IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #161  
Стар 28th August 2013, 10:42
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
Е то растителните храни да не би да е същите, хранителната индустрия е трагично зле и става все по зле. Много сериозно им завиждам на хората по селата, които си отглеждат доста от храните, които консумират.
Относно омега 3 като добавка, аз ползвам тези - http://nowfoods.bg/p/Ultra-Omega-3-180 по скъпи са от другите, но са високо концентрирани и са едни от най добрите на пазар.
Е,аз ползвам органични,сертифицирани.Не си купувам водорасли за 3 лв.,а консумирам АФА за 90лв.
А за хората на село недей да завиждаш много,защото не се знае в ква почва отглеждат продукцията си.С всичките тия замърсявания от пръсканията в небето....няма нищо сигурно.
А за добавките аз съм за Солгар,отговарят на всички изисквания.В тъмно стъкло са,имат сертификати за произход.СКъпи са,ама кво да прайш.
http://apteka.framar.bg/30033379/%D0...B3%D0%B0%D1%80

http://www.silabg.com/bg/9228-SOLGAR...-60-Gels-.html
Пуф,а тия които си постнал ти са в пластмаса,което е вредно.А знаеш ли дали са чисти от спойващи вещества?
ВИж какво пише:Желатин, глицерин, вода, витамин Е. Съдържа соеви и рибни деривати.
СПоред мен не са качествени и се набутваш яко с тази висока цена.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 28th August 2013 на 11:19
Отговори с цитат
  #162  
Стар 28th August 2013, 11:25
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Ами няма да те убеждавам в нищо, nowfoods е водеща компания в света за производство на хран. добавки. С най високо качество по което се сравняват всичко останали и има най голямо разнообразие на продукти.

http://nowfoods.bg/i/34/gmp-sertifikat

Това, което ми цитираш за желатина и другите неща си е част и от капсулата. Относно пластмасата съм добре запознат със всичките видове, които се използват на пазара и вредите. В случая обаче не става въпрос и за течности, а за дражета и това е същата пластмаса от която правят бутилките за минерална вода.

По късно ще отворя една тема в която ще си говорим за нещата свързани със здравословният начин на живот, ще заформим там една дискусия и всеки да си сподели за храната, добавките, спорта и т.н. !
Отговори с цитат
  #163  
Стар 28th August 2013, 11:56
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
Ами няма да те убеждавам в нищо, nowfoods е водеща компания в света за производство на хран. добавки. С най високо качество по което се сравняват всичко останали и има най голямо разнообразие на продукти.
Това, което ми цитираш за желатина и другите неща си е част и от капсулата. Относно пластмасата съм добре запознат със всичките видове, които се използват на пазара и вредите. В случая обаче не става въпрос и за течности, а за дражета и това е същата пластмаса от която правят бутилките за минерална вода.
За желатина и глицерина ми е ясно,но другите ТВЪРДО НЕ!
Не ме вълнува колко са водещи и известни,просто не можеш да го докажеш по простата причина,че опаковките са пластмаса и съдържат соеви и други шитни.Добавките,които постнах аз отговарят за качество,защото опаковката е тъмно стъкло и не съдържат спойващи вещества,нито соеви и други шитни.Плюс това вече 65 години поддържат златния стандарт за педантично изследователство и над 460 натурални продукта,отразяващи последни научни достижения в областта на здравето и хранителните добавки.Знаеш ли,че от суровините през производството до пакетирането продуктите им минават през повече от 100 теста за качество(химични,микробиол огични и др.)Не само ,че се използват най-качествените природни суровини от целия свят с висока ефективност,но и трябва да са добити чрез запазване на възможността за възпроизводството им в същата околна среда,която е предварително проверена включително и за замърсители.Дори опаковките са мега качествени,защото се използва зелено или кехлибарено стъкло,защото предпазват от топлина,светлина и влага запазвайки свойствата на продуктите по-добре от пластмасовите опаковки.И по този начин не се замърсява и околната среда,защото стъклените опаковки може да се рециклират напълно.
Златният етикет на продуктите означава,че не съдържат консерванти,ГМО,изкуствени овкусителни и оцветители.Почти всички не съдържат захар,сол,скорбяла/нишесте,мая,царевица,СОЯ, жито/пшеница, глутен и млечни продукти, за да се избегнат възможни алергични реакции.
При самото производство на продуктите им въздухът/отделените газове се филтрират,водата се пречиства и се използват "зелени" почистващи препарати,незамърсяващи околната среда.И още ....,доказващо качеството им.
Аз само като видях опаковката на твоите знаех какво ще излезеНищо лично,не се заяждам,но съм длъжна да напиша това,което зная с цел информация за други потребители,които могат да се заблудят и да си дават парите за некачествена стока GMP ли,че то много компании имат такъв,хахахаа,но не са добри!
http://www.solgar.co.uk/AboutSolgar/...ldStandard.htm
http://www.solgar.co.uk/AboutSolgar/...ngFormulas.htm
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 28th August 2013 на 12:06
Отговори с цитат
  #164  
Стар 28th August 2013, 12:59
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мариса Виж мнението
Златният етикет на продуктите означава,че не съдържат консерванти,ГМО,изкуствени овкусителни и оцветители.Почти всички не съдържат захар,сол,скорбяла/нишесте,мая,царевица,СОЯ, жито/пшеница, глутен и
Това маркетинга е голяма работа, хората колко лесно се впечатляват. Не е добре обаче да се изказваш за някоя марка, щом не си запозната с нея, а щом не знаеш за nowfoods, значи не си запозната с пазара на хран. добавки.

