IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 4th August 2008, 16:03
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Защо да звучи странно, като е напълно нормално ; )
Отговори с цитат
  #12  
Стар 4th August 2008, 16:47
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Защото повечето момичета не са тренирали и това не им е начин на живот и в един слънчев ден решават - "е, карйно време е да се стегна..." Но резултатите като не идват и не идват - те се отказват.. Така става в повечето случаи - и другата пролет пак се пробват Трябва им малко стимул - "ето, колко си мускулеста, отслабнала ли си?, ейй, какъв е тоя трицепс ..." и т.н. и т.н. Много ясно, че без постоянство няма смисъл даже да се започва, но като успокоиш някоя мацка, че след месец ще види резултата, може пък и да се промени и да стане постоянна, като види, че със спорт се живее по-добре Защото повечето хора очакват едва ли не след 2-3 тренировки да станат неузнаваеми ("След 10 дена заминавам - трябва да се стегна") ами то ако ставаше за 10 дена....

Само да добавя към темата, че ходя на фитнеса с инструктор, който ми следи всяко движение и гледа всяко едно упражнение да е изпълнено максимално прецизно. Та ако мацето, дето пусна темата започне примерно сама да си ходи на фитнес - да не очаква кой знае каква промяна, освен може би някое проблемче - от не-загрвяване , грешно ползване на някой уред и т.н. За сравнение - преди да започне да ме тренира инструктор - бях ходила един,два месеца на фитнес и абсолютно нищо не постигнах, освен малко загряване на организма - да свикне с натоварване като цяло. Ако сама съм успявала да направя 5 серии по 30 повторения (примерно) - когато инструкторът те гледа - макс. 2 серии по 20 - и издъхвах в началото ....
Та така де, по добре правете малко неща, но както трябва.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 4th August 2008, 17:00
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Няма постоянство без започване Какво значи без постоянство по-добре да не се започва. Нещата са точно по обратния път - първо се започва, няма как да си постоянен без да знаеш за какво става въпрос. Момичетата почват да тренират и не виждат резултатите, след което отново почват да се тъпчат с всичко, това е проблема, а не тренировката. И без да тренираш може да си финна, но в повечето случаи на фитнес не тръгват такива, тръгват закръглените, които смятат, че с тренировка ще се оправят. Храненето е много по-важната част от въртенето на колелото, независимо дали става за отслабване или покачване на маса.
Нормално е инструктора да ти гледа всяко движение, нали затова караме жените да ходят с клинчета на фитнес
Според мен пък повечето момичета са тренирали (не фитнес) и почти всяко момиченце тренира нещо, така че знае за какво става въпрос и знае какво значи да се увлечеш по спорта и да стане начин на живот. Това не е нещо по-различно, но пак идва темата за храненето, която трябва да се обсъжда много повече, отколкото дали да правим 15 или 20 повторения. Тренировката е 1-2 часа, храненето е постоянно, цял ден, точно това е начинът на живот и ако свикнеш с него нищо друго няма да ти създаде проблем.

Също така, особено за жените, по-добре е да ходите сами в залата и да си говорите само с инструктора, не да водите приятелки и да ходите по 2-3-5 наведнъж, понеже като се съберете в ъгъла на фитнеса и си говорите едва ли ще постигнете ефекта, който желаете ; )
Отговори с цитат
  #14  
Стар 4th August 2008, 17:08
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Ем Джи,къде ходиш на фитнес?

