IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 31st August 2006, 23:21
Emmalfy Emmalfy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 397
По подразбиране Ринопластика -Възстановителен период

Здравейте!
За първи път пиша тук,но съм изчела много по различни теми и мисля,че мога да ви попитам за това-онова
От няколко години много искам да си направя операция на носа,който не е нещо фрапиращо грозно ,но има малка гърбица и съвсем леко изкривяване на преградата.Но поради причината ,че нямах 17 ,нещата нещо се затлачваха.Както и да е - операцията ми е насрочена за другата седмица при доктор Евстатиев и въпреки че много съм слушала за периода след инервенцията ,никога не съм говорила с някой ,който се е подлагал на подобно нещо...
Проблемът е там ,че не знам като ми свалят гипса на десетия ден ,дали ще мога изобщо да излизам. А съвсем скоро се налага да тръгвам на даскало и не е препоръчително да започвам 11 клас със закъснение Знам ,че ще съм леко подпухнала,но колко леко ? Очаква ли се да имам някакви значителни отоци или кръвоизливи в очите? Преди време бях на консултация при доктор Георгиев в Нефертити и той общо взето ми обясни ,че след десетия ден и свалянето на гипса ,ще съм като нова.
Но доктор Евстатиев,който честно казано ми вдъхна много повече доверие , не спести подропности около дискомфорта ,който придружава възстановителния процес.
И освн това се занимавам със спорт редовно.Ходя на фитнес, тае-бо и често тичам и се чудя колко време след операцията ще мога да се върна към нормалната си физическа дейност...
Съжалявам че толкова много писах,ама страшно се притеснявам за тези неща.Така че ако някой вече е минал по трънливия път на ринопластиката, МОЛЯ да ми каже подробно за всичко свързано с периода след операцията - колко боли , колко горе-долу траят отоците и разни такива .
10х много предварително
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st September 2006, 09:03
Аватара на Tsvetik
Tsvetik Tsvetik не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Montreux
Мнения: 494
По подразбиране

Аз след операцията бях труп в продължение на 4 дни, до преди седмица имах болки придружени с опъване /а е минал вече месец от операцията/, много се пазя, гледам да не се натоварвам, но пък по отношение на синини и отоци почти не ми личеше. На 14тия ден след операцията никой не можеше да каже, че ми е правено нещо /като изключим промяната във формата на нослето/.
На мен също ми бяха казали, че ще имам кръвоизливи в очите и няма да мога да нося лещи поне седмица, а нямах абсолютно нищо и си сложих лещите на втория ден.
Синините изчезват със същата бързина както всяка друга синина по тялото ти, ако можеш да си спомниш и се замислиш по-стабилна синка на коляното за колко време ти изчезва. А за по-бързо изсветляване можеш да се мажеш с Auriderm Xo http://www.jdmedicals.com/display.ph...=5&show_sub=11 моя хирург ми го предписа и съм много доволна от него. Ако пък не изчезнат до първия учебен ден, то ще бъдат много светли и с малко фон дьо тен няма да си личи нищо.
За физическите натоварвания обаче попитай д-р Евстатиев, ще трябва да спреш тренировки поне за месец-два, ти самата няма да се чувстваш добре да тренираш в тора състояние, наистина в началото дори като ходиш имаш чувството, че ще ти се "откачи" носа.
__________________
Never give yourself a haircut after three margaritas!!!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st September 2006, 13:38
Emmalfy Emmalfy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 397
По подразбиране

Tsvetik.много ти благодя .Сега ми е малко по -спокойно.Кофти само,че явно няколко месеца след операцията ще се занимавам главно с папкане , а не със спорт и мога да заприличам на буца ,но....СТРУВА с Аз тоя нос колко време го чакам,ще преживея няколко килца.
А за Auriderm XO обезателно ще питам Евстатиев. И с малко фон дьо тен и пудра, все ще позамажа положението ,ако не е толкова розово
Пак ви благодаря много и честито носле ,на който си е направил
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st September 2006, 15:50
Аватара на Tsvetik
Tsvetik Tsvetik не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Montreux
Мнения: 494
По подразбиране

Мила, ще стискам палци всичко да е наред и после задължително пиши как се чувстваш
__________________
Never give yourself a haircut after three margaritas!!!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st September 2006, 19:49
кити кити не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 367
По подразбиране

Аз след операция при Евстатиев бях подута около месец. И носа, възстановяването беше много бавно, не знам защо, може би само при мен. Но той не работи с ендоскопски апарат, оперира си по методите отпреди, в кето няма нищо лошо, ако нарави нещата добре, просто възстановяването е малко по-бавно.
За спорта след свалянето на гипса ми каза , че няма прроблем, но аз не спортувах, защото трябва мноооого да се пазиш от инфекции. Потта, с праха от залите или улицата ще ти докара страхотна беля, така, че задръж. За синините, няма да личат, освен жълтеникаво около очите, но ще си толква променена от упойката, че...няма да с ехаресаш. После минава всичко, но за 10 дни абсурд
__________________
ne mnogo zasega
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st September 2006, 20:44
Аватара на Tsvetik
Tsvetik Tsvetik не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Montreux
Мнения: 494
По подразбиране

Това е най-добре защото така всичко се вижда черно на бяло и е препоръчително при усложнения. Аз много исках моята да е по този метод, но пък не си харесах хирург, който да ми я направи така.

То и по ендоскопския начин даде резултат и съм доволна, но пък така се бях настроила, че трябва да се отвори целия
__________________
Never give yourself a haircut after three margaritas!!!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd September 2006, 00:27
Emmalfy Emmalfy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 397
По подразбиране

Кити, а на теб какво точно ти прави ? Аз мисля само малко да поизпили неравностите и да изправи преградата на носа ми .За да съм честна няма много разбота за вършене по моя нос ,само за доизпипване
И колко ти взе за това ,което ти прави.На мен Евстатиев ми посика по-малко от другите хирурзи ,при които бях ходила на консултация ,но може би е ,защото иска да ми направи по-малко корекции ,а не да мюизмоделира Барби носле
Отговори с цитат
  #8  
Стар 8th September 2006, 20:17
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

http://www.thorax.bg/plastic3_advice4.php
__________________
Не плачи затова, че е свършило, усмихни се затова, че се е случило
Отговори с цитат
  #9  
Стар 13th September 2006, 22:34
Emmalfy Emmalfy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 397
По подразбиране

Аааааааа ,ужас ! Утре сутринта ще ме режат.Да стискате палци ,ей !
Аз после ще пиша ако има нещо интересно
__________________
Tomorrow never comes until it`s too late ...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13th September 2006, 22:36
кити кити не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 367
По подразбиране

Лелеееее, късмет!!!!!!! При кого реши да си?
__________________
ne mnogo zasega
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РинопластикаВъзстановителенпериод
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:11.