IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 11th October 2007, 16:40
sexalert sexalert не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 20
По подразбиране Фитнес програма

Здравейте.
Имам нужда от съвет.
На 28 години съм, 180 см, 62 кг (доста съм слабичък)
Имам обаче ускорен пулс и лек сърдечен проблем.
Най-сетне се реших да се запиша на фитнес и вчера отидох за първи път.
Съставиха ми индивидуална програма - инструктора беше младо момче.
Каза, че ще работим за всички групи мускули и програмата включва 8 упражнения (за гърди, гръб, рамена, бицепс, трицепс, крака и корем), които са по около 4 серии с по 10-12 повторения.
Започнах да ги изпълнявам, съответно с по-малки тежести.
Някои ми бяха по-леки, но на други доста се затрудних и като цяло след 3-тото упражнение вече нямах нужната сила.
Както и да е изпълних някак програмата за около 50 мин (с много малко почивки) и след това инструктора ми каза да направя 25 мин на колелото за аеробика.
След края на тренировката цялото ми тяло трепереше от преумора а след известно време получих и болки в сърцето.
Как смятате, да продължа да ходя, но да намаля натоварването или да спортувам нещо друго.
Основните ми цели са да поддържам тонус (понеже водя доста уседнал живот и е добре да се поддържам някак си) и ако е възможно да кача до 10 килограма.

Моля за вашето мнение, за което благодаря предварително.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th October 2007, 17:30
yaourt yaourt не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 94
По подразбиране

какъв ти е сърдечния проблем? на мен често ми се случва същото... правил съм си екг и нищо ми няма... болките в сърцето може да са от повишено ниво на адреналин.. например като се ядосаш много и почне яко да ти бие сърцето.. тва с течение на времето може да доведе до сърдечни проблеми при мъжете...
а иначе мисля че за първи път в зала малко са те озорили... забрави ги тия 25 мин колело.. не ти трябват след като искаш да качваш маса... освен това по време на тренировка си вземи нещо сладко за ядене или пиене.. например сок от грозде или ананас, за да поддържаш нивото на захарта в кръвта нормално. иначе тялото тио почва да взима от запасите гликоген в мускула...
за кардиото ако толкова настоява треньора ти.. прави по един-два пъти в седмицата... и по малко.. или направо го спри ами ходи удряй едно баскетче
И чети постовете на Секо, той разбира!
__________________
това си е мое лично мнение... за да си сигурен чети от много места и сравнявай...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th October 2007, 17:31
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

Намали сериите на 3х12 и колелото прави 15 минути. Между сериите почивай поне по 1 минута и няма да имаш такива проблеми.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12th October 2007, 08:57
sexalert sexalert не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 20
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yaourt
какъв ти е сърдечния проблем? на мен често ми се случва същото... правил съм си екг и нищо ми няма... болките в сърцето може да са от повишено ниво на адреналин.. например като се ядосаш много и почне яко да ти бие сърцето.. тва с течение на времето може да доведе до сърдечни проблеми при мъжете...
а иначе мисля че за първи път в зала малко са те озорили... забрави ги тия 25 мин колело.. не ти трябват след като искаш да качваш маса... освен това по време на тренировка си вземи нещо сладко за ядене или пиене.. например сок от грозде или ананас, за да поддържаш нивото на захарта в кръвта нормално. иначе тялото тио почва да взима от запасите гликоген в мускула...
за кардиото ако толкова настоява треньора ти.. прави по един-два пъти в седмицата... и по малко.. или направо го спри ами ходи удряй едно баскетче
И чети постовете на Секо, той разбира!
Ами трудно е да го опиша, защото не си спомням много добре медицинското название. Беше някакъв вид пролапс - това е вродена аномалия на сърдечния мускул, свързан с удължаване на някакво платно и се получава т.нар. шум.
Може би проблема допълнително се усложнява от това че съм слаб и натоварванията ми влияят. Освен това пулсът ми е постоянно висок от сорта на 96-98 удара в минута.
Относно упражненията с някои наистина нямах проблем, но примерно повдигането на лоста на т.нар. сплит машина в упражнението за крака както и на уреда за изтласкване с крака (не знам дали му се регулира масата като на други) ме затрудниха доста.
Както и да е, мисля засега да ходя поне веднъж седмично и да понамаля сериите особено в по-трудните ми упражнения. А за кардиото нямах проблем, там си почивах, но щом пречи за натрупването на маса, мисля да го намаля значително.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12th October 2007, 10:43
yaourt yaourt не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 94
По подразбиране

