IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 5th February 2009, 21:06
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране 10те Божи заповеди

Цитирай:
За човека 10те Божи заповеди са нужни за по-добро развитие в положителна посока.Те ни карат да развиваме това с което без действие не може да се развива , това което ни прави уникални - силата на мисълта.10те Божи заповеди развиват по отделно различните качества с които оцеляването ни би било по-лесно.Първите 4 заповеди карат хората които ги спазват да развиват вярата без която би било немислимо да се живее.Когато има вяра сме по-сигурни.Когато сме сигурни че това което желаем ще се сбъдне,силата и волята се повдигат и неусетно целта става по-лесно постижима.Останалите 6 заповеди са изключително важни за психическото състояние на човека,за контрола на човека.(примери много).
6тата заповед е "Не убивай" нейното значение е огромно.Тя има две значения.Първото се отнася буквално.Да не се отнема нечий живот.Ценноста на човешкия живот е ярко изразена само с две думи.Второто значение е дълбоко скрито от голямата общност.Тя е изключително важна за личноста.Когато човек отнеме живот малко или много психическото му състояние спада до такава степен че развитието му започва в съвсем грешна посока,тогава в мисълта на грешника започват да навлизат други схващания,цели за самият него.По отделно всяка от 5та до 10та заповеди са пряко свързани с психическото развитие на човека който ги спазва и който не ги спазва.В днешно време след война психически няма нито един който да се е развил в положителна посока.Всеки един живее със спомена за ужасните неща които е направил и за ужасните сцени на които е присъствал.От там идва липсата на сън,стресирането,влиянието върху останалите около личноста която е психично разтроена.Всичко се свърза и живота на потърпевшите е до голяма степен съсипан.Примерът с войната е най-точен , защото там 10те Божи заповеди се нарушават тотално.
10те Божи заповеди ще са ни нужни сега и завинаги !!!
Какво мислите за тази статия?Според вас нужни ли са 10те Божи заповеди на човек в днешно време?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 5th February 2009, 22:01
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

10-те заповеди са моралния кодекс, той винаги ще е актуален и необходим за да се овладее Хаоса в първобитно общество като нашето. Няма значение колко сме напред в технологиите, животинските ни инстикти дремят у всеки от нас и вероятноста да се отпушат висне постоянно над главите ни.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th February 2009, 13:48
Аватара на lqlqlqlq
lqlqlqlq lqlqlqlq не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 967
По подразбиране

В днешно време е повече от нужно да се спазват, че като гледам в какъв свят живеем...отиват на зле нещата
__________________
FolloW ThE BeautY Of YouR DreamS...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 6th February 2009, 13:59
Шаро Шаро не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: на пътя
Мнения: 724
По подразбиране

С това за пожелаването на жената на ближния не съм съгласен. Ако жената на приятел е грозна, то тя за мен не е жена, но ако е хубава, то той не ми е приятел.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 6th February 2009, 15:17
Аватара на natalei
natalei natalei не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 1 512
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Шаро
С това за пожелаването на жената на ближния не съм съгласен. Ако жената на приятел е грозна, то тя за мен не е жена, но ако е хубава, то той не ми е приятел.

всеки с пороците си
__________________
NIN - remix feat. myself
http://www.youtube.com/watch?v=rYoHdJHBYdk
Отговори с цитат
  #6  
Стар 6th February 2009, 21:21
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Ето ги

Миии, кво да кажа, не съм съгласна с всичко
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: 10теБожизаповеди
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:15.