IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 22nd August 2011, 23:02
Аватара на ИЗТ
ИЗТ ИЗТ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 615
По подразбиране

Преди малко говорих с една мацка,която си прави втора ринопластика тук в Стара Загора при един световно неизвестен....Както и да е,но тя ми каза,че умира от болки-боли я вътре носът,главата и изтръпвала....Това така ли е?Аз останах с впечатлението,че въобще няма болка,а само дискомфорт от тампоните.
  #32  
Стар 22nd August 2011, 23:36
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Tytik Виж мнението
Преди малко говорих с една мацка,която си прави втора ринопластика тук в Стара Загора при един световно неизвестен....Както и да е,но тя ми каза,че умира от болки-боли я вътре носът,главата и изтръпвала....Това така ли е?Аз останах с впечатлението,че въобще няма болка,а само дискомфорт от тампоните.
Да умираш от болки след ринопластика?.. На сляпо бих казала, че нещо не е наред. Първо, това е статична кост. За това мъжете като се сбият, чак като мине боя и се видят в огледалото разбират, че им е счупен носа.
Има дискомфорт, който е причинен първо от тампоните, после от отока. Мен ме боля доста главата след 2-рото рино, зашото ми държаха тампоните една седмица, но това не е нормално по принцип.
Не знам.. Не се настройвайте за болка, а за дискомфорт. който успешно се контролира с болкоуспокояващи. Последното рино минах с 2 аулина.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
  #33  
Стар 23rd August 2011, 23:53
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

преди операция не трябва да се яде, пие и дъвчи дъвка 6 часа..и не защото после" ще се скъсаш от повръщане", а защото при анестезията има риск от белодробна аспирация, ако стомахът не е празен !!! Пушенето води до повишена бронхиална секреция, което същ води до неприятни моменти както за анестезиолога по време на упойката, така и за пациента след като се събуди...особено в случая, в който след събуждането не може да използва и носа си....така че специално за цигарите, последната седмица ги намалете до минимум, в случай,че не можете изобщо да ги спрете....аз лично направих тази саможертва....
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
  #34  
Стар 24th August 2011, 11:44
Аватара на Дили
Дили Дили не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 119
По подразбиране

[QUOTE=emiko;752554]Ето една интересна статия, писана от Gwendoline (наша съфорумка):


http://www.hobyto.com/post/1301/kakv...i-operatsiyata



Колкото до миенето на зъбите стига да не гълтате водата, може.[/QUOT Мерси за статията,Емико!Значи да обобщя,дали съм разбрала-преди изследванията и преди операцията не трябва да се пие,яде и пуши.Между изследванията и операцията има доста време,предполагам-да няма случаи на колабиране,особено за хора като мен,с ниско кръвно!?
  #35  
Стар 24th August 2011, 12:54
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Ще се опитам да опиша как протича целия процес (за кой ли път )

В деня на операцията трябва да бъдете в клиника "Каспела" в 8.00 ч., гладни и жадни, без да дъвчете дъвки, бомбони, без да пушите, зъбите може да миете, душ също (даже задължително ). На рецепцията ви записват, плащате и ви инструктират къде трябва да отидете за изследвания. Носите задължително лична карта, направление и 950 лв. (това е при вариант през ЗК). Тук има един неприятен момент с обикалянето по кабинетите, а ако нямате придружител или не сте отишли с кола, трябва да си разнасяте личния багаж по етажите и отделенията, наистина е неприятно. Може изследванията да си направите предварително и да ги носите в деня на операцията. Когато сте с направление и правите изследванията на място, не плащате нищо, с изключение на някаква минимална такса (2-3 лв.) при вземането на кръв. А изследваният включват - кръв, урина, ЕКГ, снимка на синуси. След като сте готови с изследванията се връщате на регистратурата, оттам ви изпращат за настаняване. Ако операцията ви е за късния следобяд, можете да хапвате и пийвате, важното е 6 часа преди операцията да спрете.
Носете си минерална вода за пиене, тоалетна хартия, прибори за хранене, чаша, много носни кърпи, нещо за подхапване + вашите лични принадлежности (пижама, чехли, кърпа, огледалце и т.н.). Най-добре момичетата да носят потниче с тънки презрамки, с което да бъдат по време на операцията, за да не се налага да влизат голи в операционната.
По някое време (ако не забравят) сестрите ще ви сложат една отпускаща инжекция, от която ще ви пресъхва устата, но затова пък няма да се сковете от страх преди да ви вкарат в операционната.
Преди самата операция доц. Джамбазов ще дойде да се види с вас, това е момента да припомните какво искате да се прави по носа ви, а най-добре носете списък, ако изискванията са много и му го дайте, да си го следи по време на операцията
След като ви вкарат в операционната, слагат абокат на ръката ви, през който вливат упойката в тялото ви и заспивате за секунки. След това какво се случва.....и аз не знам (макар че много бих искала да присъствам на операция). Операцията продължава межди 1.30 и 2.30 ч. Излизането от упойка не е неприятно, около час-два сте в някакво сънено, отнесено състояние, може и повече или по-малко, някои може и да повърнат кръв, която се е стичала по време на операцията, но не е задължително. Сестрите ще ви донесат лед, който да слагате на очите, за да се минимизират отоците и синините, но колкото и лед да слагате ще имате и от двете. Понякога доцента минава да ви види след операцията, ако не в същия, то на следващия ден, но може и да не мине, предвид натоварения му график. Но така или иначе ще бъдете добре обгрижвани от екипа в отделението.
Обстановката в клиниката е прилична, чисто е, в стаите има телевизор, санитарен възел за всяка стая, има и Wi-Fi.
На втория ден ви махат тампоните, който не е през здравната каса го изписват, другите остават 3 дни в клиниката. На седмия ден имате контролен преглед, на който ви свалят конците. На 14 ден ви свалят лонгетата и пластините, ако са ви слагани такива.
Болка няма, само лек дискомфорт. Ако има болка, по-скоро нещо не е наред или сте големи лигли. След две седмици ставате за пред хора, може да има остатъци от синини или отоци, но никой няма да ги забелязва освен вас.
  #36  
Стар 24th August 2011, 18:19
Аватара на Дили
Дили Дили не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 119
По подразбиране