Виж сега тука и чети внимателно, даже що го изкарам текста:

http://www.nowfoods.com/Ultra-Omega-3-180-Softgels.htm

Other Ingredients:

Softgel Capsule (gelatin, glycerin, water, enteric coating) and Vitamin E (as natural d-alpha tocopherol). Contains fish (sardines, anchovies, mackerel). Vitamin E from soy.

Не го гледай българският сайт, където пишат съкратено. Синтезиран витамини Е от соя, а не синтетичен и за ГМО-та направо забрави, точно в суровините може да си сигурна за тази марка. Забележи как няма нищо, ама нищо скрито от съдържанието, всичко е описано от-до !

Виж сега твоята марка, която не казвам, че е лоша, те не са една или две марки качествени на пазара:

http://www.solgar.com/SolgarProducts...g-Softgels.htm

Ingredients: Fish Oil, Gelatin, Vegetable Glycerin, Mixed Tocopherols. Contains fish (anchovy, mackerel, sardine).

Знаеш ли какво е Tocopherols, това е витамин Е, който обаче не е посочен от какъв източник е, може да си е синтетичен и щом не е написано и явно е точно такъв или пък е от соя, но как да го напишат, няма да излежда добре нали ! Забележи и колко е ситен текста, точно на това описание под продукта, нещо което не е така при nowfoods, когато текста е по дребен от останалите това не е случайно.
Нищо лошо няма да кажа, за Solgar, но ти като не си запозната, защо така остро скачаш срещу друга марка с която не си запозната !
Отговори с цитат
  #165  
Стар 28th August 2013, 13:24
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
Това маркетинга е голяма работа, хората колко лесно се впечатляват. Не е добре обаче да се изказваш за някоя марка, щом не си запозната с нея, а щом не знаеш за nowfoods, значи не си запозната с пазара на хран. добавки.

Виж сега тука и чети внимателно, даже що го изкарам текста:

http://www.nowfoods.com/Ultra-Omega-3-180-Softgels.htm

Other Ingredients:

Softgel Capsule (gelatin, glycerin, water, enteric coating) and Vitamin E (as natural d-alpha tocopherol). Contains fish (sardines, anchovies, mackerel). Vitamin E from soy.

Не го гледай българският сайт, където пишат съкратено. Синтезиран витамини Е от соя, а не синтетичен и за ГМО-та направо забрави, точно в суровините може да си сигурна за тази марка. Забележи как няма нищо, ама нищо скрито от съдържанието, всичко е описано от-до !

Виж сега твоята марка, която не казвам, че е лоша, те не са една или две марки качествени на пазара:

http://www.solgar.com/SolgarProducts...g-Softgels.htm

Ingredients: Fish Oil, Gelatin, Vegetable Glycerin, Mixed Tocopherols. Contains fish (anchovy, mackerel, sardine).

