IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 20th October 2008, 17:24
PeCinCe PeCinCe не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 622
По подразбиране

Здравейте!
Имам въпрос свързан с книгата. В нея се препоръчват сладки кратофи, а картофите (явно не сладките) не са сред "добрите" храни. Можете ли да обясните къде е разликата?
Отговори с цитат
  #52  
Стар 20th October 2008, 18:27
Desi82 Desi82 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: ВАРНА
Мнения: 91
По подразбиране

И аз това не мога да го разбера след като се предполага, че сладките картофи са с по-голяма захарност. Не съм ги пробвала, понеже при нас не са популярни, но предполагам, че са вкусни. Аз консумирам обикновени печени с кората картофи и те са включени в списъка с разрешени храни. Сигурно е ставало въпрос за пържени картофи.
Както и да е, аз не бих се лишила от картофите, те са си безглутенов въглехидрат, за тези които спазват режима.
Между другото сладките картофи се наричат още ямс, а аз се мажа с прогестеронов крем на основата на ямс за регулиране на хормоните и определено има ефект.
__________________
НИЕ СМЕ ТОВА КОЕТО ЯДЕМ!
Отговори с цитат
  #53  
Стар 20th October 2008, 19:13
PeCinCe PeCinCe не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 622
По подразбиране

А може ли някой случайно да покаже снимка на необелен сладък картоф? Искам да знам как изглежда..
Четох разни рецепти в други форуми и оставам с впечатлението, че някой хора и в България ги консумират.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 20th October 2008, 19:15
PeCinCe PeCinCe не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 622
По подразбиране

Малко е противоречиво това с картофите, понеже в книгата пише, че те са богати на скорбяла и имат висок гликемичен товар.. Но не споря, не съм изчела цялата книга.
При теб как върви режимът?
Отговори с цитат
  #55  
Стар 20th October 2008, 19:41
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

PeCinCe, виж как изглежда
сладък картоф.
По-долу на страницата е таблицата с хранителни стойности.
Можеш да го купиш в Пикадили.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 20th October 2008, 20:11
PeCinCe PeCinCe не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 622
По подразбиране

Отговори с цитат
  #57  
Стар 20th October 2008, 22:18
pogo pogo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 161
По подразбиране

Чесно казано и аз малко не я схванах тази история с картофите, но така или иначе съм ги изключила от менюто си докато не постигна желаните килограми, защото са бърз въглехидрат
Отговори с цитат
  #58  
Стар 21st October 2008, 14:57
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

няма кой знае каква разлика като вкус между едните и другите, само че както споменава pogo на картофите и ориза не набялгайте много. не давам обаче съвети след като не съм получила и прочела още книгата. понякога картофите се вкарват в дадено меню с цел "въглехидратен шок" за да може тялото да получи нужните въглехидрати за деня.
Отговори с цитат
  #59  
Стар 24th October 2008, 17:46
Spacio Spacio не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 9
По подразбиране

Момичета и аз се храня без да искам почти по същия начин,но сега,като прочетох списъка с разрешените храни ще ми е много трудно да изключа от менюто си любимата ми закуска кисело мляко с овесени ядки!Просто никога не съм си представяла,че ще се наложи да спра да консумирам кисело мляко!Ако някой е по-запознат с този режим,би ли обяснил защо да го изключим,пречи ли на метаболизма и дали може да е обезмаслено млякото?Дали ако го изключа от менюто си ще засиля отслабването.Засега отслабвам напълно в нормите-4кг.за 1 месец!
А по повод кафето, ако от мялкото мога да се откажа то от кафето посмъртно не мога!С този режим и начин на живот,това ми е едничкото удоволствие сутрин вкъщи преди работа!Но поне се ограничавам само с една чаша (голяма)!
Пожелавам успех на всички здравословномислещи!
Отговори с цитат
  #60  
Стар 24th October 2008, 20:31
PeCinCe PeCinCe не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 622
По подразбиране Отказване от кафето

В книгата има следната програма за спиране на кафето:

Цитирай:
Ако от дълго време пиете кофеин, ще ви трябват няколко дни, за да се откажете от него. Намалете болката и трудността при оказването от това пристрастяване, като следвате тези стъпки:
1. Започнете през почивните дни, за да си дремвате при нужда.
2. През първите три дни намалете наполовина обичайното си количество кафе, кока-кола, черен чай и други кофеинови напитки.
3. През следващите четири дни пийте по 1 чаша зелен чай с кофеин (запарвайте пакетчето за пет минути във вряща вода). Може да продължите да пиете зелен чай през цялата програма заради неговите чудесни здравословни качества.
4. През всичките седем дни приемайте 1000-2000mg витамин С.
5. Пийте поне 6-8 чаши вода на ден.
Дано да ти е от полза!! Стискам палци
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: УлтраметаболизъмМаркХаймън
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:43.