IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 22nd October 2008, 08:30
Аватара на kras4ence
kras4ence kras4ence не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 181
По подразбиране

Здравейте, на всички. Включвам се отново, не за да споря с която и да било от вас, а просто да споделя. Всички сте прави, че в Бъргария има и мръсотия и простотия. Но според мен от това има и във всички останали държави. Работя с хора, смените ми са по 12часа и съм свидетел както на простащината у някои така и на високата интелигентност у други. Мога само да кажа, че за всичко си има някакво обяснение- ограничени (или прости, както ги наричаме в повечето случаи) са хората, които само работят, не намират време за нищо освен за работа и затъват сами в собствената си мизерия. Така и обратното на тях- тези, които намират време да прочетат нещо, да отидат някъде или казано по друг начин да се разнообразят от сивото си ежедневие те са с друго мислене и изобщо с друг манталитет и ценности. Повечето българи харчат маса пари за алкохол и цигари, което средно изчислено за месец е равно на една почивка някъде сред природата. Не искам да изпадам в подробности и оттегчителни "статистики", но с две думи повечето харчат маса пари за глупости, оплаквайки се, че нямат повече и дори не го разбират.
Всички, които сте навън от България виждате най-добре тази разлика, живеете по техните правила и нрави, харесва ви това, че хората по улиците не псуват, но тези, които псуват тук в крайна сметка псуват сами своята неудачност. Аз съм си българка до мозъка на костите си, но виждам и всичко грубо, лошо и отрицателно в нашата родна България. И... не, не я мразя- може би просто ми е мъчно. Харесва ми всичко, на което мога да се науча от другите нации, харесва ми да уча чужди езици, но никога незабравям, че аз съм българка и, че мястото ми е тук. Аз също искам да видя как живеят в другите страни, каква е културата, ценностите им, но предпочитам да го правя като ходя на екскурзии, а не като работя за тях.
Съжалявам, че пак пиша толкова много, но мисълта ми е, че вие отвън можете най- добре да ни кажете какъв е живота не като заплащане, а като усещане (в крайна сметка парите са движеща сила, но не и самия живот). Можете да разказвате за това там как върви живота като ежедневие, да споделяте от опита си. Нека не превръщаме темата в спор. Все пак колкото и да е бедна България, тук винаги има от най- новите модели коли, от най- нов модел каквото и да е там, което засвидетелства, че българите не са чак толкова за оплакване. Префразирано: богатите винаги плачат, че нямат и искат още
Отговори с цитат
  #52  
Стар 22nd October 2008, 13:46
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kras4ence
Все пак колкото и да е бедна България, тук винаги има от най- новите модели коли, от най- нов модел каквото и да е там, което засвидетелства, че българите не са чак толкова за оплакване.
Мен ако питаш точно затова са за оплакване българите, тук изобщо я няма тази гъзарщина. Изобщо балканското мислене включва точно това: как да работя по-малко, как да направя някоя далавера и как да се надуя пред хората.
Разбира се, че има и свестни хора в България, но са някакъв минимален процент. Италианците си имат други кусури, но ми е доста по-лесно да съжителствам с тях, защото никога не нарушават моите лични граници.
В България се пие и се бие, това би трябвало да ти стига, за да си направиш сама изводите за народа. Не ми хвали единиците, моля те!

Цитирай:
Първоначално написано от kras4ence
Всички сте прави, че в Бъргария има и мръсотия и простотия. Но според мен от това има и във всички останали държави.
Тук казваш "според мен"... Откъде имаш наблюдения? Не, че не е така, разбира се, че има мръсотия и другаде, но е доста по-малко, до степен, че трябва да я търсиш, за да я видиш. Като се има предвид, че италианците са страшно лошо възпитани в това отношение (никой не търси кошче, за да си хвърли опаковката от сладоледа) им се възхищавам за поддръжката на улиците. Колкото до простотията: няма я изобщо, това по моите наблюдения. Ако някой се държи просташки по всяка вероятност е румънец
Ти си свободна да избираш къде искаш да живееш, след като предпочиташ България ще живееш там, разбира се. Само искам да те помоля да не се изказваш за другите страни и да не правиш сравнения, защото нямаш никакъв поглед върху реалната ситуация.
Отговори с цитат
  #53  
Стар 23rd October 2008, 11:04
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

