IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #4421  
Стар 25th March 2012, 14:58
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Мила, радвам се, че се включи Аз пък смятам, че тук си е много на място да се коментира всичко, свързано с имплантите. Хубаво е да има прозрачност, особено след случая с ПИП (, а и не само заради това). От няколко места чувам, че НГ е станал представител на Ментор за БГ, което би обяснило защо така усилено ги предлага, а "хули" Натрел.
Мен за ПИП-а той ме убеди - хем операцията беше с 500Евро по-скъпа, отколкото с Евросиликон (други тогава не предлагаше, а аз си бях избрала него). Донякъде и заради това не се съгласих на Ментор сега, макар във всички американски форуми, които четох повечето лекари да предпочитаха тях.

kiara_80, говори с хирурзите, сигурно има начин да го вдигнеш (желязодефицитна анемия???) преди операцията.
  #4422  
Стар 25th March 2012, 16:47
medical_mentor medical_mentor не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 2
По подразбиране

Може би си права, че хора като мен, макар и търговци, могат да бъдат полезни и затова ще си позволя коментар на тема импланти, защото е ужасно трудно човек сам да избере. Не е като да седнеш в автомобил и да направиш „тест драйв”, нали?. Винаги си повлиян от външни фактори – мнения от приятели, във форуми, лични предпочитания на доктора. Аз (волю или не) чета всичко по темата, до което успея да се добера и ще ви кажа мнението си като човек, а не като търговец. Най-важният избор е „кой да ви оперира”. А относно различните марки импланти – само един съвет. Обадете се на тези, които ги продават и ако можете да „изкопчите” от тях дори и само едно предимство пред другите, което лично на вас да ви се стори задоволително, това ще е вашия имплант. Доволни и недоволни винаги ще има, но когато си доволен от собствения си избор ..... някак не е лошо.

Последно редактирано от medical_mentor : 25th March 2012 на 18:21
  #4423  
Стар 25th March 2012, 19:33
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kiara_80 Виж мнението
Здравейте момичета! От доста време искам да се подложа на операция за увеличаване на бюста и много искам това да се случи тази пролет, но имам един проблем с ниско желязо в кръвта(но нормален хемоглобин) и постоянно пия някакви добавки за да го регулирам.Предполагам, че това ще е проблем при операция, която малко или много е свързана с кръвозагуба. Искам да попитам имала ли е някоя от вас проблеми с желязото или хемоглобина преди операция и какво е мнението на хирурга в такъв случай ?
Здравей!
Първо кръвозагубата при мамопластика не е толкова осезаема. Знам със сигурност, че в клиниката, която се оперирах, кръвозагубата по време на оп е сведена до минимум. А след това, съдейки по кръвта в дренажните бурканчета - по време на цикъл аз лично губя 3 пъти повече кръв.

Щом хемоглобина ти е ок, не мисля, че има проблем. Диагностицирана ли ти е анемия?
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
  #4424  
Стар 25th March 2012, 20:15
kiara_80 kiara_80 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 9
По подразбиране

aniK, Nells Благодаря ви за отговорите!
Наистина ще е добре да говоря с хирурга,а за по-сигурно може да отида и на консултация с хематолог.
Nells, беше ми открита желязодефицитна анемия преди време, защото 8 месеца бях вегетарианка и депата ми от желязо в организма се бяха изчерпали. Доста време пих желязо-съдържащи медикаменти, но пък хемоглобина ми си беше в норма.
  #4425  
Стар 26th March 2012, 09:16
Аватара на Елисавета
Елисавета Елисавета не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2011
Мнения: 40
По подразбиране

