IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 31st October 2005, 11:43
marty marty не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2005
Град: София
Мнения: 49
По подразбиране

Смисъла на тази статия

" Не се познаваме лично, но аз имам причина да мисля, че ти си млад (на колкото и години да си), умен, талантлив, модерен, здравомислещ, възпитан, изглеждаш добре, обличаш се добре, работиш нещо интересно и добре платино, говориш минимум един чужд език, родителите\децата ти се гордеят с теб, плащаш си данъците и винаги оставяш бакшиш на с- ката. Мисля ,че понякога пушиш марихуана, или поне си опитвал, или поне десет от твоите приятели пушат.
(имам причина да мисля, че ти си млад (на колкото и години да си), умен, талантлив, модерен, здравомислещ, възпитан..........И ПУШИШ ТРЕВА)



Чудно защо обаче, когато общественото мнение чуе МАРИХУАНА, то не си представя теб, а мръсен скелетоподобен тип, който се въргаля в собствената си урина, а наоколо са разпръснати малко спринцовки. Ако е по- информироно, общественото мнение може все пак да си представи и нещо дебилно като Бийвъс и Бъдхед, което се хили, мучи, седи безобидно на пейката в парка цял живот (или евентуално прави някакъв там арт), но със сигурност от него няма никаква полза.
(Чудно защо обаче, когато общественото мнение (Наташа) чуе МАРИХУАНА, то не си представя теб, а "Един наркоман съсипва живота на много хора,неговото"право на личен избор"е да краде,да цапа,да заразява с болести,ако трябва-и ще убие,да проституира,нали не работи,а пари му трябват..."



Предполагам по принцип не те е грижа особено за общественото мнение и ти е по- лесно да си свиваш джойнта скришом от него, отколкото да му се обясняваш.Само че, ако според общественото мнение пушенето на марихуана беше нещо напълно нормално, всеки един парламент би имал значително повече трудности да въведе наказание от 10 години за притежание на половин джоинт.
В природата на общественото мнение е да бъде консервативно и да се страхува от всичко което не познава. "
(Предполагам по принцип не те е грижа особено за общественото мнение и ти е по- лесно да си свиваш джойнта скришом от него, отколкото да му се обясняваш.- Трудно е да се спори с .........
Само че, ако според общественото мнение пушенето на марихуана беше нещо напълно нормално, всеки един парламент би имал значително повече трудности да въведе наказание от 10 години за притежание на половин джоинт............но може и да си заслужава!?)

PS: Статията завършваше така "В природата на общественото мнение е да бъде консервативно и да се страхува от всичко което не познава. Мисля, че е време официално да му се представим: "
последвано от подписите на адвокати, лекари, дизаинери........ Едва ли твоите приятели са имали проблем точно с тревата.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 1st November 2005, 17:37
Inferis Inferis не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 7
По подразбиране

Към всичко изписано до тук аз искам да добавя, че според мен наркотиците са една неизбежна фаза от живота на днешното поколение, вече почти няма човек който да е измънкал "ами опитвал съм това и онова". И все пак трябва да се направи уточнение че има различни категории наркомани:
1. Тези които се споменават във въпросната статия - моето мнение че те са много повече от колкото подозираме, дори познавам хора на "средна възраст" които след тежък ден свиват по един масур а разговорите с тях могат да ти дадат много.
2. тези които с нетърпение очакват weekend-a, отиват в някои от култовите столични клубове взимат бонбон и се усмихват на всеки в продължение на часове след това. за тях това е единствения начин да влязат дълбоко в клубната музика - разни хора разни идеали.
3. Има и такива които събота е ден за пиене, което неминуемо води и до "шмъркотиците", кралският начин на забавление. След това реанимират неделя и понеделник пак се залавят за наистина сериозната работа от която печелят достатъчно доходи за да се забавляват следващият път. Познавам лекари и зъболекари и финансисти и адвокати, които го правят и с тях наистина е FUN.
4. Стигаме до тези които са в калта - хероин, тук съм на мнение че те трябва да се изтребят о крак колкото и крайно да звучи, защото при тях няма шанс.
Мисълта ми е че всеки по някакъв начин се забавлява, и докато има мярка и всичко наистина в името на забавлението е ОК. а ако човек е средноинтелигентен рано или късно се отказва от този порок, най-малкото защото започва да отдава значение на други по-важни неща, а и се замисля за последствията. А тези които не могат просто пропадат и остават повече пространство на разумните да се развиват и преуспяват - нещо като SURVIVAL OF THE FITTEST, или естествен подбор.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 1st November 2005, 18:13
100kila 100kila не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 1
По подразбиране

Незнам зашто толкова дискутирате наркотиците , те ако не съсипваха
здравето и разума нямаше да са забранени.Човек почва от мариxуана и накрая свършва под някой мост заобиколен от спринцовки.
Наркоманите и алкохолиците са комплексирани хора които като се напият/напушат/надрусат си мислят че са хванали Господ за брадата.
Няма ништо похвално в отва да пиеш или да се друсаш.
Похвално е да отидеш във залата и да кажеш "да" на здравето.
Похвално е от безизвестен и слаб младеж със странно име и акцент да
станеш нарицателно за сила , най-добрия културист на столетието и един от на известните актиори(Арнолд Шварценегер)
Това са истинските мъже , а не некви пиклиовци дето сутрин пушат трева , а вечер се напиват.
---------------------------------------------------------------------
Незнам зашто админа не е изтрил тая тема.Да сложиш тема за наркотици(даже има и неини поддръжници) във форум за спорт е се едно да сложиш паметник на Сюлеиман навръх Шипка.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 1st November 2005, 20:18
marty marty не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2005
Град: София
Мнения: 49
По подразбиране

Незнам зашто толкова дискутирате наркотиците , те ако не съсипваха
здравето и разума нямаше да са забранени.

