IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 16th September 2007, 07:16
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

а имат ли маска за суха кожа? моля ви кажете, защото в бг мама нямам нерви да чета всичко, те темите са направо километражни
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #12  
Стар 16th September 2007, 10:38
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране

Много ти благодаря за информацията, Izabo!!!
__________________
'The most efficient approach to fat loss is to decrease your calories a little and increase your activity a lot.' Tom Venuto
Отговори с цитат
  #13  
Стар 16th September 2007, 12:00
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beautiful_
а имат ли маска за суха кожа? моля ви кажете, защото в бг мама нямам нерви да чета всичко, те темите са направо километражни
Аз поне не съм чувала за такава...

valhalla, за нищо !
Отговори с цитат
  #14  
Стар 16th September 2007, 12:01
Rali_ Rali_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 136
Изпратете съобщение чрез ICQ до Rali_
По подразбиране

Мерси, Izabo! Ще те черпя
Отговори с цитат
  #15  
Стар 1st October 2007, 21:42
mikse mikse не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 106
По подразбиране

На Нивеа - дълбоко почистваща и освежаваща маска, от тия дето се отлепват от кожта. Много добре за кожата дейста сауната кожата наистина се освежава невероятно, а ако и впочивката сложиш една маска, ефективността е още по-голяма
Отговори с цитат
  #16  
Стар 1st October 2007, 23:50
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Или парната баня... , става по-лесно и бързо...кухнята е по-наблизо !

Сега си правя една нова маска за мазна кожа, само че вчера ми беше за първи път, така че е рано за някакъв по-сериозен коментар...
Та маската е крадната от темата за Талодерма във форума на бг мама , препоръчана от консултант от фирмата... (не си присвоявам правата):
Ако ви интересува......на всеки 10 мл масло от гроздови семки се слагат по 1-2 капки етерично масло от лавандула това нещо накратко наричаме дермален разтвор .
1 лъжица (лъжица и половина) хума се размива на гъста каша с хладка (може и розова) вода и след това (задължително след прибавянето на водата) към сместта се капват 4-5 капки от дермалния разтвор. Разбърква се хубаво и се нанася на лицето. Измива се ПРЕДИ да започне да се рони. Ако ви е останала кашичка след първото нанасяне, може да си я сложите и нея, след като отмиете вече поизсъхналата. След това нанасяте тоник.

Друг вариант е почистеното лице да се масажира с дермалния разтвор и след това да се покрие с кърпа, която е била накисната в гореща вода и много добре изтискана ( да не пари, но да се вдига пара )...Така се стои 10-20 мин...., колкото му било приятно на човек... . Тези масла са за мазна (акнеична дори) кожа. Предполагам, че дамите със суха кожа могат да ги заменят с подходящи за техния тип кожа такива и също да пробват този вариант ..
Т.н. дермален разтвор може да се използва и за косата....масажират се корените на чиста коса, завива се с кърпа и се мие след 1h.
Приготвянето на разтвора ми изглеждаше сложно, но няма нищо затормозяващо....В шишето с гроздовото маслко капвате колкото капки лавандула се изискват за съответното количество и готова.....става повечко, но това е стимул да се маже по косата.... ..Може да го добавя към основната маска, защото се съмнявам, че ще си мия косата по два пъти...(да не вземе да се пресуши нещо )

П.П. Готовата маска на Талодерма, която обсъждахме, може да се прави първата седмица всяка вечер за по 30мин-1ч., но след това употребата трябва да се разреди.....веднъж в седмицата на цялото лице (ако може да е в един и същи ден). Локално в/у пъпките обаче можело и всяка вечер, за цяла нощ.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 14th October 2007, 12:55
desi_baby desi_baby не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Cambridge/England
Мнения: 144
По подразбиране

Хубава е маската с хума-тя почиства дълбоко,освен това стяга и хидратира.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 14th October 2007, 13:04
monica_bellucci monica_bellucci не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 34
По подразбиране

Очарована съм от почистваща маска на Garnier със затоплящия ефект. Чувства се едно приятно затопляне на лицето и се стой 3 мин. След нея лицето ми е иделано почистено
Отговори с цитат
  #19  
Стар 14th October 2007, 18:11
darimai darimai не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 047
По подразбиране

Цитирай:
Хубава е маската с хума-тя почиства дълбоко,освен това стяга и хидратира.
Че, дълбоко почиства, това е така. Но изобщо не хидратира, напротив, изсушава.
__________________
Some other time, some other place.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 19th October 2007, 17:42
desi_baby desi_baby не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Cambridge/England
Мнения: 144
По подразбиране

Да, darimai ,след това има нужда има нужда от някакъв крем задължително.Но между другото ми бяха казали че ако се прави не с вода а с мед да речем има донякъде и леко хидратиращ ефект-макар че колко е вярно не знам.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дълбокопочистващамаска
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:53.