IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #321  
Стар 6th March 2007, 10:07
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

Здравейте! Имам следното питане. Днес сутринта гледах едно предаване по тв Здраве, където гостуваше една ваша колежка, бивша Мисис Свят - д-р Румяна Маринова. Тя говори, че е хубаво към 6-тата година на детето, когато започват да изникват постоянните зъби да се направи запечатване на фисулите със силанти с цел предпазване от кариеси. Може ли да коментирате и да кажете някакви цени за услугата. Също спомена и за хлорни и флуорни гелове и лакове, които имали подобно действие. Благодаря предварително.
__________________
Аз съм красива и здрава, защото раста в пеницилинова среда - мухльо до мухльо!
Отговори с цитат
  #322  
Стар 6th March 2007, 11:21
Аватара на Shonned
Shonned Shonned не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: Sofiqqqqqq
Мнения: 108
По подразбиране

Моите зъби са здрави и доста правилни, но искам избелване. В момента съм А1 според моята стоматоложка, но тя не предлага избелване...


Та горните зъби са ми идеално прави. На долната редица има един който е малко напред - милиметър-два само. Може ли да по някакъв начин да се върне в колонката?
Отговори с цитат
  #323  
Стар 6th March 2007, 11:40
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chervenokoska_2
Здравейте! Имам следното питане. Днес сутринта гледах едно предаване по тв Здраве, където гостуваше една ваша колежка, бивша Мисис Свят - д-р Румяна Маринова. Тя говори, че е хубаво към 6-тата година на детето, когато започват да изникват постоянните зъби да се направи запечатване на фисулите със силанти с цел предпазване от кариеси. Може ли да коментирате и да кажете някакви цени за услугата. Също спомена и за хлорни и флуорни гелове и лакове, които имали подобно действие. Благодаря предварително.
Здравейте! Профилактичното запечатване на фисурите на детските зъби е добра мярка за борбата с кариеса,з-то предотвратява бъдещата му поява в най-рисковите зони на зъба. Не е задължително да се извършва при всички деца,но не вреди и на тези които нямат нужда от това. Най-дълбоките уч-ци на дъвкателните пов-сти на постоянните з. се "заливат" с нисковискозни полутечни материали,които след втвърдяването си(може и с помощта на светлина) запечатват "улеите" и по този начин ги предпазват. При по резистентни на кариес деца може да се третират с флуорни гелове. Тези манипулации са напълно безболезнени и не травмират психиката на детето,особено ако за 1-ви път посещава кабинета.
Отговори с цитат
  #324  
Стар 6th March 2007, 14:52
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

А горе долу колко варира тази услуга. Защото голямата ми дъщеря точно направи 6години и поради факта, че съм от либералните майки, които позволяват "забранени" храни, не е лошо да се ориентираме към такова нещо. Не сме имали оплакване досега, а сама си мие зъбите от доста малка по 2 пъти на ден, но все пак не вреди.
__________________
Аз съм красива и здрава, защото раста в пеницилинова среда - мухльо до мухльо!
Отговори с цитат
  #325  
Стар 6th March 2007, 18:36
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chervenokoska_2
А горе долу колко варира тази услуга. Защото голямата ми дъщеря точно направи 6години и поради факта, че съм от либералните майки, които позволяват "забранени" храни, не е лошо да се ориентираме към такова нещо. Не сме имали оплакване досега, а сама си мие зъбите от доста малка по 2 пъти на ден, но все пак не вреди.
Бих допълнил д-р Тянков с още нещо... запечатването на фисурите може да стане не само със специален фотополимер (наричащ се силант), но и със стъклен цимент (нарича се глас-йономерен цимент) като за това най-добрият е Fuji VII / Fuji triage. Създаден е специално за това, прави химичестка връзка със зъбната тъкан, отделя непрекъснато флуор, защото се обогатява от флуора в пастата за зъби (за разлика от силанта, който отделя флуор кратко след втвърдяването си ).
Цената за една такава процедура е различна в кабинетите и трябва да попитате лекуващият стоматолог на вашата дъщеря.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #326  
Стар 7th March 2007, 01:34
Milady Milady не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: Sofia
Мнения: 16
По подразбиране

Мерси и на двамата.
Отговори с цитат
  #327  
Стар 7th March 2007, 15:11
rada rada не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 3
По подразбиране VIP Стоматология

Бях пуснала друга тема, но ми я заключиха като казаха, че се повтаря. Точно за това, аз като една любознателна личност се постарах да изчета всичко по темата и пак останах без отговор на конкретния си въпрос, а именно да ми препоръчате добър стоматолог като имам предвид наистина добър!

На 35 години съм, имайки нещастието да имам ужасно не здрави зъби и за жалост съм сменила доста зъболекари. Като по неписано правило новите оплюваха работата на старите....... и се почваше отначало. Някъде из нета попаднах на едно мнение, че в България не се набляга въобще на кореновото лечение и се правят поголовно мостове и коронки с не добре излекувани канали, канали запълнени с лоши материали, не използващи се въобще вече в САЩ и в Германия, например или най-лошото комбинация от двете

Моите проблеми са горе долу в този аспект. Трябва да сменя мост от 4 зъба, а два от тях са в ужасно състояние т долу и аз не знам къде да отида и към кой да се обърна??????

Странно, че никъде из нета не попаднах на конкретни имена, които са професионалисти и си разбират от работата.

Аз обаче за да бъда по-точна ще спомене, че съм се лекувала при д-р Мария Джорова, която по-късно беше зверски оплюта от нейни колеги, същото стана и с д-р Въло Бочев и д-р Л. Катрова.
Все имена, които са ми ги препоръчвали ........

Така, след дългото ми проучване стигнах пак до следните лекари:

Д-р Ходор Факих
д-р Венцислав Стоев
д-р Емил Клайн
д-р Дучев
Д-р Бисер Стоичков
Д-р Бранимир Кирилов
Д-р Петър Сапунджиев
Д-р Христо Стоянов
д-р Тянков

като се има предвид, че се нуждая от кореново лечение, и импланти за в бъдеще кой лекар бихте ми препоръчали????
Отговори с цитат
  #328  
Стар 9th March 2007, 00:29
{5q} {5q} не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: gabrovo
Мнения: 37
По подразбиране

аз искам да попитам относно брекетите колко най-малко време могат да се носят (знам че е строго индивидуално, но принципно) моята зъболекарка ми каза че в най-добрия случай година и половина ама примерно по малко дали е възможно, че за бала да съм с хубава усмивка
__________________
http://img411.imageshack.us/img411/574/untitledrw7.png
..:: Six billion people in the world, six billion souls ... and sometimes all you need is ONE::..
Отговори с цитат
  #329  
Стар 9th March 2007, 19:36
alex99 alex99 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте. Стоматологът ми даде едно шишенце Eludril за профилактика на венците. Обаче не спомена нищо за това как и с колко вода се разрежда. Ако може някой да даде информация как да употребя правилно препарата.
Поздрави.
Отговори с цитат
  #330  
Стар 9th March 2007, 19:57
Devil_wears_Prada Devil_wears_Prada не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 3 736
По подразбиране

Би трябвало да пише на шишенцето... наливаш до 10-15мл разтвор и после до горе с вода...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:18.