Емико,едно огроомно БЛАГОДАРЯ!Някои от нещата са ми отбегнали явно,когато съм чела подобен коментар на този.Сега всичко ми стана ясно
  #37  
Стар 24th August 2011, 22:32
keery keery не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 320
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
Ще се опитам да опиша как протича целия процес (за кой ли път )

В деня на операцията трябва да бъдете в клиника "Каспела" в 8.00 ч., гладни и жадни, без да дъвчете дъвки, бомбони, без да пушите, зъбите може да миете, душ също (даже задължително ). На рецепцията ви записват, плащате и ви инструктират къде трябва да отидете за изследвания. Носите задължително лична карта, направление и 950 лв. (това е при вариант през ЗК). Тук има един неприятен момент с обикалянето по кабинетите, а ако нямате придружител или не сте отишли с кола, трябва да си разнасяте личния багаж по етажите и отделенията, наистина е неприятно. Може изследванията да си направите предварително и да ги носите в деня на операцията. Когато сте с направление и правите изследванията на място, не плащате нищо, с изключение на някаква минимална такса (2-3 лв.) при вземането на кръв. А изследваният включват - кръв, урина, ЕКГ, снимка на синуси. След като сте готови с изследванията се връщате на регистратурата, оттам ви изпращат за настаняване. Ако операцията ви е за късния следобяд, можете да хапвате и пийвате, важното е 6 часа преди операцията да спрете.
Носете си минерална вода за пиене, тоалетна хартия, прибори за хранене, чаша, много носни кърпи, нещо за подхапване + вашите лични принадлежности (пижама, чехли, кърпа, огледалце и т.н.). Най-добре момичетата да носят потниче с тънки презрамки, с което да бъдат по време на операцията, за да не се налага да влизат голи в операционната.
По някое време (ако не забравят) сестрите ще ви сложат една отпускаща инжекция, от която ще ви пресъхва устата, но затова пък няма да се сковете от страх преди да ви вкарат в операционната.
Преди самата операция доц. Джамбазов ще дойде да се види с вас, това е момента да припомните какво искате да се прави по носа ви, а най-добре носете списък, ако изискванията са много и му го дайте, да си го следи по време на операцията
След като ви вкарат в операционната, слагат абокат на ръката ви, през който вливат упойката в тялото ви и заспивате за секунки. След това какво се случва.....и аз не знам (макар че много бих искала да присъствам на операция). Операцията продължава межди 1.30 и 2.30 ч. Излизането от упойка не е неприятно, около час-два сте в някакво сънено, отнесено състояние, може и повече или по-малко, някои може и да повърнат кръв, която се е стичала по време на операцията, но не е задължително. Сестрите ще ви донесат лед, който да слагате на очите, за да се минимизират отоците и синините, но колкото и лед да слагате ще имате и от двете. Понякога доцента минава да ви види след операцията, ако не в същия, то на следващия ден, но може и да не мине, предвид натоварения му график. Но така или иначе ще бъдете добре обгрижвани от екипа в отделението.
Обстановката в клиниката е прилична, чисто е, в стаите има телевизор, санитарен възел за всяка стая, има и Wi-Fi.
На втория ден ви махат тампоните, който не е през здравната каса го изписват, другите остават 3 дни в клиниката. На седмия ден имате контролен преглед, на който ви свалят конците. На 14 ден ви свалят лонгетата и пластините, ако са ви слагани такива.
Болка няма, само лек дискомфорт. Ако има болка, по-скоро нещо не е наред или сте големи лигли. След две седмици ставате за пред хора, може да има остатъци от синини или отоци, но никой няма да ги забелязва освен вас.
Да допълня само , че след излизане от упойката никакво пиене на вода поне за 2 часа , колкото и да Ви се пие и да се чувствате жадни.
  #38  
Стар 24th August 2011, 22:39
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