Знаеш ли какво е Tocopherols, това е витамин Е, който обаче не е посочен от какъв източник е, може да си е синтетичен и щом не е написано и явно е точно такъв или пък е от соя, но как да го напишат, няма да излежда добре нали ! Забележи и колко е ситен текста, точно на това описание под продукта, нещо което не е така при nowfoods, когато текста е по дребен от останалите това не е случайно.
Нищо лошо няма да кажа, за Solgar, но ти като не си запозната, защо така остро скачаш срещу друга марка с която не си запозната !
Ти не можеш да кажеш нищо лошо,защото просто няма какво
А шрифтът няма никакво значение,щом е написано,нали?!
И напротив обявено е,че не съдържат никакви такива неща като соя от гмо и тн.,не прочете ли вече?Но си имат соеви продукти като протеин,соев лецитин и други.
Описано е подробно в сайта им.
Да,зная какво е токоферол....,ти шегуваш ли се?хахаа
Съжалявам,но не според мен само е лошо,че опаковката е пластмаса/вече бясних защо и каква връзка има с качеството/,а и според всички,които държат на реномето си Точно затва "скачам" и го правя с право.
Ако един продукт е наистина качествен,то би следвало всичко по него да е изпипано,а опаковката не е за пренебрегване,защото тя говори много!
Странно като толкова наложени и добри защо не инвестират в качествена опаковка,която да запазва качеството на продукцията им,хм?
Солгар са от доста повече време на пазара,имат и награди за работата си.,но аз не твърдя,че са лидер както правиш ти с тези добавки с пластмасата и само един обикновен сертификат
Ти можеш ли да потвърдиш тяхното качество с тестове на апарат при лекар-хомеопат?Защото аз съм го правила на апарата на Фол с всяка една опаковка КОй ти ги продава на теб,интернет?На мен ми ги продава лекар вносител,който със закупуването на добавка ми дава подробна информация за същата в писмен вид какво съдържа и всичко за фирмата.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 28th August 2013 на 13:44
Отговори с цитат
  #166  
Стар 28th August 2013, 16:37
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Koе не съдържа соя, то в в никоя добавка - от типа "рибено масло" не се съдържа соя ! За стъклото няма нужда да го коментирам, абсолютно ненужно оскъпяване за такива продукти особено, които не са в течен вид. Те хората не са толкова прости, много добре знаят и за изследвали, колко добре се запазват продуктите в дадена опаковка и срока на годност е гаранция, че качеството на продукта е запазено в този срок.

Това си е маркетингова стратегия, да се продава по скъпо един продукт и да се набляга на някои неща, както в случая с опаковката от стъкло др., което реално не прави продукта по качествен от на другите фирми, но хората се впечатляват.

Сега, като видях опаковката на протеинова пудра на които дори нямат никакъв избор и за съдържанието пък да не коментирам - 20гр. протеин на 34гр пудра и дори нямат описание на аминопрофила, а това е мега зле. Нямат и неовкусен протеин, докато now имат овкусен такъв и то със стевия, а също имат абсолютно чист без никакви овкусители и е една от малкото марки предлагащи неовкусени протеинови суплементи.

Много емоционално се изказваш, палиш се като кибрит и това ти пречи на реалната преценка, защото като пише такива неща:

Цитирай:
с пластмасата и само един обикновен сертификат
се вижда предубедеността и едва ли някой може да те убеди в каквото и да е. Аз ти казвам фактите и, че тази марка наистина е ВОДЕЩА марка на пазара на хран. добавки и всеки, който е запознат с марката, знае за какво качество става на въпрос.

Несериозно е да ми говориш как всичко освен Solgar, било зле, ниско качество и т.н. Има още толкова много марки, като Natrol които също имат много добри продукти и патентовани такива. Конкуренцията е жестока, няма как да има една марка, като най добра и всички останали да са шитня, но явно при теб го има този филм !

Аз се отказах да пускам плануваната тема, нищо няма да излезе от нея, а и не ми се занимава с глупави спорове, аз искам да се получи полезна дискусия, но това трудно ще стане !
Отговори с цитат
  #167  
Стар 28th August 2013, 17:01
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
Talking

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
За стъклото няма нужда да го коментирам, абсолютно ненужно оскъпяване за такива продукти особено, които не са в течен вид. Те хората не са толкова прости, много добре знаят и за изследвали, колко добре се запазват продуктите в дадена опаковка и срока на годност е гаранция, че качеството на продукта е запазено в този срок.

Сега, като видях опаковката на протеинова пудра на които дори нямат никакъв избор и за съдържанието пък да не коментирам - 20гр. протеин на 34гр пудра и дори нямат описание на аминопрофила, а това е мега зле. Нямат и неовкусен протеин, докато now имат овкусен такъв и то със стевия, а също имат абсолютно чист без никакви овкусители и е една от малкото марки предлагащи неовкусени протеинови суплементи.

Много емоционално се изказваш, палиш се като кибрит и това ти пречи на реалната преценка, защото като пише такива неща:



се вижда предубедеността и едва ли някой може да те убеди в каквото и да е. Аз ти казвам фактите и, че тази марка наистина е ВОДЕЩА марка на пазара на хран. добавки и всеки, който е запознат с марката, знае за какво качество става на въпрос.