и мен много ме дразни тази показност на българина. такива смешни ситуации съм виждала че чак да ти се дореве....караме мерцедес ама взимаме 5 лв от приятелката си за бензин, имаме последен модел телефон, който обаче е на изплащане и се зарежда с ваучери на 2 месеца и съответно ти звънят и затварят че ти да звъниш. всичко в България се прави за хората. да ме поправи ник ако греша защото не съм го виждала с очите си но съм чувала че точно в Италия богатите хора карат обикновени коли за да не се набиват на очи
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #54  
Стар 23rd October 2008, 11:17
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
и мен много ме дразни тази показност на българина. такива смешни ситуации съм виждала че чак да ти се дореве....караме мерцедес ама взимаме 5 лв от приятелката си за бензин, имаме последен модел телефон, който обаче е на изплащане и се зарежда с ваучери на 2 месеца и съответно ти звънят и затварят че ти да звъниш. всичко в България се прави за хората. да ме поправи ник ако греша защото не съм го виждала с очите си но съм чувала че точно в Италия богатите хора карат обикновени коли за да не се набиват на очи
Ха ,това беше първото впечатление на моя приятел когато дойде във България направо ни се смя и се чудеше как е възможно това
Отговори с цитат
  #55  
Стар 23rd October 2008, 15:31
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
да ме поправи ник ако греша защото не съм го виждала с очите си но съм чувала че точно в Италия богатите хора карат обикновени коли за да не се набиват на очи
По тази тема може много да се говори, защото въпросът има различни аспекти.
Може би не всеки знае, че при закупуването на едно Ферари например финансовата полиция прави проучване на купувача. Така че трябва да си абсолютно сигурен, че можеш да докажеш произхода на парите, с които си го закупил и възможността да поддържаш такава кола. От тази гледна точка бандитите никога не закупуват набиващи се на очи коли, защото рискуват да събудят интереса на полицията (нали знаете случая с Ал Капоне?). Ако и в България финансовата полиция си вършеше работата...

Друг въпрос е, че принципно в Италия при закупуването на една кола всеки си прави сметката колко ще му струва поддръжката й (данък, осигуровка, гориво, контролни прегледи) и се разпростира според чергата си. Производителите на коли не печелят толкова от продажбата на една кола, колкото от частите, които в последствие продават за нея.
Тъй като в Италия има много строг контрол върху данъците, осигуровките и прегледите никой не си купува кола, която после трябва да стои в гаража.
Един мой познат в България си купи на старо Ауди6 миналата година. Не ми се говори за лишенията, на които подложи жена си и дъщеря си . За тази кола никой никога не е платил данък, осигуровката й се плаща чат-пат и то за не повече от месец, за контролните прегледи изобщо да не говорим (май накрая го мина при един приятел, ева си и прегледа), слава богу е с газова уредба и затова си я кара до кварталното барче и назад, иначе няма пари за бензин. Въпросният човек от 6 месеца не е отишъл да види възрастните си родителите на село, защото няма пари за пътни разходи
Аз на това му викам на гол гъз чифте пищови.
А колко още такива случая знам, мога да ви засипя с истории...
Отговори с цитат
  #56  
Стар 23rd October 2008, 20:26
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