То човек трябва да има магистърска степен ,за да се оправи с цялата процедура май ...
__________________
Много отдавна е крайно време!
  #39  
Стар 24th August 2011, 22:45
Аватара на ИЗТ
ИЗТ ИЗТ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 615
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
Ще се опитам да опиша как протича целия процес (за кой ли път )

В деня на операцията трябва да бъдете в клиника "Каспела" в 8.00 ч., гладни и жадни, без да дъвчете дъвки, бомбони, без да пушите, зъбите може да миете, душ също (даже задължително ). На рецепцията ви записват, плащате и ви инструктират къде трябва да отидете за изследвания. Носите задължително лична карта, направление и 950 лв. (това е при вариант през ЗК). Тук има един неприятен момент с обикалянето по кабинетите, а ако нямате придружител или не сте отишли с кола, трябва да си разнасяте личния багаж по етажите и отделенията, наистина е неприятно. Може изследванията да си направите предварително и да ги носите в деня на операцията. Когато сте с направление и правите изследванията на място, не плащате нищо, с изключение на някаква минимална такса (2-3 лв.) при вземането на кръв. А изследваният включват - кръв, урина, ЕКГ, снимка на синуси. След като сте готови с изследванията се връщате на регистратурата, оттам ви изпращат за настаняване. Ако операцията ви е за късния следобяд, можете да хапвате и пийвате, важното е 6 часа преди операцията да спрете.
Носете си минерална вода за пиене, тоалетна хартия, прибори за хранене, чаша, много носни кърпи, нещо за подхапване + вашите лични принадлежности (пижама, чехли, кърпа, огледалце и т.н.). Най-добре момичетата да носят потниче с тънки презрамки, с което да бъдат по време на операцията, за да не се налага да влизат голи в операционната.
По някое време (ако не забравят) сестрите ще ви сложат една отпускаща инжекция, от която ще ви пресъхва устата, но затова пък няма да се сковете от страх преди да ви вкарат в операционната.
Преди самата операция доц. Джамбазов ще дойде да се види с вас, това е момента да припомните какво искате да се прави по носа ви, а най-добре носете списък, ако изискванията са много и му го дайте, да си го следи по време на операцията
След като ви вкарат в операционната, слагат абокат на ръката ви, през който вливат упойката в тялото ви и заспивате за секунки. След това какво се случва.....и аз не знам (макар че много бих искала да присъствам на операция). Операцията продължава межди 1.30 и 2.30 ч. Излизането от упойка не е неприятно, около час-два сте в някакво сънено, отнесено състояние, може и повече или по-малко, някои може и да повърнат кръв, която се е стичала по време на операцията, но не е задължително. Сестрите ще ви донесат лед, който да слагате на очите, за да се минимизират отоците и синините, но колкото и лед да слагате ще имате и от двете. Понякога доцента минава да ви види след операцията, ако не в същия, то на следващия ден, но може и да не мине, предвид натоварения му график. Но така или иначе ще бъдете добре обгрижвани от екипа в отделението.
Обстановката в клиниката е прилична, чисто е, в стаите има телевизор, санитарен възел за всяка стая, има и Wi-Fi.
На втория ден ви махат тампоните, който не е през здравната каса го изписват, другите остават 3 дни в клиниката. На седмия ден имате контролен преглед, на който ви свалят конците. На 14 ден ви свалят лонгетата и пластините, ако са ви слагани такива.
Болка няма, само лек дискомфорт. Ако има болка, по-скоро нещо не е наред или сте големи лигли. След две седмици ставате за пред хора, може да има остатъци от синини или отоци, но никой няма да ги забелязва освен вас.
Много полезна информация!Само да допълня освен личната карта,направлението и 950-те лева,трябва да се носи и здравният картон.
  #40  
Стар 24th August 2011, 22:58
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Tytik Виж мнението
Много полезна информация!Само да допълня освен личната карта,направлението и 950-те лева,трябва да се носи и здравният картон.
Хахаха айде стига бе ,вие направо ме убихте чудно ми е за едно вадене на зъб сигурно искат и свидетелство за съдимост
__________________
Много отдавна е крайно време!
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РинопластикапридоцДжамбазовчаст
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:44.