IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th November 2006, 11:00
Djindjer Djindjer не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Пловдив
Мнения: 50
По подразбиране Силова издържливост

Въпроси, въпроси, въпроси.... и малко нужда от помощ.
Трябва да увелича максималната бройка на някои движения (основните - тяга, клек, лежанка, набирания). Та сега съм на кръстопът как да го постигна:

1. Продължавам си рутинните тренировки 4+1 (4 дни тренировка + 1 почивка като въртя МГ всеки ден и държа 3-4 серии по 12-15 повторения)
или
2. Тренирам само основните движения (но колко пъти, всеки ден? и всички наведнъж?)

Трябва като грабна една 50 кг щанга да направя поне 15 повторения на тяга (примерно), а сега правя едва 8. И така за всички споменати упражнения. Как се постига това?
Имам 3 седмици. Съветвайте
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th November 2006, 12:01
jedira jedira не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: sofia
Мнения: 410
По подразбиране

Да не си намалила яденето?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th November 2006, 12:23
Djindjer Djindjer не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Пловдив
Мнения: 50
По подразбиране

Намалила съм го..., но каква връзка имаше това с въпросите, които задавах
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28th November 2006, 12:36
gin100nic gin100nic не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 260
По подразбиране Re: Силова издържливост

Цитирай:
Първоначално написано от Djindjer
Въпроси, въпроси, въпроси.... и малко нужда от помощ.
Трябва да увелича максималната бройка на някои движения (основните - тяга, клек, лежанка, набирания). Та сега съм на кръстопът как да го постигна:

1. Продължавам си рутинните тренировки 4+1 (4 дни тренировка + 1 почивка като въртя МГ всеки ден и държа 3-4 серии по 12-15 повторения)
или
2. Тренирам само основните движения (но колко пъти, всеки ден? и всички наведнъж?)

Трябва като грабна една 50 кг щанга да направя поне 15 повторения на тяга (примерно), а сега правя едва 8. И така за всички споменати упражнения. Как се постига това?
Имам 3 седмици. Съветвайте
Сега тренираш кръгово, което е за общо поддържане на тялото- за тонус и добра форма. Тренираш всеки ден едни и същи мускулни групи и така мускулът не може да се възстановява- не нараства. Времето, необходимо за възстановяване на големите мускулни групи е около 72 часа. Трябва да разделиш тренировките и да тренираш отделни мускулни групи, за да имаш растеж. Можеш да си помагаш с креатин и протеин.
Ако правиш сега 8 с 50, според мене трябва да задържиш бройката, (за да качваш маса) и бавно да вдигаш килограмите... Ако стигнеш 65 кг за 8 повторения без проблем би трябвало да правиш 12 с 50, НО 3 седмици са много малко време и то не за друго, ами защото е ВАЖНО да почиваш (нали разбираш, че говоря за почивка на отделна мускулна група, не да не тренираш въобще)..
Защо искаш да увеличиш повторенията?
__________________
NO DEPOSIT- NO RETURN
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28th November 2006, 12:49
Djindjer Djindjer не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Пловдив
Мнения: 50
По подразбиране Re: Силова издържливост

Цитирай:
Първоначално написано от gin100nic
Сега тренираш кръгово,
Не. Извинявай, просто не сме се разбралли. Исках с кратък пост да кажа много, но не става. Сега тренирам разделено:
1 ден: Гърди + Бицепс, 2 ден: Крака, 3 - Рамо + Трицепс, 4 - Гръб
МГ си почиват без проблем

А залогът не е 15*50кг на тяга. Казах го като пример. Трябва за 3 седмици максимално да повиша постиженията си на основните движения.
Та затова се чудех, дали да си продължа по старата програма или да тренирам всеки ден само клек, тяга, лежанка и набирания? А всички останали помощни упражнения и МГ да зарежа?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28th November 2006, 13:07
gin100nic gin100nic не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 260
По подразбиране

Не, не е удачно да тренираш една и съща м.г. всеки ден, защото няма да напредваш.. Почивките са важни- няма как да възстановяваш и ще се получи обратен ефект... "Почивката ражда шампиони"- както се казва ... Дори и да спреш другите М.Г. пак трябва да да има 72 часа между тренировките за една и съща М.Г, за да се развива (да расте).. И защо да ги спираш- малко или много и те участват в изпълнението на дадено упражнение...
Ама пак нещо не мога да разбера- какво целиш?
Не ми се връзва нещо- намалила си храната пък искаш да увеличиш маса/сила .... Идеята ти каква е...?
И още нещо- какво значи "максимално да повиша постиженията си" - какво искаш да повишиш- килограмите с които ги изпълняваш или бройките?
__________________
NO DEPOSIT- NO RETURN
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th November 2006, 13:09
lenda lenda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Варна
Мнения: 1 479
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gin100nic

Не ми се връзва нещо- намалила си храната пък искаш да увеличиш маса/сила .... Идеята ти каква е...?
Ей това се питах и аз.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th November 2006, 13:22
Djindjer Djindjer не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Пловдив
Мнения: 50
По подразбиране

Трети път вече казвам, че не тренирам една и съща мускулна група всеки ден А и никъде не съм споменала, че искам да качвам маса. Според мен масата и силата не са чак толкова пропорционално свързани. Може да се качва сила без да се качва маса. Не искам маса, не искам да ставам дебела.
А целта е състезание - да натрия нечий нос, или той да натрие моя, да докажа нещо на себе си, каквото и да е... Това въобще не е важно!
Важното е какъв е начина за толкова кратко време да се покачат постиженията. Да има прогрес... и то специално на основните движения.

Идеята е да увеличавам бройките! Това са условията на "играта"
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28th November 2006, 13:36
lenda lenda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Варна
Мнения: 1 479
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Djindjer
А и никъде не съм споменала, че искам да качвам маса. Според мен масата и силата не са чак толкова пропорционално свързани.
Значи по твоята логика може да се намалят калории и килограми и всъщото време да се качва сила ?



Цитирай:
Първоначално написано от Djindjer
Може да се качва сила без да се качва маса. Не искам маса, не искам да ставам дебела.
Между качване на маса и мас ,разликата не е само една буква "а" в повече



Цитирай:
Първоначално написано от Djindjer
Важното е какъв е начина за толкова кратко време да се покачат постиженията. Да има прогрес... и то специално на основните движения.
За толкова кратко време можеш да повишиш гарантирано риска от контузия!
Иначе Е възможен прогрес ,но с препарати
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th November 2006, 14:28
Djindjer Djindjer не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Пловдив
Мнения: 50
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lenda
Значи по твоята логика може да се намалят калории и килограми и всъщото време да се кача сила ?
Малко преиначаваш думите ми. Но може да се качва сила без да се качва маса! И в това съм абсолютно убедена, защото постигнах за 3 месеца 20 кг покачване на тягата без да кача и грам върху собственото си тегло, но сега времето е много по-малко малко, а и не гоня максимум килограми, а максимум бройки на 50 кг. Различно е!
А за "мас" и "маса" коментарите са излишни и то във форум, където "масата" се занимава със спорт и има идея от термини
Цитирай:
Първоначално написано от lenda
Иначе Е възможен прогрес ,но с препарати
Това не се приема! А за контузиите ще разчитам на правилна техника.
Благодаря Ви!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Силоваиздържливост
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:36.