IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th March 2009, 08:19
AlCapone AlCapone не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2005
Мнения: 34
По подразбиране Една много популярна тема (?Кардио Тренировки?)

Здравейте!!! Дано не е проблем че пускам нова тема за прословутите кардио тренировки но искам да питам конкретни неща за конкретен човек (ЗА МЕН) а не да търся по търсачките теми който са сходни но не отговарят на въпросите ми напълно. И така по същество тренирам вече сигурно 6 години но се има в предвид че в тези 6 години тренирам само пролет и лято останалото време почивам демек 3 пълни години ако трябва да сме точни но това не е от значение и моля ви се не ме упреквайте че правя така защото имам причини да е така През това време никога не съм тренирал кардио правил съм само силови тренировки защото не съм имал нужда (Бях достатъчно релефен чуствах се достатъчно добре и комфортно в тялото си) но сега идва момента в който съм на 22 години (Годините дори и малко си казват своето) и като тренирам примерно 3 месеца само силови тренировки и каквото и да правя много или малко се “умазнявам” а искам да съм по чист (Зимам азотни продукти и матрични протеини в момента като продукти VPX NO Shotgun и OLIMP X5 Protein) . И днес се замислих и реших да започна да правя и кардио влязох си в залата качих се на колелото направих 7км после на пътеката 1.5км после 3 серий коремни преси и това е. Мислех си че съм във форма но след тези неща се чуствах доста изморен и виждам че е било грешка че и преди не съм правил кардио. Но целта на темата ми е да ви питам:
1.Кога да правя кардио ? - преди силова тренировка, след силова тренировка, отделен ден за кардио ?
2.Като започна да правя кардио (тичане примерно) няма ли да загубя мускулна маса (МНОГО МЕ Е СТРАХ да не губя мускулна маса) ?
3. Може ли да се прави всеки ден и ако не може тогава колко ще е оптимално да се прави в седмицата ?

Това е като цяло по принцип знам че някой от въпросите ми са доста банални и сам мога да осъзная това (примерно че не може едновременно да качваш и да сваляш и др такива) но все пак предполагам повечето от вас са момчета с голям опит а някой може и да са професионалисти така че ме приемете все едно съм абсолютния новак(не че претендирам че знам много) и това е БЛАГОДАРЯ предварително и надявам се не съм бил много досаден

В момента 91кг 190см 22г
__________________
Капката Дълбае Камъка Не Със Сила, А С Постоянство !!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th March 2009, 16:27
Аватара на flameon
flameon flameon не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Под юргана :)
Мнения: 350
По подразбиране

Най-добре е след силова тренировка,най-много 4 пъти в седмицата,повече няма смисъл,коремни трябва задължително да правиш,ако се храниш правилно,няма да загубиш много мускулна маса,но няма как въобще да не загубиш,свалят ли се кила се свалят отвсякъде,ако се храниш добре и приемаш подходящите добавки ефекта ще е супер,като начало л-карнитин 30 мин преди кардиото ии аминокиселини след тренировка,надявам се да съм полезен,и другите да изкажат някакво мнение
__________________
Прави каквото трябва,пък да става каквото ЩЕ !!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЕднамногопопулярнатемаКардиоТренировки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:26.