Ми примерно защото някои хора си имат собствено мнение а не са овце, как само звучи " нямаше да са забранени"


Човек почва от мариxуана и накрая свършва под някой мост заобиколен от спринцовки.

Защото така казаха

Наркоманите и алкохолиците са комплексирани хора които като се напият/напушат/надрусат си мислят че са хванали Господ за брадата.

Егати простотията. От човек до човек има голяма разлика.


Няма ништо похвално в отва да пиеш или да се друсаш.

Що бе алкохола не е забранен.


Похвално е да отидеш във залата и да кажеш "да" на здравето.

Тренирам.


Похвално е от безизвестен и слаб младеж със странно име и акцент да
станеш нарицателно за сила , най-добрия културист на столетието и един от на известните актиори(Арнолд Шварценегер)

Пфу, просто спорт- егати елементарното. Ма верно за какво ти е кино, музика, литература.


---------------------------------------------------------------------
Незнам зашто админа не е изтрил тая тема.Да сложиш тема за наркотици(даже има и неини поддръжници) във форум за спорт е се едно да сложиш паметник на Сюлеиман навръх Шипка.

Може би не всички са ограничени, а може и админа от време на време да си чади.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 2nd November 2005, 10:40
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Секцията е за общи приказки, така че тук може да се дискутура всичко. Още повече, че темата за наркотиците е изключително важна.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 2nd November 2005, 14:37
Наташа
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Inferis
Към всичко изписано до тук аз искам да добавя, че според мен наркотиците са една неизбежна фаза от живота на днешното поколение,всеки по някакъв начин се забавлява, и докато има мярка и всичко наистина в името на забавлението е ОК. а ако човек е средноинтелигентен рано или късно се отказва от този порок, най-малкото защото започва да отдава значение на други по-важни неща, а и се замисля за последствията. А тези които не могат просто пропадат и остават повече пространство на разумните да се развиват и преуспяват - нещо като SURVIVAL OF THE FITTEST, или естествен подбор.
Ок,сега остава да кажеш къде точно е мярката,в кой момент,на каква доза и т.н.Никой не пробва наркотик с идеята да пропадне,но е факт,че много малко хора се връщат читави от тоя път.То е голям fun лекар да се нашмърка през уикенда,а дали ще е fun за тебе,ако оперира твоето дете?И дали ако твоят тийнейджър пропада,поне ще си доволен,че оставя след себе си повече пространство за другите?Хич не се заигравай с тия приказки за естествения подбор,че да не ти дойде на главата.Що се отнася до описаните от тебе"масураджии",разговори е с които ти дават много,те без масура си кръгла нула ли са?Ако трябва да се дрогираш за да се кефиш в клуб,значи това не е твоето място за забавление,потърси си друго.Дрога за забавление,дрога за след тежък ден,дрога за уикенда-тоя живот насън ли ще го караме?
Отговори с цитат
  #17  
Стар 2nd November 2005, 14:40
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Даммм, всеки може да изкаже мнение.
А и трябва да има такова и колкото и да ни е кофти, трябва да се дискутира. Защото не може на обяд, като изведа сина си на разходка зад блока, да гледам как 12 - 13 годишни момчета (а понякога и момичета) седят и пият бира, пушат цигари, а вече съвсем явно и марихуана.
Наркотиците са меко казано лайна, които не водят до нищо положително в живота но човек. И ако стоим отстрани без мнение и не правим нищо по въпроса, може и нашите деца да са сред тях. А и колкото и да обяснаваш, че това е лошо, повечето от вас знаят - аз само една дръпка..... А после накъде?
Отговори с цитат
  #18  
Стар 2nd November 2005, 18:31
marty marty не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2005
Град: София
Мнения: 49
По подразбиране

Преди време гледах епизод на "Секса и ..." в който каките се напушиха доста подобаващо, имаше и един сериал за някакви брокери- ми и те си чадеха , а всички сме гледали "Широко затворени очи" нали. А тези в европарламента- карнавал . Така че всичко зависи от човека, ако знае какво прави всичко е ОК, а ако не- хора като вас си вадят не много реални изводи.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 2nd November 2005, 22:21
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marty
Преди време гледах епизод на "Секса и ..." в който каките се напушиха доста подобаващо, имаше и един сериал за някакви брокери- ми и те си чадеха , а всички сме гледали "Широко затворени очи" нали. А тези в европарламента- карнавал . Така че всичко зависи от човека, ако знае какво прави всичко е ОК, а ако не- хора като вас си вадят не много реални изводи.
Хахахахаха, ти по филмите ли съдиш за живота? И после ние си правим грешни изводи за реалността!!!

А и как според теб едно 12 годишно дете ще знае точно какво прави? Аз за тях говоря, а не за възрастни хора. Но то при тях вече е по-скоро патологичен или психологичен случай...незнам как да кажа.

Проблема е, че малките имат достъп до тези боклуци, защото много лесно се влияят, и то най-вече от филми, телевизия, "приятели" и т.н.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 2nd November 2005, 23:11
marty marty не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2005
Град: София
Мнения: 49
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от valeto

Хахахахаха, ти по филмите ли съдиш за живота?
Кокво му е смешното, то ако помислиш молко, няма как да не стигнеш до извода, че ако не беше нещо нормално едва ли щеше да го видиш в подобни филми. Мм-да не е смешно- логично e
А пък тези 12 годишните какво общо имат
И ако някой още не е разбрал- за трева говоря, какво ми давате за премер някви херцози!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Наркотици
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:54.