IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 2nd March 2009, 00:50
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Начи много съм радостен, има активност по въпроса Вече имам към 40 нови опита за таен отговор на въпроса "Moje6 li da me razbie6" (това е тайният ми въпрос в пощата) , след като сам си дадох датата на раждане на "хакерите" . Доколкото съм учил комбинаторика, при броят на символите, в които се състои отговорът като дължина и броят на възможните символи изобщо... Възможните комбинациите идват някакви милиарди 40 : 1 000 000 000 е добро съотношение, ако вземем тези стойности за реални, то по мои изчисления след 68493 години паролата ще бъде разбита (и то не сегашната парола, а просто ще бъде генерирана нова). Надявам се след 68493 години да сме живи и здрави и всички тук да видим снимките, които съм сложил в пощата

Сега да отчетем резултатите от тоя "тест" за сигурността на АБВ Като цяло имам няколко извода :
- Доста добра защита срещу налучкване на пароли - при 10 неуспешни опита пощата се блокира.
- Меню, в което виждаш историята на влизанията и неуспешните опити (виждаш атаките от някой).
- Индикатор при регистрацията, който ти казва дали паролата е лесна или сложна (това е за хората, които понятие си нямат от компютри и софтуер).
- Невъзможност да сложиш по-малко от 6 символа за парола, таен въпрос или таен отговор.
- Изискване за дата на раждане, преди да стигнеш до тайния въпрос.

Лично за мен изводите са доста добри, мога спокойно да си вкарам кодовете за транзакциите над 1000 лв за дадена сметка и няма да се притеснявам, че някой ще ми ги разбере, освен ако лично аз не му кажа паролата. Само че факторът АЗ няма нищо общо с АБВ, нито тяхната сигурност, както се досещате

Иначе тази поща, която направих, е практически неразбиваема, за което сподпомагат и защитите на АБВ. И тъй като дори АБВ не разполагат с моята парола и тъй като не вярвам да има нормален човек, който да я разкодира, дори да навлезе в разни тайни файлове на АБВ, то пощата си става изцяло и 100% непробиваема. И при това е АБВ - как така ?!

Сега очакваме задружно следващия пост "АБВ е мн лесна за разбиване, не я ползвайте" , за да му се изсмеем естествено.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #62  
Стар 3rd March 2009, 13:54
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

40 опита ... хахха ... ама не пишат кои са... спряха изобщо да се обаждат "хакерите", явно пишат скриптове..
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #63  
Стар 3rd March 2009, 22:57
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Брейй, какъв интересен опит си направил, Ivanin!
Някои от споменатите примери бяха за лични познати, които не си пазят пощата ... и е по-лесно да бъдат познати.
Както и да е, добър опит до момента!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Опитватседамиразбиятmailведнъжуспяха
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:50.