IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 8th May 2007, 16:02
Oceania Oceania не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Град: Слънчев остров
Мнения: 4
По подразбиране Ринопластика - други въпроси

Здравейте!

Съзнавам, че за днес това е трета тема за ринопластика, но моите въпроси са малко по-различни и разчитам, че ако ги задам отделно и със сериозен тон, ще получа съответно и сериозни отговори.

Имам намерение до края на годината да се подложа на ринопластика. Изчетох наличната информация за самата операция, възстановяване, възможни усложнения, странични ефекти, мнения за хирурзи от пациенти, цени и т.н. Препоръки на хирурзи виждам, че не се правят, но за себе си прецених и в крайна сметка се спрях на 4-ма лекари, при които евентуално ще ида на консултации.

Проблемът е следния: Живея в чужбина и имам апартамент във Варна. В София мога да отседна само на хотел и то за кратко. Ще се опитам да си извоювам по-голяма отпуска, за да мога да се възстановя в България преди да пътувам със самолет отново, но не зная колко ще е, едва ли повече от 3 седмици.

Не знам доколко има значение - ако реша да се оперирам в София съм се спряла на доц. Евстатиев / д-р Н. Георгиев, а за Варна - д-р Динев / д-р Заякова тоест ще ида на консултации и ще избера след като реша в кой град да го направя. (Мнения на техни пациентки са добре дошли - тук или на лични!)

Има ли постоянно живеещи в чужбина с ринопластика в България? Как се оправихте с престоя и пътуването? Струва ли си да се оперирам във Варна заради комфорта на собствения дом и близкото лекарско наблюдение или в София се предлага нещо повече, което да оправдае пътуването прясно оперирана и риска да не съм "под ръка" на лекаря след операцията за прегледи?

Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th May 2007, 08:22
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

аз също живея във Варна но съм решила да си правя ринопластика в София.За съжаление не можах да се спра на лекар във Варна на който да мога да се доверя. Това е личен избор. Не мисля че проблема с пътуването до София е много голям тъй като така или иначе парвите няколко дни след операцията стоиш в болницата и си под наблюдение. Колкото до пътуването извън България, личен опит нямам но сестра ми която живее в САЩ дойде да си сложи импланти на гърдите и след две седмици си замина. Нямаше никакви проблеми по време на пътуването.За ринопластиката обаче незнам как стои въпросът, но мисля че като цяло това е по - лека операция.Все пак като ходиш по консултации е добре да попиташ.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th October 2008, 16:14
Аватара на dimitriq76
dimitriq76 dimitriq76 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 421
По подразбиране въпрос

Здравейте искам да попитам някой има ли следния проблем след корекция на носа .Аз си правих корекция на носа преди 7 г харесвам си го но след тази корекция носа ми тече много често.Ходила съм на лекар правели са ми носен сикрет и казват че ми няма нищо ,изписвали са ми лекарства спреове но нищо не помага .Моля някой ако има подобен проблем или знае нещо при такъв проблем моля да пише ще съм много благодарна !
__________________
Живота е такъв какъвто сами си го направим!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 8th November 2008, 23:20
nedosegaema nedosegaema не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: plovidv
Мнения: 9
По подразбиране

Някой може ли да ми каже, колко време след ринопластиката може да се слага фов дьо тен и пудра върху носа. Както и крем за лице
Отговори с цитат
  #5  
Стар 8th November 2008, 23:43
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nedosegaema
Някой може ли да ми каже, колко време след ринопластиката може да се слага фов дьо тен и пудра върху носа. Както и крем за лице
Веднага след махането на гипса, просто пипай по-лекичко.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th November 2008, 12:34
Jackie Jackie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 85
По подразбиране

нека тези които носят очила споделят кога са ги сложили пак след риното?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th November 2008, 12:48
Lemur4e Lemur4e не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: 082
Мнения: 70
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jackie
нека тези които носят очила споделят кога са ги сложили пак след риното?

аз нося, казаха ми 3 месеца да не нося, но мисля да продължа с лещи и запред
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11th November 2008, 23:52
Jackie Jackie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 85
По подразбиране

стига бе аз съм само на 23 години не искам да имам кръгове до края на живота си. то едно нещо оправиш друго се развали. а иначе си ползвах крем за очи още преди операцията. една приятелка ми каза с торбички черен чай да слагам. иначе операцията ми беше на 18 септ. и смея да кажа че носа доста е спаднал особено отгоре между очите.
ако някои се е отървал от сенките нека сподели.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 13th November 2008, 17:51
kremi1 kremi1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 29
По подразбиране

Искам да питам оперираните вече след преминаване на възтановителния процес като говорите движи ли ви се връхчето на носа или стои така просто като изкуствено и залепено за лицето ви. Моето май е така.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13th November 2008, 19:03
milavanila milavanila не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 67
По подразбиране

В началото и моето беше така, като пластмасово ми изглеждаше С времето се отпусна и се движи при мимики Връхчето ми обаче още е твърдо
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ринопластикадругивъпроси
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:13.