IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 7th October 2008, 13:03
Аватара на fizzy
fizzy fizzy не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: София
Мнения: 164
По подразбиране

Еми аз трите основни неща за които питах бяха солариум фитнес и очила защото това най-много мисля че ще ми липсва... А и тези неща ги имаше в листчето с инструкции за възстановителния период, предполагам и на теб ти е дал... на него не пише нищо за фитнес и солариум, само за очила аз затова допълнително попитах...
Отговори с цитат
  #72  
Стар 7th October 2008, 13:16
Аватара на kimberli
kimberli kimberli не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Варна
Мнения: 66
По подразбиране

Наистина, с очилата нещата са по-сложни, но щом си ходиш на фитнес вече, значи не е толкова страшно, колкото си го представях. Иначе солариума мога да го прежаля, но без да спортувам не мога да живея.
__________________
Има ли желание, има и начин, няма ли желание, търсим оправдания!!!
Отговори с цитат
  #73  
Стар 7th October 2008, 13:28
Аватара на fizzy
fizzy fizzy не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: София
Мнения: 164
По подразбиране

При мен определено със самото махане на гипса забравих за операцията, единственото неудобство ми беше спането нощем понеже обикновено спя с лицето към възглавницата иначе всичко си върших без никакъв проблем както нормално...изобщо не е страшно, аз си го представях много по-тегаво възстановителния период, ама всъщност много бързо минава всичко и в повечето моменти изобщо забравяш че нещо ти има.
Отговори с цитат
  #74  
Стар 19th October 2008, 21:10
Jackie Jackie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 85
По подразбиране

Да и аз съм съгласна с fizzi. И при мен възстановителния период беше с часове. На фитнес си ходих още като нямаше и месец от операцията. Понеже нося очила и аз се въздържам да ги слагам още. Доктора ми каза поне месец да мине но аз ще изчакам да станат 2 за по сигурно.
Отговори с цитат
  #75  
Стар 19th October 2008, 21:21
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

"КорктикоСтероидите са много мощни и бързодействащи лекарства, потискащи възпалението чрез намеса в имунните реакции по доста сложен начин. Те често се използват за постигане на по-бързо клинично подобрение на заболяването на пациента, преди да започнат да действат и другите медикаменти, прилагани в с комбинация с КС. Освен техните имуносупресивни и противовъзпалителни ефекти, те участват и в много други процеси в организма, а именно в сърдечно-съдовите функции и стресовите реакции, водния, въглехидратния и мастния метаболизъм, регулация на артериалното налягане и други.
Независимо от терапевтичните им ефекти, те имат значителни странични ефекти."

Johny, сигурна ли си, че гърбицата се е образувала, а не е останала отпреди? Чувала съм, че при така нареченото "калциране" се инжектира нещо, за да се махне, но дали е ефикасно не знам. Преди колко време ти беше ринопластиката?
Отговори с цитат
  #76  
Стар 19th October 2008, 21:35
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

относно кортикостероидите мога да кажа, това, че се използавт най-често при кожни проблеми /екземи/, аз лично години наред съм се мазала с тях, защото имах едно заболяване - атопичен дерматит и нищо друго освен тях не ми помагаше, просто незнам какво щях да правя без тях. Освен това се прилагат и вътрешно, като се инжектират и действието им е по-продължително в този случай.
Преди години моята дъщеря се разболя от коклюш, лечението и основно се състоеше в инжектиране на много мощен кортикостероид + антибиотици и др.
Също планинарите, като се изкачват на много висока надморска височина, където кислорода е разреден си бият някакъв вид кортикостероид.
А при теб е вероятно да не е израстване на гърбицата, а да се е появила някаква инфекция и мястото да се подува, но знам ли, просто така си мисля, най-добре разпитай доктора си за това!
Отговори с цитат
  #77  
Стар 28th October 2008, 14:10
Аватара на kimberli
kimberli kimberli не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Варна
Мнения: 66
По подразбиране

Здравейте на всички. Аз съм без гипс от няколко дена, но още не смея да ви се покажа, защото май и моята гърбица си стои. Когато ми махнаха гипса, носа ми беше горе долу равен, отгоре беше малко подут, но доктора каза, че ще спадне и ще се изравни, но така като гледам с всеки изминал ден става по-зле и ми се струва, че това не е никакъв отток, а самата гърбица не е изпилена достатъчно. Много се подтиснах, толкова исках право носле, а то...Още повече, че никой не забеляза носа ми да е променен.
__________________
Има ли желание, има и начин, няма ли желание, търсим оправдания!!!
Отговори с цитат
  #78  
Стар 28th October 2008, 14:48
fifinka88 fifinka88 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 165
По подразбиране

милата съчувствам ти знам какво е цели 2 пати съм преживяла това но не бързаи може и като спадне да става по хубаво нослето макар че още в началото щом не си се харесала...... твоята операция беше на 16 нали???
Отговори с цитат
  #79  
Стар 28th October 2008, 15:03
Аватара на kimberli
kimberli kimberli не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Варна
Мнения: 66
По подразбиране

Да Фифинка, на 16-ти беше, на 24-ти ми махнаха гипса. Ще кача снимки тия дни да изкажете компетентно мнение. Иначе връхчето е скъсено, добре е направено, само тая гърбица е ужасна, аз главно заради нея исках да се оперирам и честно казано не мисля, че ще се промени много след като спадне.
__________________
Има ли желание, има и начин, няма ли желание, търсим оправдания!!!
Отговори с цитат
  #80  
Стар 28th October 2008, 17:19
Аватара на kimberli
kimberli kimberli не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Варна
Мнения: 66
По подразбиране

Направо, на какво ли не ги подлагаме. Аз не бих се осмелила 2-ри път да се оперирам, и така се чудя как ще го пазя този нос от сега нататък.
Ами как точно ще ти помогне това лекарство и аз не разбрах, не е ли по-добре да се бие след операцията?
__________________
Има ли желание, има и начин, няма ли желание, търсим оправдания!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РинопластикаВарна
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:04.