January 2008, 09:22
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

мерси за инфото.може би е важно да направя уточнението че се оказа че полип може да има или на матката или на влагалището, не и на яйчника.явно съм била толкова стесната като ми е казала лекарката че дори не съм запомнила къде ми е полипа точно. сега обаче пак отивам на лекар и ще разпитам подробно.иначе за този апарат - мисля че има такъв във Варна - ако не се лъжа в Майчин дом, но искрено се надявам дотам да не се стига
Отговори с цитат
  #15  
Стар 17th January 2008, 10:17
glimpse glimpse не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
мерси за инфото.може би е важно да направя уточнението че се оказа че полип може да има или на матката или на влагалището, не и на яйчника.явно съм била толкова стесната като ми е казала лекарката че дори не съм запомнила къде ми е полипа точно. сега обаче пак отивам на лекар и ще разпитам подробно.иначе за този апарат - мисля че има такъв във Варна - ако не се лъжа в Майчин дом, но искрено се надявам дотам да не се стига
Дано не се налага, да....може да е удебелена лигавица и изобщо да не е полип
Отговори с цитат
  #16  
Стар 17th January 2008, 14:40
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

ако знаете само какъв ужас изживях днес.....лекарката ми днес потвърди наличието на полип в кухината на матката който на всичко отгоре е нарастнал двойно за 3 месеца. каза че трябва да се прави абразио... да ви кажа бях ни на земята ни на небето въпреки че го очаквах....все пак реших да се консултирам и с друг специалист.препоръчаха ми Д-р Мичев и хукнах натам - обясних му за какво става въпрос, човека ме прегледа и каза - нищо ти няма....направо ми увисна ченето.аз обяснявам пак за кво съм отишла че най-вероятно имам полип и т.н а той каза - да разбрах ама нямаш полип и всичко си ти е наред.обясни ми че извънмеснтруалното кървене се получава в следствие на хормонални смущения но не е нещо за което трябва да се тревожа и ми предписа някакви витамини и капки които да го регулират. другото което ми обясни е че дори да съм имала полип при положение че не съм раждала до абразио не трябва да се прибягва. и така с моите проблеми - сега се поуспокоих вече.след 2 месеца пак ще отида на преглед.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 17th January 2008, 16:01
Аватара на Renkata
Renkata Renkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 238
По подразбиране

Егати !!!!! Нямам думи направо! Едно че месеци наред те държат в напрежение, изкарват ти акъла за отрицателно време, парите ти взимат и най- гадното ако се вържеш ще ти разбият здравето /не дай Боже/ . А кажи ми не е ли за пари цялата работа - нямало друг начин, айде кюртажче, а дай сега тука сумата, и накрая - ходи си вече, нищо ти няма, спасихме те, здрава си като бик!!!! Добре че си съобразила да отидеш и при друг, Биби, те хората затова препоръчват консулт с поне двама лекари! Радвам се, че в крайна сметка имаме хепиенд
__________________
"Синтезирайки пантонимиката на парадоксалното, базирайки се на солидни, фундаментални фактори, ще бъда кратък, ясен и точен - яжте салата!"
Отговори с цитат
  #18  
Стар 17th January 2008, 18:18
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Абсолютно съм съгласна с Renkata, добре е че се ходи и на друг лекар. Даже може би е добре да не се казва, че някой друг ти е поставил диагнозата, да не се поблазни и той да потвърди да ти прибере парите от процедурата, тцтцтцт.
На моя приятелка нарочно я рязали двойно, само за да приберат повече парите от шевовете. Ужас просто!
Добре, че всичко е наред!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 18th January 2008, 11:28
glimpse glimpse не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
ако знаете само какъв ужас изживях днес.....лекарката ми днес потвърди наличието на полип в кухината на матката който на всичко отгоре е нарастнал двойно за 3 месеца. каза че трябва да се прави абразио... да ви кажа бях ни на земята ни на небето въпреки че го очаквах....все пак реших да се консултирам и с друг специалист.препоръчаха ми Д-р Мичев и хукнах натам - обясних му за какво става въпрос, човека ме прегледа и каза - нищо ти няма....направо ми увисна ченето.аз обяснявам пак за кво съм отишла че най-вероятно имам полип и т.н а той каза - да разбрах ама нямаш полип и всичко си ти е наред.обясни ми че извънмеснтруалното кървене се получава в следствие на хормонални смущения но не е нещо за което трябва да се тревожа и ми предписа някакви витамини и капки които да го регулират. другото което ми обясни е че дори да съм имала полип при положение че не съм раждала до абразио не трябва да се прибягва. и така с моите проблеми - сега се поуспокоих вече.след 2 месеца пак ще отида на преглед.
На твое място ще направя още една консултация и при друг специалист....все пак мненията на тези са на двата полюса!
От моята докторка знам следното - преди да се направи заключение трябва да се види няколко пъти през няколко месеца - на ехографа удебелената лигавица и полипа много си приличат. Лигавицата изтича с мензиса, така че след няколко прегледа в различни месеци няма да има съмнение какво е.
http://mamita-bg.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=677
Това е което ще ми правят на мен - абразио, кюртаж и тн....звучи още по-страшно
Отговори с цитат
  #20  
Стар 18th January 2008, 20:02
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

права си glimpse, мисля да направя и трета консултация но ще изчакам поне месец да видя как ще повлияя от лечението което ми предписа доктора.склонна съм да му вярвам защото ми го препоръчаха като отличен диагностик с дългогодишен опит. все пак няма да се предоверявам след като първата ми диагноза беше съвсем различна и най-вериятно ще отида и на трета консултация при друг.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Полипнаматката
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:07.