IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 28th July 2007, 17:25
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

А относно махането-аз си лекичко си натискам клепача и после с 2 пръста я изваждам от окото.Лесно е Пробвай
Отговори с цитат
  #32  
Стар 28th July 2007, 23:14
i_shikawa i_shikawa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 113
По подразбиране

Barbi,какви лещи си купи,каква марка са?
__________________
Щастието обича красивите!
Отговори с цитат
  #33  
Стар 29th July 2007, 00:00
Аватара на Tsvetik
Tsvetik Tsvetik не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Montreux
Мнения: 494
По подразбиране

Да, капка разтвор или изкуствена сълза преди махане помага много. След това хващаш горния клепач с показалеца на лявата ръка и долния с палеца да не мигаш и с дясната ръка махаш смело. Освен това в огледалото се взирай в една точка и не мърдай. Другия номер е като капнеш разтвора леко да дръпнеш лещата към бялото на окото и там да я хванеш като гледаш в обратната посока на дръпването, моя приятелка така си ги маха. Или пробвай без огледало, само на допир - така няма да виждаш, че си бъркаш в окото
__________________
Never give yourself a haircut after three margaritas!!!
Отговори с цитат
  #34  
Стар 29th July 2007, 18:28
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Здрасти i_shikawa, купих си "Cooper vision" Белгийски лещи, досега не ги бях чувала,ама един познат на мъжа ми държи оптики в София и той ги препоръча.Засега добре се наместват в очите ми Дано да няма проблем
Отговори с цитат
  #35  
Стар 31st July 2007, 14:26
ssladurankata ssladurankata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 5
По подразбиране

Здравейте ами аз от няколко месеца ходя с лещи който са на Bausch & Lomb -SofLens ами не ги слагам много често .. защото след като ги махна очите ми стават много ама много сухи.. и чуството е неприятно.. иначе като цвят са много хубаво небесно синио но изобщо не са качествени..
Отговори с цитат
  #36  
Стар 31st July 2007, 18:22
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране

Аз също използвам тази марка, но нямам никакви оплаквания - дори напротив! Ако не нося лещи, чувсвам очите си сухи... но моите не са цветни...

Опитай да си капваш от разтвора или си вземи изкуствени сълзи, но ако това неприятно усещане продължава, по-добре забрави за тях!
__________________
'The most efficient approach to fat loss is to decrease your calories a little and increase your activity a lot.' Tom Venuto
Отговори с цитат
  #37  
Стар 22nd August 2007, 18:11
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране

Какво стана с тези от вас, които си купиха Acuvue? Доволни ли сте?
А някой да е ползвал такива с диоптър?
__________________
'The most efficient approach to fat loss is to decrease your calories a little and increase your activity a lot.' Tom Venuto
Отговори с цитат
  #38  
Стар 20th September 2007, 15:23
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Здравейте! Аз нося лещи от доста години и мога да кажа, че съм натрупала опит в областта . Имам диоптър, който е плюсов и доста голям +6. Първо носих безцветни меки лещи - срок 1 мес. Но после реших, че като ще си бъркам постоянно в очите, по-добре да взема цветни...И тогава започнаха мъките ми Първо много малко фирми произвеждат плюсов диотър. Второ тъкмо си намерих подходящи лещи, ползвах почти три години от тази марка и ми се качи диоптъра. И за мое нещастие те произвеждали до +4 . Така де... И в крайна сметка сега чакам едни с поръчка от Германия, та до края на месеца трябва да мигам с кристално сини очи .
На B&L съм ползвала цветни лещи без диоптър (те произвеждат само минусов), имат невероятни цветове, които просто залепят на окото! Не съм чувствала очите си сухи от тях, но зависи вашите с какво водно съдържание са. И нещо, което също е много важно - лещи със срок на използване 1 год няма! Просто в България по оптиките и клиниките ги продават за такива, а те всъщност са за 6 мес. Лично съм проврила в лабораторията на B&L в Германия (там се произвеждат и разпространяват за Европа). Много е важно да се съхраняват добре и да полагате грижи за лещите си. Разтворът, в който стоят лещите е различен от този, с който ги миете преди да ги сложите. Моят за съхраняване е CyClean, а за плакнене е Solex. Разтворът в контейнера трябва да се сменя най-много на 2 седмици, препоръчително е на 1 и срокът му на годност е 6мес от датата на отваряне.
И малко инфо за някои марки, които съм ползвала:
FreshLook са много добри, много съм доволна от тях-произвеждат минусов и плюсов диоптър. До миналата година плюсовият беше до 6, но от тази година са спрели серията с големи доптри и правят и до +4 само. Цената е различна в зависимост от срока. Поръчват се само в комплект от 2 лещи. Като тези, които са за 1год(както ги продават, носчитайте за 6мес) са 40-50лв за 1 леща. А има и малко по-особени цветове и ектравагантни модели, които са по 280лв комплекта.
Както казах B&L също са хубави, те правят само минусов диоптър. Със сивия им цвят се постига светло синьо око на кафяво естествено. Цената им е същата като на FreshLook.
Soflens са с опция за астигматизъм.
От CibaVision( те произвеждат FL) има и нова серия Colors, която е с доиптри до +8. Имат хубави цветове за пълно покритие на тъмни очи. Надявам се да са добри, тях очаквам в момента. Струват 70лв на леща. Но на пробата изглеждаха доста удобни и по-меки от другите и с малко по-голяма площ.
Разтворите на ReNu не са хубави и развалят лещите, на CyClean са много добри-струват около 20лв.
Надявам се да съм била полезна.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 1st October 2007, 21:47
mikse mikse не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 106
По подразбиране

Момичета, аз от години, над 15 нося лещи. Пробвала съм какво ли не, но най-съм доволна от БЪЛГАРСКИТЕ, ОБИКНОВЕНИ ЛЕЩИ,
Продават се в очния център на Клоотница, до Новотела. Обикновените струват 12 лв. едната, цветните към 30 лв. С годност, според поддръжката към 1 година. И да се развалят по- рано, без да се замислям ги хвърлям.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 2nd October 2007, 15:30
Jenny^^^ Jenny^^^ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 693
По подразбиране

Здравейте и от мен! Реших и аз да си дам мнението, тъй като и аз нося лещи от има-няма 2-3 години.
Аз си купувам лещи от БГ, за сега мога да кажа,че съм доволна. Безцветни са. Много бях навита за цветни лещи обаче тъй като лекарката е приятелка на леля ми ми беше казала,че въобще не са хубави и много хора имат проблеми с тях. Били с по-малко съдържание на вода от другите и дразнели очите. Аз преди няколко месеца си бях взела едни зелени (без диоптер) така да опитам за пробно, но седят супер изкуствено и откъдето и да го погледнеш си личи,че носиш лещи. Другото,което е тези,които се продават в БГ май са едногодишни и реших,че няма смисъл. Скоро мисля да си взема от тук цветни лещи за 1 месец и на друга марка да видим как ще стоят, дали пак ще е така изкувствено, а и поне да знам,че ми е минал мерака.
__________________
Only one thing makes a dream impossible: the fear of failure.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Контактнилещи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:01.