IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 9th April 2008, 21:33
gerinceto7 gerinceto7 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 10
По подразбиране

Здравейте отново. Вече си имам крос тренажор, пътека няма да си купя скоро много са скъпи, хайде сега съветвайте какво да правя, колко пъти на ден да тренирам, по колко минути. ... трябва ми някакъв съвет, защото не искам да си правя експерименти с тялото си на своя глава. Верно че си ми е в къщи и ми е под ръка по всяко време, но искам по някаква програма да тренирам, за да има ефект. Ако някой знае такава нека сподели . По принцип проблемните зони на почти всяка жена са дупе, талия и бедра, така че и аз не се различавам по това Дано само не съм сбъркала с избора си за уред вие как мислите?????
Отговори с цитат
  #12  
Стар 10th April 2008, 07:50
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tory_
Истинските пътеки не падат под 10-15 хилки. 2500 ми се струва чудна цена, но всичко е според зависи.
е ти вече говориш за професионална пътека, използвана във фитнес-зала и изложена на натоварване нонстоп от сутрин до вечер. много ясно, че ще са по-скъпи. уредите за домашна употреба е логично да са по-евтини и с по-ниско качество
Отговори с цитат
  #13  
Стар 10th April 2008, 09:26
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gerinceto7
Дано само не съм сбъркала с избора си за уред вие как мислите?????
Здрасти! Според мен - никак не си сбъркала с покупката Кростренажора е уред, който щади ставите и от тази гледна точка е по-добър. Аз имам също кростренажор - купих го главно, поради тази причина, защото имам проблеми с коленете, а от бягането много ме болят и не става. Бягането на пътека вкъщи винаги можеш да го замениш с бягане навън...
Та на въпроса: аз го карам моя (кростренажор) понеделник, втрорник, сряда и четвъртък след работа - към 18.30 и събота или неделя сутринта като стана. Карам така: на 1ва степен (най-ниската) го карам около 40 мин като първите 2-3 мин го карам мнооого бавно да загрея (преди да се кача 10 мин ЗАДЪЛЖИТЕЛНО загрявам), след това до 5тата мин го карам с до 65 оборота/мин (аз този показател гледам), след 5тата мин качвам скоростта на 70-75 оборота/мин - това ми е макс. скорост, която мога да поддържам, карам така до 25тата мин, после почвам да карам супер бързо до 85 оборота/мин за около минута, после намалямавам до 65 и карам така интервално колкото издържа (обикновено до 35тата минута издържам така) и после до 45тата мин си карам с 65 оборота/мин като последната минута или две карам пак мнооого бавно и даже малко наобратно карам. после правя коремни преси.
Във вторник и четвъртък ходя на гимнастика в обедната почивка - за стягане, в събота си правя по-голяма тренировка в нас - с различни упражнения преди да се кача на тренажора. Ами това ми е програмата от 2,5 месеца и съм супер доволна. Резултат имаше някъде към 3та-4та седмица започва да се забелязва, че като си закопчаваш дънките, не се налага да си гълташ корема
Аз се олях май с обясненията
Отговори с цитат
  #14  
Стар 10th April 2008, 21:35
gerinceto7 gerinceto7 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 10
По подразбиране

Здравейте отново Никак даже не си се "оляла" както казваш, напротив, много благодаря. Все пак вече си имам някаква представа за минути каране и обороти...Днес покарах около 20/25 мин, не исках повече да се натоварвам, карах го много бавничко...кефи ме и аз вече не мисля че съм сбъркала за уреда. За тези 4 седмици колко кг свали? Аз искам да сваля около 5 кг /не за 4 седмици де а по принцип, ако са и повече много ще се радвам / дали ще мога незнам. Усещам напрежение /не мога да кажа голямо но все пак../ в мускулите на краката, страх ме е да не направя някой яки крака, защото не съм висока та затова го карам предпазливо.....Искам и още нещо да попитам. Какъв ти е режима на хранене? Аз се храня разделно, предимно салати от пресни зеленчуци и месо. Хапвам основно по 2 пъти на ден, междинните хапвания ми се състоят от плодове: ябълки или банани по 1 или 2 на ден. Пия доста течности мин.вода или чай. Много благодаря на всички, които ми помагат в това мое начинание, нали съм си новобранец тук До скоро...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 12th April 2008, 10:41
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Аз го карам вече 3 месеца (от януари) и до сега съм свалила само 3-4 кг, като първия месец почти нищо не бях свалила като кг, само на обиколка доста се стопих, но на мен това ми харесва, защото ставаш по-стегнат, сланинките изчезват, но като кг си същия. Но аз го комбинирам с фитнес (или упражнения на земя, когато не ходя в залата) за стягане и затова така съм сестегнала. Аз отначало едва успявах да направя 20мин, постепенно увеличавaш времето и трябва да се стремиш да го караш повече време, а не на по-висока степен, не се притеснявай, няма да направиш мускули от него, може да се стегнеш (но трябва да го комбинираш с други упражнения), но най-вече кардио-упражненията (тичане,бягане и др.) са за сваляне на кг. За да го караш максимално ефективно - най-добре е да стоиш изправена и даже леко назад , не се навеждай напред към таблото (знам, че е по-лесно така) и ще видиш, че още повече ще ти се напрегнат краката, че и ръцете). Отначало е най-важно да се научиш да дишаш правилно. Това трябва да ти е целта първите пъти като се качиш, за да може после да го караш по-дълго време. Аз например на различните обороти дишам различно интензивно, зависи,,не мога да го обясня, важното е да дишаш дълбоко, абе тука имаше една тема, аз оттам се понаучих, потърси я
За храната, какво да кажа, не ям хляб, баници и сладко, сутрин закусвам с овесени ядки с кисело мляко, после междинна закуска - грейпфрут, ябълка, после на обяд месце със салатка или супа със салатка, междинно хранене (кисело мляко,плод, но не банан,или ядки), после вечеря - нещо леко като може да е пак месо, но по-малко количество и салата или само салата, зависи. Пнякога хапвам и някоя вкусна манджичка на баба, но 1/2 порция Главното е спорта,при мен не става да се подложа на строг хранителен режим, защото ми предстоят операции и не искам да лишавам организма си от нищо. Ами това е засега - успех и не се отчайвай,ако кантара не покаже това, което искаш, важното е да се пъхаш в старите дънки, за изглеждаш и се чувстваш по-добре ))
Отговори с цитат
  #16  
Стар 30th April 2009, 10:54
ina79d ina79d не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 233
По подразбиране

