IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th June 2009, 19:07
MARTINI MARTINI не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 14
По подразбиране Цигари...

Понеье аз съм страстен пушач и искам да попитам след операцията може ли да се пуши и ако не след колко време.Незнам ако е забранено как ще издържа без да пална
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th June 2009, 22:24
Аватара на tainichka
tainichka tainichka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 173
По подразбиране

Е, това му се вика въпрос на място. Кой ще отгоори сега? Що да не може да си пушиш, само не изкарвай дима през носа .
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th June 2009, 10:59
Аватара на Stunning
Stunning Stunning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 529
По подразбиране

Бравос tainichka... е това е чувство за хумор Никакъв проблем да пушиш, ако може да си вкарах цигарата в устата от всичките марли и превръзки Аз си запалих цигара вечерта след като ме изписаха... Никакъв проблем!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th June 2009, 13:26
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

До колкото си спомням, някой тук беше споменал, че е препоръчително 2 седмици преди операцията да се прекрати тютюнопушенето, а до колкото ми е известно заздравяването на кояжата е по-бавно при пушачите.Така че дали ще пушите след операцията си е лично ваш избор и до колко искате да се възстановите по-бързо.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st June 2009, 08:12
Аватара на siss
siss siss не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Sofia
Мнения: 409
По подразбиране

Ми хубаво е поне 20дни преди операцията да не се пуши, защото стените на съдовете изтъняват и повече кърви. Но пък няма смисъл да ги спираш 5дни преди нея. След операцията можеш да си пушиш, ако можеш да дишаш де Но чак пък да е полезно
Аз не пуших в деня на операциите, запалих щом ми махнаха тампоните и усетих въздухопроводимост
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st June 2009, 21:03
asteras asteras не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: София
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез ICQ до asteras
По подразбиране

леле Аз слязох пред болницата да пуша, докато ми подготвяха операционната, защото ми казаха, че ще започне някъде след около час и аз реших, че ще имам време Само дето по едно време хирурга излезе и се оказа, че ме търсят навсякъде Лошо му стана, като видя, че пуша, но нямаше какво да се прави, хвърлих си цигарата, качих се и легнах на операционната маса, където веднаха ми сложиха упойката
А след операцията 2 дни не съм пушила, защото хич не ми беше до цигари Но пък след като ми махнаха тампоните, си се напуших на воля
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st June 2009, 21:05
asteras asteras не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: София
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез ICQ до asteras
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Reason
До колкото си спомням, някой тук беше споменал, че е препоръчително 2 седмици преди операцията да се прекрати тютюнопушенето, а до колкото ми е известно заздравяването на кояжата е по-бавно при пушачите.Така че дали ще пушите след операцията си е лично ваш избор и до колко искате да се възстановите по-бързо.
А относно заздравяването не съм имала никакъв проблем. Седмица след операцията, нямаше и помен от синини и каквото и да било
Така че надали цигарите оказват чак такова влияние
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st June 2009, 22:04
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Сьстаряващият ефект на тютюнопушенето
Токсичните вещества от вдишания дим ограничават притока на кръв към кожата, като по този начин я лишават от кислород и намаляват способността й за регенерация и заздравяване.
След години кожата на заклетите пушачи изтънява, намалява съдържанието й на колаген и в резултат се образуват по-дълбоки бръчки.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21st June 2009, 22:05
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Но въпреки това, asteras сигурно ще има какво да добави....
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd June 2009, 08:03
milavanila milavanila не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 67
По подразбиране

Аз тук да се похваля, че последната ми цигара беше деня преди операцията, и вече година и няколко месеца съм заклет непушач. Мисля че ринопластиката е един много добър повод да се откажат цигарките
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Цигари
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:53.