IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 16th October 2009, 22:37
tialotomi tialotomi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 21
По подразбиране Бенки - белези след отстраняване

Здравейте, днес бях на процедура по премахване на бенки - с лазер една и друга с изрязване / рязане плюс ток май/ . Темата вероятно е коментирана, ама нали е форум - едва ли имат край темите. Много се притесних, че мястото на бенката манипулирана с лазер е дълбоко в момента. Дори нямам лепенка - при вас така ли е било, има ли някой като мен? Мястото е като изпечено, кафяво някакво, но е издълбано и е дълбоко. Като зарасне така ли остава видимо доста ВДЛЪБНАТО - като кратерче ? Моля ви пишете, връщане няма, но ако може нещо да се направи , за да е по-малко вдлъбването, какви белези остават след време ? Предписаха ми само вазелин да си мажа на бенката с лазер . За тази , която е рязана все още не знам как изглежда.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16th October 2009, 23:41
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Аз лично не съм си махала бенки въпреки че имам за махане...но много ме е страх..Приятеля ми си маха в чужбина със лазер нагърба...Еми колкото и да казват че не остават белези...неговите си личът и то доста...Не е вдлъбнато но има белег .
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17th October 2009, 00:21
Аватара на raptor
raptor raptor не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Пловдив
Мнения: 2 662
По подразбиране

ТОМИ!!!!!!!!!
моля да не пипаш никакви бемки,бенки,петнца и тн!
виждал съм достатъчно мед. грешки.
или и т.н. приятелски огън.
САМО ЧЕ,ракът не прощава.за това намери дерматолог да ги гледа,да ги изследва преди да говори и прави нещо.
няма да ти е по спокойно ако не ги знаеш какво са.
извинявай ако съм те стреснал ама по добре така
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17th October 2009, 08:52
Аватара на p1p1r1p1
p1p1r1p1 p1p1r1p1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 171
По подразбиране

Офф тия бемки са ужасни, аз имам две за махане.За едната ми казаха, че няма проблем, а другата трябва да се изследва.Но мен пак ме е страх, че какви неща съм чувала.Томи, аз ще ги маха в Медика естетика и ако искаш ще ти пиша какво е станало.Относно белега и д-р Денкова и хирург ми казаха, че белег остава, но бил много малък и леко червен.
Моля те, кажи какви са белезите на твоя приятел, защото моите бемки са на лицето и да не стане по-зле отколкото е!Според теб, ще могат ли да се скрият с фон дьо тен?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17th October 2009, 08:53
Аватара на Оnly
Оnly Оnly не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: ... в бурята ...
Мнения: 964
По подразбиране

И аз рискувах с махане на бенки , Томи , но и поддържам мнението на Raptor . Предпочетох изрязване , видя ми се по-сигурно от въздействието на лазера върху клетките . / винаги си представям растеж /
__________________
Не съм това , което съм , но и другите не са това , което са .
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17th October 2009, 09:47
tialotomi tialotomi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 21
По подразбиране

Аз стигнах до това решение след много време чакане и консултации. Моите причини са чисто естетически, но изчетеното в интернет и консултациите с дерматолози ме доведоха до извода , че съвременната медицина препоръчва превантивното премахване, за разлика от по-стари времена. Предпочитам малък белезникав белег, отколкото релефна и кафява бенка. Ужасно е обаче, че някогашната такава е вдлъбната и точно на деколтето ... А така е изпечено , че дори няма рана и не знам как би следвало да се прибере тъканта и да се изравни. Ако няма наблюдения, явно аз ще пиша , но едва ли резултатът ще е по-скорошен от 2 седмици.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17th October 2009, 12:09
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от raptor
ТОМИ!!!!!!!!!
моля да не пипаш никакви бемки,бенки,петнца и тн!
виждал съм достатъчно мед. грешки.
или и т.н. приятелски огън.
САМО ЧЕ,ракът не прощава.за това намери дерматолог да ги гледа,да ги изследва преди да говори и прави нещо.
няма да ти е по спокойно ако не ги знаеш какво са.
извинявай ако съм те стреснал ама по добре така
Няма да пипат ,подкрепям твоето мнение и не бех рискувала....
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17th October 2009, 14:20
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Аз съм си махала бенки преди около година.
Самото място стои по-бяло от останалата кожа, а и бях наясно, че никога няма да пигментира като другата кожа, защото най-горния слой просто го няма.
Ако това имаш в предвид под белег - Да, остава белег.
Иначе за релеф какво да кажа, едната е абсолютно равна с кожата, другата може би леееееееко вдлъбната, но не бих казала, че се забелязва дори, ако човек не знае
Отговори с цитат
  #9  
Стар 19th October 2009, 11:56
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Най-лесно достъпния начин е мазането с вит Е. /от аптеката на капсули и да е в по-голяма концентрация/ Два пъти на ден. Той регенерира тъканта, но трябва постоянство. По-дълго време.
__________________
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай никому!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 19th October 2009, 12:31
tialotomi tialotomi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 21
По подразбиране

Днес смених лепенката и видях и тази, която е рязана. Имам 7 шева.... на място, което обикновено е обект на мъжко внимание..... Нямам сила да ревна дори.. Бенката не беше по-голяма от 5 мм диаметър и не мн релефна, т.е. малка поне за мен, но ме посъветваха да я махна заради евентуална бременност. Тити1, при теб колко шева имаше, помниш ли? Смалява ли се видимо белега или така дълъг си остава, както в първоначалния вид? Мазилата против белези помагат ли сериозно, или ефекта им е по-скоро козметичен?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бенкибелезиследотстраняване
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:02.