IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #271  
Стар 13th February 2011, 15:58
neizvesten neizvesten не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 109
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева
Пини, разбира се че имаш право да си изказваш мнението - някой оспорвал ли е това? Може да има въпроси към позицията ти, но няма проблем да си я изразиш.

Нима мислиш, че искам да чувам само едно - не разбираш, не си затварям очите за проблемите, но това вече беше казано и от други и явно не е прочетено...

За децата в Австрия не си спомням да съм питала, ако към мен се обръщаш. Какво учат - тяхна си работа (австрийците са сборна нация). А стихотворението си е много хубаво.

chaoslady, и на нас са ни обирали апартамента. Може би при теб е било капката, която е преляла при наличието на други мотиви и причини.

neizvesten, аз обичам да пиша на диалект, свикнах и на Бари и на Хейта да им чета жаргона и диалекта, и гледам да не обръщам внимание на разни правописни грешки, но моля те - .............. пробвай да пишеш по-правилно. Постарай се, потърси в речници разни думи - много ще се радвам да успееш.
Е къде съм сбъркал пък сега.......
Отговори с цитат
  #272  
Стар 13th February 2011, 16:11
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Същата година в която напуснах Бг ме ограбиха на улицата! Дано на никой не се случва това! След това пък паднах в дупка изкопана от ВиК и си счупих крака! Дупката беше дълбока поне метър и без никакво ограждение и никакво улично осветление! След мен в дупката си потрошиха краката и ръцете поне още 4 души! Живеещите в други държави знаят какви щяха да бъдат последиците за ВиК ако това беше се случило в цивилизована държава!
Отговори с цитат
  #273  
Стар 13th February 2011, 16:22
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Много интересен пост на наш сънародник в Англия...
Цитирай:
кълна се тук пред всички, че ако от месец септември нататък през живота си работя повече от 2 месеца годишно за някой си капиталист - ще го считам за провал в живота ми!


Истината е в кражбата!
теглете кредити от английски банки - купувайте на баба си къщи в българско!
ей това е истината!
вземайте помощи оттук - харчете в българия - ей това е истината!
и много, много други! - застрахователните измами също са много приятна възможност!

фалшифицирайте, крадете, лъжете - но само ТЯХ - изедниците!
ръцете долу от собствеността на другите бедняци!
Отговори с цитат
  #274  
Стар 13th February 2011, 16:24
Аватара на Taneva`
Taneva` Taneva` не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Където пожелая.....
Мнения: 1 166
По подразбиране

И аз да се изкажа...Обичам "СТРАНАТА" България, но не и държавата!
Държавата в която най-големите престъпници са шефове на полиции...
държавата,в която законния начин за решаване на проблеми са боища и рушвети!Държава с толкова бедни хора,и същевременно ,водеща държава за притежание на най-скъпите коли .... държава, в която лекари убиват хора и практикуват професията си на свобода! Държава ,чиито деца са в Чужбина, а старците умират и гният в студ,безпомощност и безпаричие! Всички идеали са ни поругани и се поругават все повече и повече с всяко поколение!Ето,сега сме поставили много "рекорди" :
1.Рекорд за най-ниско заплащане
2.Рекорд за най-високи цени
3.Най-лоша система на здравеопазване
4.Най-корумпиран съд
5....и милярди още......... все тъй "китни и достойни за гордост"...
И знаете ли..някак си "обичаме " България,но по един друг начин- с болка...защото знаем,че ситуацията е лоша и безнадеждна..и всички са обречени ...
Отвратена съм от всичко това,за това бягам далече!!!!! Аз и много още от по-умните младежи!