аз не бих прекалявал с кардиото... или пък можеш да направиш друго: в един ден тренираш с тежести, а друг ден да правиш кардио... така ще е по-лесно за сърцето ти, пък и според мен е по-добре за качване на маса... за кардиото да си призная аз предпочитам бързо ходене на пътеката отколкото колелото, щото помага и за стягане на коремната мускулатура...
100 удара в минута си е бая... а като бягаш до колко ти се качва?
__________________
това си е мое лично мнение... за да си сигурен чети от много места и сравнявай...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 12th October 2007, 11:34
sexalert sexalert не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 20
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yaourt
аз не бих прекалявал с кардиото... или пък можеш да направиш друго: в един ден тренираш с тежести, а друг ден да правиш кардио... така ще е по-лесно за сърцето ти, пък и според мен е по-добре за качване на маса... за кардиото да си призная аз предпочитам бързо ходене на пътеката отколкото колелото, щото помага и за стягане на коремната мускулатура...
100 удара в минута си е бая... а като бягаш до колко ти се качва?
Ами да ти кажа не съм го мерил. На колелото имаше някаква индикация за WATT и беше към 60-70, нещо не можеше да превключи да показва пулса, май само веднъж премигна и даде 123 ама не съм сигурен.
При всички случай при физическа активност, притеснение или ако се изнервя ми се качва доста.
Лошото е че е така от доста време може би години. Сега ходих на лекар и пи предписаха хапчета за намаляване на пулса. Също така лекарката ми каза и да не ходя поне в началото на фитнес да не ми се натоварва допълнително сърцето, обаче аз и казах че няма да се натоварвам много, ама явно не съм преценил добре нещата.
Но идеята за 1 ден с тежести и един с бягане не е лоша, дано само не пречи за качване на маса.
Но на мен проблема ми е в метаболизма, в това съм сигурен.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12th October 2007, 15:11
yaourt yaourt не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 94
По подразбиране

и аз мислех да те питам за метаболизма.. с тоя пулс... .. а шумът в сърцето свързам ли е с ускорения пулс според лекарката ти?
По темата: мисля че е много по-добре да разделиш тежестите от кардиото... според мен ако ги правиш заедно е все едно да кажеш на тялото си "прави мускул" и после "сваляй кила" ... тва са различни видове метаболизъм: анаеробен/аеробен...
и като гледам си начинаещ, така, че чети и сравнявай различни мнения!
__________________
това си е мое лично мнение... за да си сигурен чети от много места и сравнявай...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17th October 2007, 08:41
sexalert sexalert не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 20
По подразбиране

Вчера бях пак на тренировка и инструктора ми каза по повод разделянето от уредите от кардиото, че по време на тренировка в черния дроб се натрупвало някакво вещество (май беше креатин или нещо такова), което ако не се изразходвало в кардио залата щяло да ми попречи на съня, защото аз тренирам вечер.
И наистина тази нощ поради тази или друга причина имах неспокоен сън.
Иначе понамалих сериите на по-трудните упражнения, почивах си малко повече между тях и редувах тренирането на едни и други мускули.
Като цяло тренировката ми понесе по-добре от първия път.
Относно метаболизма все още не знам, може лекарствата за забавяне на пулса да му повлияят и да кача някой и друг килограм, но ако не се урегулира не знам дали имат смисъл и тренировките.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 8th December 2007, 16:18
summerseason summerseason не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: на брега на океана
Мнения: 45
По подразбиране

Здравейте, пиша и питам вас понеже вие сте хората които разбирате от програми и какво точно трябва да се прави.Вероятно за разлика от всички вас аз най малко обичам фитнеса, но ми се налага да укрепна гръдните мускули.
Историята ми е следната. Преди по-малко от месец си направих операция на гърдите.Аз съм един от онези мъже с гинекомастия, това са увеличените гърди при мъжете.Та сега гърдите ми са нормални и изглеждат добре, но бих искал да тренирам тази група мускули за да не се стигне до повторно натрупване на мазнини, увеличаване на гърдите и от там нататък отново същите болки и мъки след операцията.Та след седмица вече мога да започна да трениран. Молбата ми е, драснете някой ред какви упражнения са подходящи за мен, не искам да качвам маса.Идеята ми е да ги тренирам тъй като сега ги чувствам леко слаби и от време на време усещам едно напрежение в тях, което имам чувството че идва от мускула.

Благодаря ви
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Фитнеспрограма
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:45.