IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #81  
Стар 6th November 2008, 10:58
pogo pogo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 161
По подразбиране

Всъщност не консумирам прости и бързи въглехидрати, а не сложни. Като изключим хляба и овесените ядки и ти си в режима. Влакна си набавяш от плодовете и зеленчуците, бобовите особенно черния, червения и шарения стар фасул според режима трябва да присъстват доста често в менюто (който няма колит разбира се, че иначе става страшно). Сега е сезона на зелето, праза, ето ти прекрасни нискокалорични доставчици на влакна.
Ами в книгата има дадени много рецепти, така по памет ми е трудно да си спомня нещо конкретно, но за закуска може вариации на тема киноа, елда и амарант с някакъв плод или зеленчук + соево мляко за първите 3 седмици. За обяд месо със зеленчуци (може и сготвено), за вечеря също. Две междинни закуски от ядки, черен шоколад над 85% или плодове според сезона.
Отговори с цитат
  #82  
Стар 6th November 2008, 11:02
pogo pogo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 161
По подразбиране

Спокойно можеш да си замениш едно от храненията с нещо постно като леща, фасул, спанак с кафяв ориз, някакъв миш-маш с чушка, яйце и т.н. развихри си фантазията - варианти много
Отговори с цитат
  #83  
Стар 6th November 2008, 13:10
Desi82 Desi82 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: ВАРНА
Мнения: 91
По подразбиране

Да бобовите продукти наистина са много полезни, а не съм консумирала много отдавна, един път в седмицата ям печени картофи с кората, кафяв ориз също трябва да консумирам по-често. Последния път като сготвих го преварих. Басмати ориза дали е подходящ?Много ми харесва. Сега консумирам зелени салати, зеле, спанак. Яйцата доколкото си спомням и те се изключват. Соево мляко също обичам, но като протеини си остават само риба и пиле.
__________________
НИЕ СМЕ ТОВА КОЕТО ЯДЕМ!
Отговори с цитат
  #84  
Стар 6th November 2008, 13:57
pogo pogo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 161
По подразбиране

Елда, киноа и амарант също са протеини. Вярно, че и яйцата се изключват, аз вече забравих, все пак беше преди 5 месеца. Ориза и картофите, както и царевицата са бързи въглехидрати, така, че аз не ги ям, защото отслабвам а и имам малко проблеми с кръвната захар. Позволявам си кафяв ориз (много рядко) с идеята , че е по-малко вреден от белия защото не е полиран и има малко фибри, които спомагат за по-бавното усвояване на въглехидратите и по-бързото му преминаване през чревния тракт. Ако не правиш рвжима с цел отслабване просто прочети препоръките конкретно при твойте проблеми какви са. В книгата всичко е описано много подробно.
Отговори с цитат
  #85  
Стар 25th November 2008, 19:17
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

като ви чета с това спиране на млчните.... когато го приложих и здраво "бъхтех" в залата дойде момент в който започнах да чувствам как костите ми направо пукат, особено при набиранията. явно недостига на калции си беше достигнал пределите. за себе си установих едно - никакво, ама никакво здравословно, диетично хранене няма резултат без фитнеса. защото какво става след стопяването на мазнините, ако не градим паралено мускулна маса?
Отговори с цитат
  #86  
Стар 3rd December 2008, 14:27
Kraska_Praska Kraska_Praska не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 381
По подразбиране

Здравейте,
аз също се запалих по този режим. Първо изчетох всичко, което сте написали, сега чета и книгата и вече съм я преполовила. Мисля, че досега мнго съм навредила на тялото си с неправилно хранене, била съм и слаба, била съм и по-пълна (сега съм отново в такъв период), но това няма чак такова значение, важното за мен е, че вече ми е време да почна да се храня здравословно и да не издевателствам над собственото си тяло, пък това като стане здравословното тегло ще се получи само. Понеже на мен ми е много трудно да се натроя към нещо ново, едва днес събрах сили за начало на подготвителната седмица. Сигурно се чудите какво толкова трудно виждам в тая първа подготвителна седмица - ами просто ми беше много трудно да се откажа от навика си да пия по 2 чаши червено вино вечер, другите неща няма да ми е никакъв проблем да ги спра. Сега след като вече съм силно мотивирана, ми е време за ново начало. Да стискате палци
__________________
...
Отговори с цитат
  #87  
Стар 3rd December 2008, 14:31
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

аз не пия никакъв алкохол, но пак нямам стимул да заповам подготвителан седмица то най трудно ми е първите три дни, след това е пей сърце.
Отговори с цитат
  #88  
Стар 3rd December 2008, 14:46
Kraska_Praska Kraska_Praska не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 381
По подразбиране

Да, права си за първите три дни, и то не само при някакъв нов режим за хранене, като цяло за какъвто и да е нов навик. Лошото при мен е, че много често се отказвам на втория
__________________
...
Отговори с цитат
  #89  
Стар 3rd December 2008, 16:52
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

то докато ми се оправи кръвното, настрои тялото че няма да яде шоколад, а на работа реша как да си нося храната в кутии.
въобще, нещо нямам желание, а трябва, но като няма и слънце само сладко ми е в главата
явно трявба да започна с някой за стимул и мъжа ми най вече да ме подкрепя, че само разваля дисциплината
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: УлтраметаболизъмМаркХаймън
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:29.