IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 20th October 2011, 10:46
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране Stay hungry, stay foolish

Днес най-накрая и аз имах възможността да прочета така коментираната напоследък и доста комерсиализирана реч на Стив Джобс. Да си призная честно дори не знаех кой е този човек, докато не почина, което не е много похвално за моя милост.. С малко пренебрежение започнах да я чета по време на уроците ми по английски, подтикната от учителката ми. Сигурно вече доста от вас са се запознали с нея, а ако не е така: Реч на Стив Джобс или в оригинал: Steve Jobs' Speech.

Ако имате влечение към подобни философски направления и насоки, интернет гъмжи от такива, но реших д създам тази тема, не за да обсъждаме личността на този очевидно велик човек, ами да обсъдим нас самите. Животът на Стив Джобс е бил изпълнен от възходи и падения. Взимал е, на пръв поглед, абсурдни решения, само, за да се окаже накрая, че всъщност това са точки, които е трябвало да свърже и които осмислят живота му.

Вие следвате ли интуицията си? Доверявате ли се на вътрешния си глас? Взимате ли глупави решения и радвали ли сте после за това? Готови ли сте да зарежете сегашния си живот и да започнете всичко отначало ако не сте удовлетворени? Какъв е отговорът на въпроса: "Ако днес е последният ден от живота ми, бих ли искал да правя това, което ще правя днес?"? "Гладни" и "глупави" ли сте и всъщност как разбирате този съвет?

Темата мъничко се дублира с тази на Лиляна за 6тото чувство, дано не ми се сърди . Тези въпроси са първите, които се запитах, след като прочетох текста на речта. Споделете какви асоциации правите вие.
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!

Последно редактирано от lullaby : 20th October 2011 на 10:49
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th October 2011, 11:22
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Ооо не, Люли! Твоята тема е доста по-задълбочена и много ми харесва.

Това, което изведнъж ме връхлетя, след като видях темата ти е следното... имам усещането, че колкото повече облаги получаваме наготово, толкова повече подтискаме интуитивното си мислене.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th October 2011, 11:44
Аватара на универсален
универсален универсален не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1 134
По подразбиране

Всеки човек разполага с интуиция.
Спрямо разбиранията и вярванията тя може да се обясни по различен начин - гласът на твоето духовно аз, гласът на духовния ви водач, глас на сродна душа покровител/съветник и т.н.

Интуицията е нещото, което е коствено доказателство за съществуванието извън видимата материя, до която имаме достъп, посредством физическите ни сетива.

Интуицията е средството, което ни дава сила и право да се чувстваме свободни във вземането на определено решение, касаещо нас самите, което не винаги е обусловено от рационалните решения, които взимаме всеки ден и се отнасят лично за нас и/или неща и хора свързани с живота ни.

Харесвам темата, пишете по нея...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st October 2011, 09:06
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

За тази реч е ставало въпрос вече във форума, мисля че Диадора преди време я беше постнала тук, но явно някой е отсъствал от час тогава Както и да е, но това е поредния пример, как за да станеш безсмъртен първо трябва да умреш.

Едва ли някой тълкува посланието му дословно, освен може би някоя и друга блондинка
Stay hungry, stay foolish - останете гладни, ненаситни за знания, и безразсъдни, необуздани - следващи сърцето, а не разума си.
Веднъж следвам разума си, друг път сърцето, често се хрвърлям с главата надолу, без да следвам нищо и никого. Правила съм грешки и ще се случва да правя и още, надявам се без да повтарям старите. Преди години зарязах всичко и започнах отначало, готова съм да го направя отново, ако реша че това което правя ме е вкарало в коловоза.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st October 2011, 18:06
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от универсален Виж мнението
Спрямо разбиранията и вярванията тя може да се обясни по различен начин - гласът на твоето духовно аз, гласът на духовния ви водач, глас на сродна душа покровител/съветник и т.н.
Не мисля, че интиуцията може да се свърже с други хора, освен единствено със собственото ти духовно аз
Аз се доверявам на интуицията си в повечето случаи. Досега не съм съжалила. Но и не трябва да се захласваме, че имаме някакви особени дарби
__________________
Ordnung muss sein!

Последно редактирано от ЛИСКУ : 22nd October 2011 на 10:26
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st October 2011, 19:02
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
За тази реч е ставало въпрос вече във форума, мисля че Диадора преди време я беше постнала тук, но явно някой е отсъствал от час тогава Както и да е, но това е поредния пример, как за да станеш безсмъртен първо трябва да умреш.

Едва ли някой тълкува посланието му дословно, освен може би някоя и друга блондинка
Stay hungry, stay foolish - останете гладни, ненаситни за знания, и безразсъдни, необуздани - следващи сърцето, а не разума си.
Веднъж следвам разума си, друг път сърцето, често се хрвърлям с главата надолу, без да следвам нищо и никого. Правила съм грешки и ще се случва да правя и още, надявам се без да повтарям старите. Преди години зарязах всичко и започнах отначало, готова съм да го направя отново, ако реша че това което правя ме е вкарало в коловоза.
Ще представя извинителна бележка за отсъствието.

И аз мисля, че е такова посланието. А относно другото, аз понякога много си мечтая да ми се "наложи" да започна някъде съвсем сама и да изградя живота си единствено с ресурсите в главата ми.
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Stayhungrystayfoolish
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:19.