Разгорещих се много!
__________________
Искам невъзможното..желая недостижимото..правя необходимото и получавам максималното!!!!!
Отговори с цитат
  #275  
Стар 13th February 2011, 18:28
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от susan
Същата година в която напуснах Бг ме ограбиха на улицата! Дано на никой не се случва това! След това пък паднах в дупка изкопана от ВиК и си счупих крака! Дупката беше дълбока поне метър и без никакво ограждение и никакво улично осветление! След мен в дупката си потрошиха краката и ръцете поне още 4 души! Живеещите в други държави знаят какви щяха да бъдат последиците за ВиК ако това беше се случило в цивилизована държава!
а българия няма нищо общо с цивилизована
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #276  
Стар 13th February 2011, 18:47
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Габи, вие имате ли приятелски семейства норвежци?
да,имаме
само за пари ни говорят,колко пари имали,колко нам си кво,готени са ,но са си норвежци,бе
Нали на Алексата гаджето е норвежец.Искате ли да ви кажа една случка с него преди 13дни
Той ни кара с неговият бус до новият обект,защото нашата кола в момента е развалена и седи на старият обект и един наш приятел норвежец ще я оправя.
Тръгваме с неговият бус и трябва да минем 300км.,на една бензиностанция спира и слиза без да ни казва нищо.В първият момент ,ние си мислим,че ще пикае,но по едно ввреме го виждам аз ,че той се разхожда из бензиностанцията вътре се сещам,че той сигурно ще яде.И казвам на Алексата:Дай да слезем да ядем нещо,слизаме и човека наистина си поръчал сандвич и седи и чака да му стане сандвича.Без да ни покане,без нищо,представяш ли си
Това ако е в БГ.,нормално е ако пътуваш с някой по магистралата и спреш,да слезете заедно ,да пиете кафе ит.н.Тук ги няма тези неща,ако не вярвате ,питайте я.Така,че от това какво по-показателно.Разбира се ние си платихме нафтата и отделно платихме наем на буса,защото този бус е на неговият оркестър и те искат наем.Ако е бг. оркестър,никога няма да се иска наем,особено ако някой от оркестъра кара гаджето си.
Отговори с цитат
  #277  
Стар 13th February 2011, 18:56
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Бааааси материалистите ,басииии гаджето.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #278  
Стар 13th February 2011, 19:03
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Ах, Габи, не го приемай толкова навътре- виж пък че друг норвежец ви оправя колата.
Разбирам те как се чувстваш, ти си в Норвегия, но сърцето ти е в България ( щом и детенцето ти е там). За теб Норвегия означава работа, а България означава да си със семейството си, да си почиваш, да се веселиш.
Но в България е лесно да се веселиш с норвежката заплата....
Отговори с цитат
  #279  
Стар 13th February 2011, 19:10
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Такива са си,той сега ни е на гости,ходи с нас на маркета,но Алексата си плаща тя отделно,той си плаща той.А искам да обележа ,че той е доста богато момче,има частно малко самолетче и т.н.Но това е ,различен манталитет.
Гледам,че тук мн. сте писали за кражби на чужденци в БГ.Не се шашкайте ,ако идете в Англия в Ню Касел/мисля,че така се пише/,като слезете още от ферито,самите митничари ви предупреждават:Не замръквайте вечер навън,защото стават страшни обири и убийства,така,че стига вече с тая БГ.джобна престъпност,навсякъде където има пакита/пакистанци/,индийци,араби и прочие,има престъпност.Няма вече държава в света в която всичко да е по мед и масло.Аз пътувам често на кораби-идея си нямате какви кражби стават там/от цял свят говеда се возят на тия ферита/,така,че моля ви ,не преувеличавайте.Радвам се,че обикалям доста държави и виждам,че не всичко е толкова добре навсякъде.Тези които живеят за постоянно навън,живеят на определено място,в определен град,контактуват с определени хора и те малко идеализират нещата там на място.Но аз не ги обвинявам и явно за тях остава скрито безредието по света.Това е като да си живея у нас,с моите комшии с моите колеги и естествено какво да ме интересува какво става в Румъния,например.Така,че не си мислете,че всичко е ок навсякъде.Тази глобализация еба майката на всички държави,няма какво да се чудим
Отговори с цитат
  #280  
Стар 13th February 2011, 19:11
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Ауууу Габи същите примери Мога да Ти ги дам и с българи случвало ми се е да излизама на кафе или вечеря и пичовете дори не си бъркаха в джоба да си платят тяхната сметка! Отделно че е масова практика ако имаш гадже българин да те завлича с пари и да Ти ние шута! Познавам две мацки които изплащат заемите на бившите си гаджета така че Хайде стига с тези генерализации сигурна съм че ако отидеш в едно бг село и там няма да знаят Защо трябва да си затвориш прозорците и вратите При работещ климатик! По късно ще Ти изровя спомените на един българин в лондон когато са му гостували родителите му и тогава да видиш какво е излагация
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ОбичателиБългария
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:37.