Искам да попитам , кога ефекта за бедра и дупе е по ефектен при бягане на пътеката или при ходене.
Аз отскоро само ходя на пътеката, преди съм я ползвала за тичане и съм се чудила на ходещите ,че се "хабят" с ходенето вместо да тичат.
Сега усещам ,че при ходене има по голямо завъртане на дупето,
как да обясна разбираемо , по нагоре -едно по голямо - по високо повдигане на дупето, докато при тичането се получава плавно движение и не се вдига дупето до крайната си позиция.
Гледайки в профил другите ходещи, също е очевадно видимо, че дупето има по изразен ефект.
Сега вече мисля ,че ходенето е с по голям ефект , при тичането се потя цялата-което не ми е необходимо , трябва ми само бедра и дупе.
Ако някой ме разбира какво питам, моля, дайте мнение и съвет.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 30th April 2009, 12:03
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

При тичането естествено, ходенето няма как да ти докара достатъчно натоварване, че да има особен ефект, независимо за коя част от тялото. Трябва да ходиш всеки ден по 6 часа без да спираш, за да постигнеш сходен ефект с 30 минути тичане. Потиш се цялата - а ти какво искаш, да се изпотява само задника ти ли? Как ще стане? Тялото използва ресурсите си, независимо коя част натоварваш, има само малък превез за нея.

Не е важно да си въртиш дупето, за да отслабне
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #18  
Стар 13th June 2009, 08:33
Аватара на Хранител
Хранител Хранител не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 114
По подразбиране Re: Е нищо не казахте за пътеката

Цитирай:
Първоначално написано от gerinceto7
Искам да си купя пътека но незнам кое е по-добре, пътека, кростренажор или велоаргометър. Който е врял и кипял повече нека сподели. Чакам от някой отговор моля виии...
Крос-тренажорът е най-подходящ за начинаещи, защото пести ставите и натовара цялото тяло.
__________________
www.lichentrenior.com
Вашата диагноза: пред-диабет; плаки по артериите; недостиг на витамини A и D, Ca, Zn и много др.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 31st July 2009, 14:47
valq valq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 384
По подразбиране

Здравейте,
пиша малко късно, но все пак нека се знае! Аз си взех бягаща пътека- сгъваема. И от гледна точка на заемано място в къщи е много добре, защото когато не я ползвам заема наистина малко място. Не съм съгласна, че за 2500лв. се купуват пътеки подходящи за зали( но все пак това мнение е отпреди няколко години- тогава може и така да е било). Моята се води полупрофесионална, но имаше точно такава в залата в която тренирах и беше на около 10000км., което е страхотна реклама! Лошото на всички пътеки е, че колкото и да са добри тракат като тичаш на тях! Сестра ми има степер- на него като се позасиля малко- и той тропа! А аз съм 55кг. Така че не е удобно да се тренира рано или късно вечер, защото съседите няма да се радват!
Кростренажор не съм имала, но той е наистина по-щадящ ставите (дори и с разните му омекотяващи гъзарийки на пътеките) и предполагам, че е и доста по-тих! Като количество калории които се изразходват за единица време, пътеката е по-добра! Но в крайна сметка човек трябва да си вземе това което може да си позволи и което му доставя по-голямо удоволствие! А най-важното е- постоянство в тренировките!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 2nd September 2009, 23:26
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

Момичета изчетох цялата дискусия макар че не схванах много освен че кростренажорът е по-добре за новобранци, но никоя от вас не посочва цена...

колко струва един кростренажор минимум? по-евтин ли е от пътеката? искам да си купя едно от двете но нямам възможност да давам много пари...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: нищонеказахтезапътеката
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:09.