Че и аз мисля да почвам,ама ще имам нужда от инструктор,щото въобще не знам какво трябва да правя!
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 4th August 2008, 17:58
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

САмо треньор ми липсва на мен
Напрао кой го не изгони да си фаща пътеката с чантичката и колелцето

Аз затва не искам да ми изготвят програма щот става задължително и досадно и скучно
Сама си изготвям програма за тренинг - знам какво ще тренирам едва като вляза в залата
единствено спазвам правила, нужни за стягане - на мен фитнеса също ми е начин на живот
даже ако пропусна някоя тренировка ми е странно сякаш нещо от деня ми е неизпълнено

Ако човек е постоянен и упорит идват и резултатите , а колкото до стимули от рода на това о, колко си отслабнала и стегната в тялото - фитнес ли посещаваш или има тайна не са ми нужни
вече добавят Щангата към името ми понеже почнах да включвам нови упражнения
важно е да се знае кога към тренировката трябва да се добавят нови упражнения нооооооооо не е задължително


Тренирайте за удоволствие и често и резултатите сами ще ви зарадват Аз вече Както и моя възлюбен се радваме на новото ми стегнато и повдигнато оформено дупе и това ме стимулира - благоверният ми ми се радва харесва м иновите стегнати форми и това ми дава стимул да не преставам да тренирам и да се поддържам в отлична форма
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #16  
Стар 4th August 2008, 18:15
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Също така, особено за жените, по-добре е да ходите сами в залата и да си говорите само с инструктора, не да водите приятелки и да ходите по 2-3-5 наведнъж, понеже като се съберете в ъгъла на фитнеса и си говорите едва ли ще постигнете ефекта, който желаете ; )
Мхм да не ме разсейват те ,ами да ме разсейва той Ти да не си инструктор Ivanin

Когато искаш да постигнеш нещо,ако сам не се мотивираш няма кой да го направи.Тоя фитнес да не е златната рибка -влизаш или излизаш нов човек.И после за да си намерим оправдание да не ходим викаме ами то няма резултати.Това са глупости.Който иска да ходи го прави,който не иска си намира оправдание за това.Както правя аз
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #17  
Стар 4th August 2008, 18:28
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Замествам от време на време.
Оправдания много, също и много хуления има по хората, които ходят на фитнес ; ) Както в последното издание на "Сблъсък" някакви неинформирани шкембеланци обясняваха колко бил вреден фитнеса и как хората, които ходят на фитнес, били по-глупави ; ) От яд и завист много работи можем да измислим, само и само ние да сме на по-добрата страна.

Рококо, само пишеш ти за тези бедра, дай и ние да ги видим най-после
Отговори с цитат
  #18  
Стар 4th August 2008, 19:46
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Всеки си избира начина на живот и решава какво да прави.Аз уважавам чуждия избор,макар и да не разбирам младите "алхимици" ,но пък щом така са решили -успех.За това дали тия които ходят на фитнес са глупави мога да ти дам много подкрепящи примери ,но има и много оборващи.Никога не можеш и не бива да се изказваш крайно за някого.За себе си лично аз в момента нямам време и желание да ходя.Преди съм го правила,в бъдеще може да подновя ,но сега съм пауза.И въпреки това не мога да разбера такива въпроси -След колко време да очаквам резултат ,като това е нещо строго индивидуално.И какво ако аз искам да стане за 10 дни,пък ми кажат ,че ще стане след 4 месеца това трябва да ме откаже да ходя ли
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #19  
Стар 4th August 2008, 20:08
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Да,наистина не е добре да се изказваме крайно за хората,решили да спортуват!

Това си е въпрос на личен избор!

Който не иска,да не тренира-няма лошо!
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 4th August 2008, 21:31
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Мише, аз пък мога да ти дам много примери за глупави-нетрениращи Просто няма нищо общо. Но е нормално някой, който учи психология няколко години да бъде по-интелигентен от някой, който тренира борба 10 години - избрали са различни неща и наблягат на различни неща в живота. За какво му е на бореца да е високо-образован - никой не му го изисква, най-малко се изисква в работата му. Затова кой каквото си е избрал, все едно да се смея на някой шахматист, че не може да бяга 50 метра толкова бързо, колкото аз.

Иначе за въпроса и аз си казах мнението, да не говорим, че едва ли има някой, който е напълно доволен от себе си и от резултатите си, че да каже - ето това е краят, това е оптималното положение, така се харесвам. Винаги можем да си намерим недостатъци, които другите едва ли ще забележат, но... Суета ; )
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Заколковремефитнесможемдасистегнемкраката
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:38.