IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 7th January 2009, 14:17
summertime summertime не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 5
По подразбиране Съвет за начинаещ

Здравейте, на 29 съм и искам да почна занимания с фитнес. Първия етап беше да си променя начина на хранене, затова ходих при Огнян Симеонов. От 104кг.при ръст 185 в началото сега съм 90 вече, но продължавам с режима. Проблема обаче както се досещате не е в отслабването, а в отпускането след него. Ето защо искам да ходя на фитнес. Не става въпрос за супер сериозни тренировки, но мисля че 2-3 пъти седмично ще мога да отделям време. Също така крака ми не е стъпвал досега във фитнес зала, затова ще ви помоля за съвети как да започна. Чул се че ако си заплатиш, инструкторите могат да ти направят програма, за да не губиш време в чудене какво да правиш. Идеята ми е да тренирам така че да стегна тялото, без да трупам много мускулна маса, щото съм едър като цяло. Готиното е че в близост до нас откриха фитнес зала, и ще ми е удобно вечер след работа да ходя. Но не знам на какво ниво са инструкторите там, та се чудя дали да не отида някъде където има професионалисти да ми направят програма? Ами това е отворен съм към съвети
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th January 2009, 22:05
TheLongHand TheLongHand не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 52
По подразбиране

Здрасти! Първо да те похваля за упоритостта ти и волята ти!!! Второ килограмите са ти добри за ръста аз сам 186 и сам 81 кг, така че остана малко докато се стегнеш .
Сега кам сериозната част... От кой град си? Какво точно искаш да постигнеш... Да се изчистиш и да постигнеш някакав релеф или искаш да не си изчистен толкоз а само да си по слаб?
Оговори ми на тези вапроси и после ще продалжим да разбринкваме твоя проблем
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th January 2009, 15:26
summertime summertime не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 5
По подразбиране

Здрасти, мерси за бързия отговор. Ами от София съм. То да ти кажа килограмите на мен лично много не ми личат. В смисъл че като разправям на хората че съм бил 100кг те супер се учудват. Явно щото си правят някви асоциации с туловище Ами честно да ти кажа не знам точно какво искам. Определено искам да се стегна, предполагам че и релеф ще получа(е не перфектен)но да има. Идеята е понеже страшно се обездвижих напоследък, да поддържам тонус. Давам си сметка че за нещо по-сериозно се изисква много постоянство, време и т.н. Това което мога да си позволя е да започно 3 пъти седмицчно, 2пъти през седмицата и 1 през уикенда(поне така го мисла де). Тъпото е че във фирмата дето бачках до преди месец, ползвахме преференции за много фитнеси, и колегите ходеха в Малеева. На мен обаче вече не ми е удобно, пък и в квартала (на Ботевградското) откриха нов фитнес на два етажа. Не съм ходил но ми казаха че е средна работа. Поне ще ми е удобен. И така, не знам какво влагаш под изчистване (звучи добре) но наистина не съм наясно, пък и не съм се интересувал де. Ама все трябва да се помне отнякъде
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th January 2009, 20:14
TheLongHand TheLongHand не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 52
По подразбиране

Аз хпдех 3 пъти седмично на фитнес... Да ти кажа постигат се резултати, не е изобщо но е приемливо. Смятам, че трябва да продължиш с режима си и да започнеш кардио с малко от по базовите упражнения ако ме разбираш. Това с отпускането е проблем на много хора след като отслабнат, но то е нормално и минава с времето, защото кожата ти е била свикнала под нея да има повече маса отколкото в момента... не съм специалист, признавам си, в еластичността на кожата и нейната подвижност, но ме упасява това да не се появят стрии при теб. Така че се посаветвай и за това с някои специалист, но общо взето така се започва.... Първо кардио 15-20 мин, след това силова тренировка (в първата си тренировка е добре да обиколиш всички удреди по малко, за да разбереш всъщност как действат и да се научиш как да тренираш правилно на тях) - посаветвай се с инструктора във фитнеса как да ги изпълняваш правилно, ако ти иска пари му откажи и питай някой, който тренира в залата да ти покаже тук там как да правиш нещата. и завършваш с кардио отново 15=20 мин.

Честно да ти призная не сам стъпвал във фитнес от 4 месеца... Ходя на уличен фитнес с няколко души и там правим лицеви опори с човек на гърба, кофички с чанта в която слагаме тежести, набирания с чанта и секви такива и да ти кажа гръдната ми обиколко се увеличи с 9 см ръцете с 2 см и качих 6 кг само в първите 2 месеца.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Съветзаначинаещ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:22.