IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 18th December 2007, 15:49
lilit lilit не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2
По подразбиране разтягане на мускулите

от една година се занимавам активно със спорт.постигнах изключително добри резултати,но в увлечението си да постигна желаното тяло,не обръщах достатъчно внимание на разтягането.от един месец се опитвам да направя шпагат,но не мога.какви ли не упр. за разтягане правя и не става,при положения,че вече месец се мъча над този проблем
надявам се,някой да има яснота по въпроса и да ми каже някои по-специфични упр.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18th December 2007, 16:54
Аватара на Gavr1
Gavr1 Gavr1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Under the rainbow ...
Мнения: 2 092
По подразбиране

Не мога да ти кажа по-специфични упражнение, само това, че загрявката по принцип е най-важното от една тренировка. Би трябвало да го знаеш, защото както сама каза тренираш редовно. Когато загряваш винаги започвай от пръстите на ръцете, след това китки и т.н. Като свършиш с ръцете разгрей врата и след това цялото тяло надолу. Разгледай форума, има доста интересни неща, нещо може да ти хване окото и да ти помогне!
__________________
... too beautiful to die, too wild to live ...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18th December 2007, 20:53
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

То това не мисля, че става за определен период. Не се отчайвай и продължавай с разстягането, а шпагата ще го направиш неочаквано. Аз бях така с лотуса-много време се опитвах и разстягах и един ден успях, а също и с женския шпагат. Мъжкия много ме затруднява, затова ако някой знае успешни упражнения за разстягане за него нека да сподели. Но аз като че ли при разстягане за мъжки изпитвам болка в коленете и някакво разместване, затова спирам повечето пъти...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18th December 2007, 23:19
полин полин не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Пловдив
Мнения: 30
По подразбиране

Разтягането и загряването са две различни неща. Загрявката се прави преди тренировка, а разтягането - или след загряването или след тренировката. Загрявката се прави, за да подготви тялото за натоварване, а
Не разбирам защо ти е да правиш шпагат? Всеки има различно разтегнати сухожилия и стави. Можеш да разтягаш и да разпуснеш мускулите си, без да правиш шпагат. Разтягай дотам, докъдето ти е приятно, разтягай, за да отпуснеш мукулите след натоварване.
__________________
www.letsgym.com
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28th December 2007, 14:59
the_detonator the_detonator не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 120
По подразбиране

За шпагата ти трябва гъвкавост на тазобедрената става. Едно от упражненията подмогащо шпагата е като седнеш на земята и си разтвориш краката максимално. След това натискаш към единия крак после към другия и после в средата. Пеперудата също подмомага шпагата. Може да използваш напади или упражнението пикаещо кученце. Добър вариант е като правиш женски шпагат да си качиш водещия крак на нещо високо около 10-15 см и след това натискай, но внимавай при това упражнения има голям шанс за контузия. Според мене обаче най-доброто упражнения за шпагат си остава самия шпагат.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28th December 2007, 15:53
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от the_detonator
Според мене обаче най-доброто упражнения за шпагат си остава самия шпагат.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th January 2008, 15:51
lilit lilit не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2
По подразбиране

благодаря много за отговорите.аз самата усещам,че тазобедрената става не ми е гъвкава,но смятам,че това може да се поправи до известна степен с подходящите упражнения.
женския шпагат съм го свалила до 4 пръста от земята,което мисля,че е добре,но мъжкият просто не мога и не мога.стой си на едно положение и това е.
напоследък съм се ''вманиачиала'' на тема разтягане и то защото след продължително разтягане на цялото тяло(около 40-50мин) се чувствам перфектно.сега като направя женския шпагат,си чувствам мускулите много облекчени.а и усещам самите си стави някак по-леки,и мускулите де
започнах да се замислям за йога,но там нещата не са тип само разтягане,а хармония м/у тялото и душата,което не ми се нрави
детонатор,кое е това упражнение тип пикаещо куче.това,което ми идва на ум е самата поза и връщане на крака в изходно положение на 4 крака.това ли е?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th January 2008, 17:38
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Защо не опиташ с каланетика, ако не харесваш духовната страна на йогата, спокойно можеш да я замениш само с разтягането в каланетиката.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: разтяганенамускулите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:42.