Несериозно е да ми говориш как всичко освен Solgar, било зле, ниско качество и т.н. Има още толкова много марки, като Natrol които също имат много добри продукти и патентовани такива. Конкуренцията е жестока, няма как да има една марка, като най добра и всички останали да са шитня, но явно при теб го има този филм !
За стъклото е ясно,ама отричай колкото искаш.Нямам намерение да те убеждавам в нищо,особено за пластмасата Аз не съм и намеквала,че хората са прости,а принципно пестят пари,което е меко казано показателно за качеството/и това не според мен,а според изиксванията за натурални и чисти добавки/,с които ти явно не си никак запознат!А и хората,които разбират не се впечатляват от едното стъкло/което не е маловажно за съхранението на продукцията/,а се впечатляват от продукта
За протеините хич не ме вълнува,защото не ги ползвам.Ползвам растителни.
Изказването ми е доста обективно,но тва си е твоя работа кво мислиш ти.За мен не е важно и престани с тия ти забележки,че ставаш мега банален,навсякъде се изказваш кой кво,как,защо и все едно се опитваш да правиш психологически профил на потребителя,което е меко казано повърхностно и несериозно!!!!!!!
ИИИ никъде не съм казвала,че всичко е зле освен Солгар и,че са единствените едва ли не неповторими на света, А НАПИСАХ,ЧЕ СА ДОКАЗАНИ ВЪВ ВРЕМЕТОИ,ЧЕ ЛИЧНО АЗ СЪМ ГИ ТЕСТВАЛА ДОРИ НА АПАРАТ.Всепризнати от лекари,хомеопати и др.
При мен филми няма,но ми намирисва,че си падаш създател на такива,ахаха Иска ти се,ама не всичко е така както ти си мислиш и ти се струва.
И да ти кажа нещо,за мен не е важно дали ме разбираш или четеш добре написаното от мен,аз си зная за себе си.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #168  
Стар 28th August 2013, 17:45
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Не мога да разбера що се нервиш така, давай го малко по спокойно. Ти във всеки един спор толкова много се вживяваш, а това е толкова безсмислено. Няма да скрия, че съм разочарован от твоето отношение, но го приемам, аз разбирам, че всички хора сме различни.

Ето това в цитата много ме разочарова и всеки сам може да види, какво съм писал в тази тема. и как съм се изразил и от кой коментар тръгва всичко.
Цитирай:
и престани с тия ти забележки,че ставаш мега банален,навсякъде се изказваш кой кво,как,защо и все едно се опитваш да правиш психологически профил на потребителя,което е меко казано повърхностно и несериозно!!!!!!!
Съжалявам, че се включих в темата, повече няма да правя тази грешка !
Отговори с цитат
  #169  
Стар 28th August 2013, 19:00
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
Talking

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
Не мога да разбера що се нервиш така, давай го малко по спокойно. Ти във всеки един спор толкова много се вживяваш, а това е толкова безсмислено. Няма да скрия, че съм разочарован от твоето отношение, но го приемам, аз разбирам, че всички хора сме различни.

Ето това в цитата много ме разочарова и всеки сам може да види, какво съм писал в тази тема. и как съм се изразил и от кой коментар тръгва всичко.


Съжалявам, че се включих в темата, повече няма да правя тази грешка !
Виждаш ли къде ти е проблема?Че мислиш,че се нервя и вживявам,че чак го приемаш и лично и се разочароваш от фактите,които ти споменах....потресена съм,наистина.Ти съдиш за настроението на хората по това,как пишат,което е отново несериозно,но както и да е.Ама разбира се,че всеки може да види кво си писал,ха.Аз просто заявих какво правиш със забележките си към хората,а не само към мен.Това,че те дразни начина на изразяване,писане,спор и тн. в другия не ти дава право да го правиш на въпрос,защото проблемът е в твоя телевизор АКо нямаше доза истина,нямаше да се разочароваш и нямаше изобщо да ти прави впечатление,нали?!
Ти може и да съжаляваш,но аз не съжалявам за нищо
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 28th August 2013 на 19:05
Отговори с цитат
  #170  
Стар 28th August 2013, 20:02
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мариса Виж мнението
Аз просто заявих какво правиш със забележките си към хората,а не само към мен.
Kои са тези забележки, защо говориш свободни съчинения, изкарай един цитат, обоснови се когато говориш такива неща. Това, че съм ти неприятен, го знам още от самото начало, но мен това въобще не ме вълнува, дали съм приятен или неприятен на някой, който никога няма да видя в реалният си живот.

Може би и аз живея в някакъв мои глупав свят, като си мисля, че когато си приятелски настроен към хората и добронамерен, те ще ти отвърнат със същото. Наистина проблема е в моя телевизор с това съм напълно съгласен.

Приемах напълно нормално начинът ти на изразяване и спорене до момента в който ме нападна директно с някви несъстоятелни обвинения и това съм го извадил като цитат.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Рибеномасло
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:30.