Преди 12 дни си направих реоперация,по точно сменихме ПИП импланти с Ментор висок профил подмускулно...При мен дилемата беше Макган или Ментор,а моят доктор препоръчваше Евросиликон или Мотиви,на които аз категорично казах не..Повече грешки с избора на импланти не можех да си позволя,а някакси Макган и Ментор се представят на пазара като най-надеждни..Любопитното е,че докторът ми категорично отказа да ми сложи Макган,казвайки,че е сменял точно Макган импланти с Ментор.,правили проблеми..А толкова доволни момичета има тук от Макган,една оплакала се няма..Аз бях по-склонна на макган,но вярвам в преценката на моя док и без проблеми се съгласих на Ментор.Само бях предупредена,че Ментор са с по-твърд гел,но се надявам това да не се отрази много на естественият вид на гърдите..Има ли тук момичета,които са с импланти Ментор,и ако да как чувствате гърдите си,по-твърдички ли са наистина с Ментор,,аз засега не мога да преценя,нали съм пресничка
  #4426  
Стар 26th March 2012, 10:14
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Здрасти! Аз съм с Менторки, и то кохезия 3 Не съм пипала Макганките, за да преценя, но аз съм доволна от моите. Не са меки-пихтиести, но са приятно твърди-меки Може би зависи и от наличната собствена жлеза все пак. Но не мога да кажа, че са много твърди.
Моят мъж, който беше първоначално против идеята да слагам импланти, сега не се оплаква изобщо... А щом за него е ОК, значи всичко е наред.
__________________
Ordnung muss sein!
  #4427  
Стар 26th March 2012, 10:23
qna_T qna_T не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 141
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kiara_80 Виж мнението
Искам да попитам имала ли е някоя от вас проблеми с желязото или хемоглобина преди операция и какво е мнението на хирурга в такъв случай ?
Мен ме оперираха с хемоглобин 92, което си е доста под нормата, но при мен си е така от години, а не понасям желязосъдържащи медикаменти. Преди това имам 2 операции(не пластични) с нисък хемоглобин и не съм имала проблеми.
  #4428  
Стар 26th March 2012, 10:32
Аватара на Бижу
Бижу Бижу не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2012
Мнения: 616
По подразбиране

Мен са ме налегнали едни депресивни мисли, напук на слънцето навън. Такава съм 'късметлийка', че най-вероятно няма да ми е свършил цикъла на заветната дата. Аман! Когато трябва да ми закъснее с ден-два, ми идва по-рано (баш за едно море миналото лято), а когато трябва да подрани или да е точно - закъснява...Еб@си каръщината, хора.
  #4429  
Стар 26th March 2012, 10:34
Аватара на Елисавета
Елисавета Елисавета не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2011
Мнения: 40
По подразбиране

Благодаря за бързия отговор Лъки
Някакси се успокоявам,че при по-твърдите импланти съответно плътността на гела е по-голяма,и по думите на моя доктор това за мен е добре,имайки предвид тънката ми кожа..С предишните Пип имах едни вълнички при навеждане,които много ме тормозиха,и док каза,че е по-вероятно да не се получават при по-козехивен гел като Менторския..Иначе дори все още издути от операцията,като ги понатисна оттук оттам,не ми се виждат твърди
А относно вързването на гърдите с бинтове,при мен няма такова нещо,док ми сложи само лепенки на белезите,и ми препоръча сутиена да не е стягащ..може би имайки предвид предишната ми операция,при която бях обезобразена с импланти качени на врата и силно пристегнат джоб
Интересно ми е също защо точно вечер ви казват,че е нужно да се носи сутиен?Нали през деня друсането нагоре-надолу е по-голямо,а вечер спокойно си лежиш и нанкаш...
  #4430  
Стар 26th March 2012, 10:46
Аватара на Елисавета
Елисавета Елисавета не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2011
Мнения: 40
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бижу Виж мнението
Мен са ме налегнали едни депресивни мисли, напук на слънцето навън. Такава съм 'късметлийка', че най-вероятно няма да ми е свършил цикъла на заветната дата. Аман! Когато трябва да ми закъснее с ден-два, ми идва по-рано (баш за едно море миналото лято), а когато трябва да подрани или да е точно - закъснява...Еб@си каръщината, хора.
хммм...на мен ми беше казано,че не е проблем,ако в последните дни от цикъла бъда оперирана(лошо е ако си в началото,1вите дни) и всъщност точно това и стана,в последните два дни от цикъла беше моята операция и нямахме проблеми..Иначе по принцип цикъла си идва когато най не ти трябва
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:34.