IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 16th April 2009, 14:38
Desi82 Desi82 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: ВАРНА
Мнения: 91
По подразбиране

Ами аз толкова години обикалях различни некадърни доктори и всичките си знаят тяхното, противозачатъчни или дуфастон, друго решение няма. И така на своя глава реших да изпробвам алтернативен метод, проучих крема, на който съвсем случайно попаднах в интернет пространството и си го поръчах. И вече година и няколко месеца си го ползвам непрекъснато, само като ми дойде правя пауза от 6-7дена. Ползвам и някои от добавките, защото организма трябва да се подхрани с витамини, минерали и есенциални мастни киселини въпреки, че се храня много здравословно.
__________________
НИЕ СМЕ ТОВА КОЕТО ЯДЕМ!
Отговори с цитат
  #42  
Стар 29th June 2009, 01:58
Yana516 Yana516 не е на линия
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: italia
Мнения: 19
По подразбиране Проблеми с пременопауза- имали други като мен

Здравейте момичета
Казвам се Марияна и сам на 46 години.От 2,3 години имам проблеми с цикъла и е нормално да се оцаква пременопауза.Какво ме накара да ви пиша и да искам съвет.То е ясно че цикъла се разрежда,но как да го задаргим за подълго време,билки или омеопатия.Разкажете ваши прежевявания.Задържам вода и една инконтененца просто немога да контролирам глад,постоянен...какво да се предприеме,помогнете ако никoй знае лек
Отговори с цитат
  #43  
Стар 29th June 2009, 12:24
Аватара на Be.sun
Be.sun Be.sun не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: София
Мнения: 542
По подразбиране

Здравей Yana516,

за задържане на цикъла ... , майка ми много от рано започна да влиза в менопаузата , и е нередно жена на 40 години да няма цикъл и гинеколожката и изиса Климонорм, пие го вече няколко години и всичко е ОК. Няма тези топли и студени вълни както преди и куп подобни оплаквания . Не съм много веща по въпроса, но най-добре отиди на лекар и там да те прегледат и предпишат някакво лечение.
Успех
Отговори с цитат
  #44  
Стар 24th November 2009, 15:09
Аватара на Rochellkaa
Rochellkaa Rochellkaa не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2009
Град: NYC
Мнения: 1 457
По подразбиране

Аз пък редовно си пия Дуфастон,за да ми дойде.Иначе мнооого рядко си идва само.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 6th May 2010, 09:41
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Момичета, а изследвали ли сте си хипофиза, надбъбречна, щитовидна жлеза? И аз така години се тъпчех с Дуфастон и Оргаметрил, докато не се откри първопричината за нередовния цикъл, която се оказа в хипофизата. Нищо не ви коства да проверите и това - изследва се с рентген на села турцика. Наистина не ви говоря празни приказки, защото съм минала по този път, даже не съм убедена, че съм го извървяла...но се надявам всичко занапред да е ок.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 7th May 2010, 19:04
Аватара на siseto90
siseto90 siseto90 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Горна Оряховица/Варна
Мнения: 123
По подразбиране

На мен тази година за втори път ми се случи 3 месеца да нямам цикъл, отидох на лекар и той пак ми изписа Дуфастон (само че предния път пих 10 дни по 2, сега 5 дни по 4 на ден) и ми каза, че 7-10 дни след като го спра, трябва да ми дойде. Проблемът е, че днес е 11 ден и не ми е дошло. Като свършат почивните дни, ще отида пак на преглед, но междувременно започнах да се паникьосвам и да чета насам-натам от какво може да се получи такова нещо. Като си правите хормонални изследвания, колко време отнема да излязат резултатите?
Отговори с цитат
  #47  
Стар 4th July 2010, 21:10
Аватара на sing
sing sing не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Bg
Мнения: 12
По подразбиране

Аз напълно се отказах от тези хормонални, само проблеми ми създаваха... Много съм доволна от билката Бял равнец, откакто я пия цикълът ми е часовник, а това не е било никога преди!
__________________
Една усмивка нищо не струва, а дава толкова много
Отговори с цитат
  #48  
Стар 21st July 2010, 16:17
eli_eli_eli_to eli_eli_eli_to не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Здравейте,
На 22 години съм. Имам нередовна менструация от малка. Преди 3 години имаше период от 3 месеца, в който не ми дойде. Лекарят ми изписа Ясмин, пих ги 8 месеца, но от тях ми се появи фиброаденом в гърдата. Оперираха ме ( преди година ми бяха оперирали и другата гърда, защото и там ми се беше появило). Иначе докато си пиех Ясмин, всичко беше наред с менструацията ми, но като ги спрях си продължи да ми е нередовна. Идва ми на около 38 дни. Последният път ми дойде на 10 юни, а на 28 юни започна да ми тече кафеникаво даже има и малки съсиреци и така е досега вече 2 седмици. Имам поликистозни яйчници и се чудя дали е възможно кистичките да се пукат и затова да ми тече? или може би не е от това. Много се притеснявам. И също искам да попитам дали ще имам проблеми със забременяването, защото до 1-2 години мисля да ми се случи. Ходих на лекар, изписаха ми дуфастон, но се чудя дали да го пия, защото чета че има странични ефекти- напълняване например, както и че го пият жени, които искат да забременеят. Незнам какво да правя, много съм объркана. Чудя се дали че ми спре кафявото течение ако не пия дуфастона......
Благодаря Ви предварително за отговора.\
Отговори с цитат
  #49  
Стар 21st July 2010, 22:28
dora7511 dora7511 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: София
Мнения: 57
По подразбиране

И аз имах шашав цикъл и на няколко пъти през годините са ми изписвали противозачатъчни или Дуфастон.Ефекта абселютно временен-докато се пият.И после пак старата песен.Отдавна спрях с тези опити с моето тяло, синтетичните хрмони са много вредни.
Търсете първо алтернативи- билколечение, хомеопатя, естествени добавки, масла и т.н.
Другото е само симптоматично замазване на картинката и води до други вреди на цялото здраве.
Наскоро д-р Папазова говори за хормоналния геноцид при Гала.
Отговори с цитат
  #50  
Стар 30th September 2010, 08:10
petranica petranica не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Ето линк към крем Муун райз с ектракт от див ямс.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: хормоналнатерапияDuphaston
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:42.