IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th August 2008, 10:34
malkia_6a malkia_6a не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 35
По подразбиране Малко мускули

Здравейте, на 13години съм 177см висок(като гледам брат ми и аз би трябвало да стана поне 190 ) 55-58кг(много бързо качвам и свалям ) Всеки ден в училище правя 10 серии с по 10кофички, удома правя всяка вечер тренировка около 10-11ч., която продължава 1 час От началото на това "зарибяване" пъката ми беше 27 в момента е 30см Вечерно време правя лицеви опори и кофички на който се подпирам на стола коремни преси и вдигам за бицепс гирички по 5 кг та въпроса ми е до 15-20 септември с някакъв специален режим дали ще може ръката ми да стане 35см "топла" или поне бързо да се доближа до този размер
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th August 2008, 11:14
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Мога да ти дам един специален режим със силикон и до 15 септември ще имаш 35 см ръка.
Този "скок" от 27 на 30 едва ли се дължи на увеличаването на мускулната маса, по-скоро просто напомпване на някаквите влакна, които имаш, а и често като метърът показва 29, човек се стреми да го стегне още до 30
Така че, за 1 месец няма как ръката ти да стане 35, особено в сегашното ти 13 годишно състояние. Естествено има възможност, ако започнеш да набиваш по 1 кг сланина на ден и така с късмет да натрупаш толкова много мазнини, че да стане 35.
Но ако все пак искаш по-добри резултати - първо прави 3 серии кофички, а не 10, 2-ро НЕ прави 2 пъти за 1 ден кофички, 3-то НЕ тренирай всеки ден, защото чисто и просто ти се претоварваш със сегашните упражнения, които правиш. Тренира се веднъж на ден, по 1 час, тренира се максимум 5 пъти в седмицата (когато мускулните групи са разделени на отделни тренировки), а за твоето ниво и с тази обща тренировка - максимум 3 пъти седмично през 1-2 дни. Трябва почивка, тогава мускулите растат.
Но най-важното е храненето, а не колко кофички можеш да направиш, така че седни и яж месо, млеко, яйца, така и така в момента са ти нужни на организма и той изразходва много енергия в развитието си. А такива цели 5 см за 1 месец не си поставяй никога.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th August 2008, 19:11
malkia_6a malkia_6a не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 35
По подразбиране

Аз съм в момента с реално 30см стигали са и 31 след тренировка, но не се напъвам от 29 да стане на 30, а по-скоро от 30 на 31см От днес спирам правенето на кофички в училище, само тези на стол, тренировки пон-пет по 1 час - гърди трицепс корем и малко бицепс
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th August 2008, 23:51
malkia_6a malkia_6a не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 35
По подразбиране

Дано някой ми помогне, защото си направих програмка (за вкъщи нямам възможност и време за ходене по фитнеси, защото са на другия край на града ) която включва трицепс, корем, гърди, бицепс и благодарение на една мацка, която бяга по 15-20 км на ден се зарибих да тренирам и прасец :P
Та...

Понеделник:
Трицепс, бицепс, прасец:
лицеви опори (ръцете една до друга) 6х10
кофички на стол 6х10
вдигане на гиричка 3кг (за съжаление нямам по тежко нещо ) 6х10
клякане 6х12

Вторник:
Гърди, корем, прасец:
лицеви отори( хироко разпънати ръце с пръсти сочещи напред) 6х10
коремни преси 6х10
клякания 6х12

Сряда:
Трицепс, бицепс, прасец:
лицеви опори (ръцете една до друга) 6х10
кофички на стол 6х10
вдигане на гиричка 3кг (за съжаление нямам по тежко нещо ) 6х10
клякане 6х12

Четвъртък:
Гърди, корем, прасец:
лицеви отори( хироко разпънати ръце с пръсти сочещи напред) 6х10
коремни преси 6х10
клякания 6х12

Петък:
Трицепс, бицепс, прасец:
лицеви опори (ръцете една до друга) 6х10
кофички на стол 6х10
вдигане на гиричка 3кг (за съжаление нямам по тежко нещо ) 6х10
клякане 6х12
------------------------------------------------------------------
Малко еднообразна е програмката, но тренирам малко от мускулите си дано някой корегира нещо към по-добър вариант

п.п.Тази мацка, която ме зариби по тренировката на прасеца, мисля, че и още някой мускул може да ме накара да тренирам (не е каквото си мислите ( да мойта си е :P )) примерно рамена Та моля коригирайте
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th August 2008, 17:09
TheLongHand TheLongHand не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 52
По подразбиране

За пурви път чувам клякане за прасец, за прасец прави нещо по стойностно. Има достатъчно упражнения за прасец които са по натоварващи от клека, въпреки че мен лично клека не ми натоварва прасеца (поне не го чувствам), зависи и как го правиш...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th August 2008, 17:28
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

За прасец си е просто повдигане за прасец Упражненията не са толкова много и се изразяват в едно и също, на машина или прав с тежест в ръка - просто повдигаш стъпалото и натоварваш прасеца, а в клековете прасецът участва само като стабилизиращ мускул.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd August 2008, 10:57
malkia_6a malkia_6a не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 35
По подразбиране

Добре ще пробвам и вашите мнения Също така си карам колело по цял ден, не пуша и не пия (мисля че и тези неща са горе долу от полза) скоро мисля да почвам да побягвам по малко, за да може да поставя собствен рекорд на 50м :P
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd August 2008, 11:19
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Собствен рекорд така или иначе винаги си имаш, той само се подобрява.
Е поне един 13-14 годишен, който не пуши и не пие...
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22nd August 2008, 21:15
malkia_6a malkia_6a не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 35
По подразбиране

90% от всички на моята възраст пушат и пият.Аз естествено съм пробвал-дръпнах си веднъж не ми хареса, биричката ми харесва, но мисля, че 0.5л бира на 4-5 месеца не са нищо Та още един въпрос, на който се надявам отговора да е също така бърз За колко време може ръката ми да стане 35-6см в момента е 30-1см
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd August 2008, 21:23
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Хаха. Не давам отговори на такива въпроси, щото следват или въпроси за химия или разочарования след определеното време Когато стане, тогава, вдигай и яж.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Малкомускули
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:32.