IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th March 2005, 22:52
Гост
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Кои са здравословните храни?

Моля ви кажете ми кои са здравословни и кои трябва да се избягват!Аз спазвам един малко странен хранителен режим ям до 17:00ч.Но още няма ефект правя го от 2 седмици,и ходя на тае бо веднъж седми1но просто нямам възможност за повече.Добре ли е да правя упражнения в къщи и дали ще има ефект или по-добре да тичам в парка?

Аз всъщност искам да сваля само 4-5кг. но все пак.Ако имате идея за нещо по добро ми пишете на maria_86bg@abv.bg

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th March 2005, 11:12
Val
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.Мисля, че един път седмично е твърде малко, ако искаш да има някакъв ефект. Ако нямаш възможност да ходиш повече, то задължително трябва да правиш упражнения вкъщи и да се движиш колкото може повече - примерно да увеличиш ходенето пеша. Иначе под "нездравословно" разбирай всичко мазно, рафинирани въглехидрати, твърде пикантни храни. Изобщо нещата, които можеш да си купиш, за да похапнеш на крак са все нездравословни. Така че трябва да изключиш от менюто си вафлите, пиците, пържените картофи. Пробвай да замениш белия хляб с пълнозърнест, яж повече плодове и зеленчуци, немазно пилешко месо, най-добре бяло, а не бутчета (разфасовките са често американски и се сещай с какво ги тъпчат там, за да добият тези си зашеметяващи размери), риба. Мини на обезмаслени варианти на млякото, прясно и кисело, сиренето, кашкавала. Разбира се, това не осначава да се лишаваш от любимите си неща окончателно. Натуралният шоколад, например, е добро решение ако ти се дояде нещо сладко, само не прекалявай. Аз лично много се кефя и на компотите от ананас, защото хем са много сладки, хем нямат много калории.
Успех!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th March 2005, 12:09
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Мерси за инфото ще се постарая да се ограничавам но за сиренето и кашкавала ще ми е малко трудно А мед мове ли да се хапва и овесени ядки?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th April 2005, 10:11
riddicko riddicko не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2004
Мнения: 71
По подразбиране За храните и мазнините

Това е основния проблем на всички жени, които искат да изгеждат добре и се грижат за това.Първо и най-важно е храненето, така наречената диета, това в никакъв случай не означава глад! За да се изчисти тялото от натрупаните мазнини трябва почети до минимум да се намалят приеманите мазнини и да се ограничат силно и приеманите въглехидрати.Това какво узначава-да се приемат предимно белтъчини. Щом с храненето всичко е наред следва второто по важност тренировките. Трябва да са предимно кардио-тренировки, това узначава аеробни упражнения, където се изразходва повече енергия и съответно се изгарят, така мразените мазнини. За стягане на мускулите на тялото по принцип си има стандартни упражнения, които може да използвате при всяка тренировка, а и уредите във всяка зала са достатъчно за вашата разнообразна тренировка. Специално за корема има специфични упражнения за трите му части, които трябва да се натоварват равномерно, но ефекта не е пълен ако не ги съчетаете с аеробните упражнения-велоаргометър, степер, пътечка и др., тогава успеха е гарантиран в комбинацията с правилно хранене. Ще ти изпратя хранителна таблица на всички храни на e-mail !!! Препорачвам ти белтъчните храни.
__________________
всички тайни за фитнеса и отслабването www.tonusa.hit.bg ; e-mail: tonusa@gmail.com
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th April 2005, 14:07
le_soleil
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Здрасти!Ако не е много нахално може ли и на мен да ми ги пратиш?le_soleil@abv.bg
Отговори с цитат
  #7  
Стар 27th April 2005, 21:14
Bella
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Милко,понеже темата е за здравословните храни,не разбирам кое е нездравословното на картофите или на царевицата,това около нея не го разбирам какво е.Шоколадът също е полезен,но черният.В китайската храна също не виждам нищо лошо.А и хлябът не би трябвало да се отрича напълно,поне пълнозърнестият.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 27th April 2005, 23:05
Аватара на Милко Георгиев
Милко Георгиев Милко Георгиев не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 108
Изпратете съобщение чрез ICQ до Милко Георгиев
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bella
Милко,понеже темата е за здравословните храни,не разбирам кое е нездравословното на картофите или на царевицата,това около нея не го разбирам какво е.Шоколадът също е полезен,но черният.В китайската храна също не виждам нищо лошо.А и хлябът не би трябвало да се отрича напълно,поне пълнозърнестият.
Изброените от теб храни не дават нищо ценно/незаменимо на организма. Напротив, бързи и празни калории, които в общия случай се запътват към дупето и паласките. Въглехидрати...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27th April 2005, 23:33
Bella
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.
Цитирай:
Първоначално написано от Милко Георгиев
Цитирай:
Първоначално написано от Bella
Милко,понеже темата е за здравословните храни,не разбирам кое е нездравословното на картофите или на царевицата,това около нея не го разбирам какво е.Шоколадът също е полезен,но черният.В китайската храна също не виждам нищо лошо.А и хлябът не би трябвало да се отрича напълно,поне пълнозърнестият.
Изброените от теб храни не дават нищо ценно/незаменимо на организма. Напротив, бързи и празни калории, които в общия случай се запътват към дупето и паласките. Въглехидрати...
Важно е да не се прекалява с количеството.Аз лично ценя тези храни и не съм забелязала да ми се запътват натам.И не съм съгласна,че не дават нищто ценно,напротив!Но не желая да споря,ти си имаш твое мнение и начин на хранене.Пожелавам ти искрено да си още дълго време здрав
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10th May 2005, 15:51
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Белият хляб не е бърз въглехидрат, моля, моля. Това което имат против белият хляб всички диетолози е, че е лишен от голяма част от витамините си.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Коисаздравословнитехрани
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:55.