IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #81  
Стар 10th October 2008, 20:13
Аватара на kras4ence
kras4ence kras4ence не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 181
По подразбиране

aniK каза
Цитирай:
Аз пък ям според сезона. Организмът ми е настроен така, че зимата не ми се дояждат диня или череши. Може би така съм свикнала, защото от малка имам някой на село, който произвежда Даже доскоро и месо не купувах (всичко домашно), но напоследък ми се налага
И аз така, дори се чудех като пишеха за нектарини по това време, ама... И PeCinCe е права като пише:
Цитирай:
Това има своята цена, която се изчислява не само на килограм.
Колкото по-дълъг е пътят от полето до трапезата, толкова по-голяма е загубата на вкус и хранителни съставки. Богатството на хранителни съставки зависи от това кога, къде и как е отгледан и откъснат плодът/зеленчукът. Сезонните, местно произведени плодове и зеленчуци съдържат повече полезни вещества, отколкото изкуствено отгледаните,вноси, откъснати неузрели или обработвани с химикали плодове и зеленчуци.
По-добре е зимата да се ядат "зимни" (или по-скоро есенни) плодове-всичко според сезона, природата си знае работата.
Отговори с цитат
  #82  
Стар 23rd October 2008, 09:53
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

Това е малко позабравена,но мн хубава тема. Вдигам я, като искам да дръпна малко реклама на ябълките. Припомням древната мъдрост: една ябълка на ден държи лекаря на далеч. В това има голяма истина. Плюс това сега им е сезонът и те съдържат мн витамини, пектин, фибри. Яжте ябълки!!!!!!!!!
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
  #83  
Стар 23rd October 2008, 11:12
Desi82 Desi82 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: ВАРНА
Мнения: 91
По подразбиране

Здравейте! Виждам, че сте обсъждали доста сиренето. Аз бих ви препочъчала гръцката фета, смес от овче и козе сирене, много е вкусно. Единствения недостатък е, че е доста скъпо-8.30лв за 400гр.
__________________
НИЕ СМЕ ТОВА КОЕТО ЯДЕМ!
Отговори с цитат
  #84  
Стар 23rd October 2008, 12:07
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Desi82, гръцката фета не е ли доста мазна ?

goldish, и аз обожавам ябълки. Сега, особено през есенния сезон, хапвам поне по три - четири на ден. Някой има ли представа различните сортове различават ли се съществено по състав и полезни свойства ?
Отговори с цитат
  #85  
Стар 23rd October 2008, 14:07
Desi82 Desi82 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: ВАРНА
Мнения: 91
По подразбиране

Гръцката фета няма нищо общо с българската. Българското си е доста мазничко, напомня ми на Дунавията. Гръцкото е супер,а и е произведено от овче и козе мляко, които не са масови колкото кравето и съответно не толкова наблъскани с хормони. Аз поради тази причина преминах на овче кашкавал, въпреки че консумирам много рядко. Единствено киселото мляко, което консумирам е краве, но затова пък си купувам био, много ми харесва, а и знам със сигурност, че е истнско.
__________________
НИЕ СМЕ ТОВА КОЕТО ЯДЕМ!
Отговори с цитат
  #86  
Стар 24th October 2008, 08:38
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

Честно казано не знам за различните сортове ябълки. Аз лично май ги обичам всички и ги сменям.
А да питам за това мляко био колко струва и от къде мога да си го купя?
Млеката определено са ми 2 слабост след плодовете.
Чувала съм, че за възрастните не е подходящо да ядат прясно мляко, но аз не съм на това мнение. На мен си ми понася добре. Искам само да добавя, че редовната употреба на продуктите осигурява необходимата активност на ензимите, които после ги разграждат. Така че хранете се разнообразно и няма да имате нередовен стомах. Приятен ден на всички!!!!!!!!!
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
  #87  
Стар 24th October 2008, 10:10
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от goldish
А да питам за това мляко био колко струва и от къде мога да си го купя?
Кисело мляко Био продават във всички големи магазини- Пикадили, Била..., струва 1.65 лв.
А също го предпочитам, не само заради вкуса, а и защото има способността да се разваля, когато не е в хладилника
Отговори с цитат
  #88  
Стар 24th October 2008, 10:23
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Desi82
Гръцката фета няма нищо общо с българската. Българското си е доста мазничко, напомня ми на Дунавията. Гръцкото е супер,а и е произведено от овче и козе мляко, които не са масови колкото кравето и съответно не толкова наблъскани с хормони. Аз поради тази причина преминах на овче кашкавал, въпреки че консумирам много рядко. Единствено киселото мляко, което консумирам е краве, но затова пък си купувам био, много ми харесва, а и знам със сигурност, че е истнско.
Тя българската фета с хормони ли е наблъскана? Аз бях чувала,че е почти изцяло от мас направена,затова е така мазничка,ама е вкусна де...
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #89  
Стар 24th October 2008, 13:17
Desi82 Desi82 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: ВАРНА
Мнения: 91
По подразбиране

Аз не визирам българската фета, просто казвам, че гръцкото сирене фета няма нищо общо с това, което се прави тук т.е не е мазно. И говоря като цяло за кравето мляко, затова, че се произвежда масово и, че тъпчат кравите с хормони. Овчето и козето мляко и продуктите от тях са за предпочитане. Моята препоръка е да предпочитате пълномаслените продукти и да изядете половината от това, което мислите да консумирате отколкото да си давате парите за нискомаслените или обезмаслените варианти, които компенсират съдържанието с други вредни пълнители като нишесте, сухо мляко, хидрирани мазнини и т.н. Предпочитайте естествения вариант.
__________________
НИЕ СМЕ ТОВА КОЕТО ЯДЕМ!
Отговори с цитат
  #90  
Стар 24th October 2008, 19:16
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

В последно време ми е дошла една маниакална идея
Възнамерявам да проверя дали сиренето и изварата, които консумирам, съдържат нишесте. Нали помните от часовете по химия - нишестето се оцветява в лилаво при реакция с йод

Утре ще купя йодна тинктура от аптеката.

Горещо го препоръчвам на тези, които ядат кисело и прясно мляко от магазина - при тях са най - значителните издевателства с нишесте.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: кухнятаназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:56.