И аз да се включа малко по тази тема!Седмица след като си взех дипломата за средно образование,пътувах вече за Швейцaрия,където работех две год. и половина!Там живеях в Женева,където както знете е един от най добрите стандарти в света!Мога да кажа с рака на сърцето,че там е мястото да се покажеш колко милиона имаш в сметката!Останах очарована от града,хората и изживяните емоции там!Естесвено винаги има изключения,ще ви дам такъв,там живее собственика на веригата от магазини за домашна мебилировка и т.н ИКЕА,това са огромни магазини в цяла Европа,та...този дядо не е показал че се различава от другите пенсионери там,нито по облекло,нито по къща,нито по банкова сметка,нито и по кола!Добре,след като свърших договора ми там,реших че имам нужда да сменя малко обстановката и от година и половина живея в Лухембоург!Тук богатите наитина си показват,че са богати и не се смущават от другите!Къщи,резиденции,ко и,почивки,външен вид,ВИП сепарета,това е тяхна територия!Това е държавата с най-висок стандарт на живот в Европейския съюз,и това ти прави впечетление,няма как!По отношение за нашата следка родина България нямам никакв коментар!Какъвато и да е тя,наша си е!И точно затова реших да се върна след месец ЗАВИНАГИ
Отговори с цитат
  #57  
Стар 23rd October 2008, 20:55
Dimitroff Dimitroff не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: В Е46-цата
Мнения: 1 341
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jolifille
И аз да се включа малко по тази тема!Седмица след като си взех дипломата за средно образование,пътувах вече за Швейцaрия,където работех две год. и половина!Там живеях в Женева,където както знете е един от най добрите стандарти в света!Мога да кажа с рака на сърцето,че там е мястото да се покажеш колко милиона имаш в сметката!Останах очарована от града,хората и изживяните емоции там!Естесвено винаги има изключения,ще ви дам такъв,там живее собственика на веригата от магазини за домашна мебилировка и т.н ИКЕА,това са огромни магазини в цяла Европа,та...този дядо не е показал че се различава от другите пенсионери там,нито по облекло,нито по къща,нито по банкова сметка,нито и по кола!Добре,след като свърших договора ми там,реших че имам нужда да сменя малко обстановката и от година и половина живея в Лухембоург!Тук богатите наитина си показват,че са богати и не се смущават от другите!Къщи,резиденции,ко и,почивки,външен вид,ВИП сепарета,това е тяхна територия!Това е държавата с най-висок стандарт на живот в Европейския съюз,и това ти прави впечетление,няма как!По отношение за нашата следка родина България нямам никакв коментар!Какъвато и да е тя,наша си е!И точно затова реших да се върна след месец ЗАВИНАГИ
и сега кво?
Гледам заглавието...гледам какво си писала...и ми се струва, че си отишла да разгледаш как живеят богатите?Ми...то и тук можеш да ги видиш
България е уникална страна!!!
Ама УНИКАЛНА!!!
Във всяка държава ... си има мафия.
В България мафията си има държава! - това не може да се види никъде другаде
__________________
a b c d e f g k l, but М is something Special!
Стълбовете нанасят поражения на вашите коли само в случай на самоотбрана.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 23rd October 2008, 22:20
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Въпросният човек от 6 месеца не е отишъл да види възрастните си родителите на село, защото няма пари за пътни разходи
Аз на това му викам на гол гъз чифте пищови.
А колко още такива случая знам, мога да ви засипя с истории...
Ужасни истории, strangenick, ужасни просто!

Димитров, туй за държавата и мафията е АбсЕлютно верно за жалост, но няма лошо момичето да си сподели впечатленията - поне предполагам "там" демонстрират богатството си със съответната култура и стил (или поне някои?).
Отговори с цитат
  #59  
Стар 23rd October 2008, 22:51
Dimitroff Dimitroff не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: В Е46-цата
Мнения: 1 341
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MariaVassileva
Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
...
Ужасни истории, strangenick, ужасни просто!

Димитров, туй за държавата и мафията е АбсЕлютно верно за жалост, но няма лошо момичето да си сподели впечатленията - поне предполагам "там" демонстрират богатството си със съответната култура и стил (или поне някои?).
Тук също (принципно си права-да)
__________________
a b c d e f g k l, but М is something Special!
Стълбовете нанасят поражения на вашите коли само в случай на самоотбрана.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 24th October 2008, 07:36
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dimitroff
Във всяка държава ... си има мафия.
В България мафията си има държава!



По въпроса за мафията си мисля, че във всяка държава мафията има някакво участие в политиката. И в Италия е така. Разликата е, че в България това става много явно, никой не се крие. Тук всеки път като покажат ареста на някой мафиот се опулвам, живеят като скотове, макар че са най-богатите хора на света. Жените им карат фиати, а те самите не си показват носа извън бункерите, където се крият. Гледат да не се набиват на очи, защото колкото и кусури да има държавата, продължава да води борба с организираната престъпност. Все пак искам да поясня, че нямам поглед върху начина на живот в южна Италия, където организираната престъпност командва, тъй че мнението ми не е миродавно.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вашатапричинадазаминетедаостанете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:23.