IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #141  
Стар 2nd November 2009, 12:36
deni81 deni81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Пловдив
Мнения: 1 243
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от i_ani
Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Вярвам в любовта, вярвам, че тя не избледнява, а само се засилва, вярвам, че е най-прекрасното нещо на света.
Тук сме на едно мнение
И аз съм на това мнение!!!
__________________
Пеперудено влюбена
Отговори с цитат
  #142  
Стар 2nd November 2009, 13:31
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
учудвам се на хората, които затварят толкова лесно темата, заявявайки, че за всеки е нещо различно и не може да й се даде определение.
Как беше, "Благословен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи."

Дори в примера с училището и "даскалите" може пак да е продиктувано от любов подобно поведение да изпълнява изискванията на учителя. Иначе хоум скуул. Не че е нещо лошо де.
Ммм, не мога да философствам много на тази тема прощавай!
За мен беше много учудващо, че най-хубавото определение даде Пипилотка. Сърпрайз.


Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Е, с мен лесно се комуникира, защото си казвам кое и как ме е впечатлило, как се чувствам и прочие.
По принцип това трябва другите да го кажат. Поне е интересно де.
Отговори с цитат
  #143  
Стар 2nd November 2009, 14:06
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева
Дори в примера с училището и "даскалите" може пак да е продиктувано от любов подобно поведение да изпълнява изискванията на учителя.
О, да, може и да е добро решение понякога. НО първо трябва да се видят двете страни на проблема. Мисля, че доста ясно се изразих, когато казах, че доста майки ПРЕДВАРИТЕЛНО решават, че учителят е прав и изобщо не питат децата си за тяхната гледна точка. Тъй че за каква любов изобщо ми говориш? Няма любов, ако го няма желанието да се разбере човека (детето) до теб.
Да не говорим за родителите, които решават какво и как трябва да учат децата им, дори тези деца да не са привлечени по никакъв начин от определена материя, спорт, език и т.н. Ако после детето се затруднява, то тогава му казват, че вината е негова, че е неспособно, че виждаш ли, в тоя свят трябва постоянно да се доказваш и прочие простотии. Създават му сума ти комплекси и после претендират, че го правят за негово добро...
А майките, които мъкнат децата си на конкурси за красота? Те са убедени, че го правят за доброто на детето си, че то заслужава да спечели и това ще го направи щастливо, без да се усещат даже какви ценности му създават и че цял живот ще страда заради тях.
Чак не ми се задълбава в темата за родителството, щото лошо ми става...

Докога трябва да се обяснявам във всеки пост, че всяко нещо си има изключения? Нищо не е винаги еднакво. Понякога наистина още първото решение на родителя е правилно в ситуацията дете/даскал, но това, което ме притеснява е липсата на желание от страна на родителя да ВИДИ и другата страна на проблема. Понякога има и повече от две решения (за мен винаги решенията са многобройни).
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #144  
Стар 2nd November 2009, 14:19
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Мен лично малко ме интересува дали някой изпитва горещи чувства към мен, ако е неспособен да прояви разбиране и загриженост.

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Мнението ти се припокрива с това на хората, които си мислят, че да си влюбен значи, че обичаш. Защото за теб любовта е това, което изпитваш като емоция.
Нищо не си разбрала значи. Или казано с твои думи - не си си направила труда да разбереш какво мисля точно; значи ли това, че не ме обичаш...? Любовта не е това, което изпитвам, а това, заради което правя нещо за някой. Това, което ме кара да го правя. [/quote]

За съжаление съм съгласна само с тази част от поста ти, но напълно и безусловно:
Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Според мен любовта си има основни качества, например: желание за опознаване, разбиране, загриженост, независимост, свобода, липса на страх, доверие, интимност, нежност, безусловност, уважение, желание да помогнеш на другия да намери себе си, истина.
Любовта не е формула, поне за мен. Нито е определение, както е за теб.
Отговори с цитат
  #145  
Стар 2nd November 2009, 16:46
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Преди много години учителката ми по психология ми обърна внимание на това, че всеки човек обича по различен начин. Тогава не разбрах думите и. Донякъде още не ги разбирам, защото още не мога да разбера хората, които се кълнат в любов към някого, а в същото време без грам угризения му изневеряват. Може би толкова могат ... да дадат от себе си. И аз вече не знам. Според мен те никога не са изпитвали любов. А тогава какво са изпитвали? И как мога да бъда наистина сигурна, че това, което изпитвам аз е любов, когато познавам единствено моите чувства?

Със Стрейндж съм на 100% съгласна за това, че любовта не е просто отношение към някого, когото искаме да притежаваме и още по-малко може да се говори за любов към чисто материален обект. Тя е част от нашата същност. Най-истинската и най-красивата...
Отговори с цитат
  #146  
Стар 2nd November 2009, 18:02
lenda lenda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Варна
Мнения: 1 479
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
да срещам любовта, защото си я нося в мен и е навсякъде. За съжаление са хората, които считат, че любовта "се среща"

обаче,Стрейндж...за да осъзнаеш това,се преминава през един мъчен и трънлив път
Разбирам прекрасно всичко,което казваш
Не съм съгласна обаче,че някой заслужава съжаление...
Всеки човек ,сам достига до своите истини...По един или друг начин,рано или късно
Отговори с цитат
  #147  
Стар 2nd November 2009, 18:11
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lenda
Не съм съгласна обаче,че някой заслужава съжаление...
Права си, никой не съжалявам наистина.

бях афектирана от предния пост, исках да си върна нараняването, барем разбере какво е казала

__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #148  
Стар 2nd November 2009, 19:31
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick
Ти каза:
Цитирай:
Първоначално написано от Бобето
Та искаш да кажеш, че не обичам Сина си, майка си и мъжът си щото ги ревнувам!
Къде пише, къде е доказано и кой ви е учил, че нормалната ревност е ЛОШО НЕЩО................та децата дето ревнуват и не си дават играчките или плачат за майките си когато друг ги погали и ги гушне....за какво е ??????
В този смисъл, имаш предвид, че ревността не пречи на любовта, тоест струва ти се естествено да има ревност, когато има любов. Поне аз така разбрах думите ти.

Да правилно си разбрала думите ми!!!

А за играчките пак ще повторя , дадох примера за да покажа, че още от най-ранна възраст имаме чувство за собственост, което не е лошо.......децата са чисти при тях нищо лошо няма.


Искам да се съглася с Гуен по-повод всичките и постове на последната страница, евала Ти правя Гуен, много хубаво и точно се изразяваш....кратко и ясно!!!
Отговори с цитат
  #149  
Стар 2nd November 2009, 20:19
Аватара на Aleks_Sweet
Aleks_Sweet Aleks_Sweet не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 228
По подразбиране

Ок,обаче все пак чувството за собственост,означава ли,че обичаш?А ревността?
Кой може да притежава някой друг,може ли един човек да е твоя собственост?
Аз лично,много години бях и ревнивка,и егоистка...докато не разбрах,че за мен е по-важно щастието на моя любим,и на моите близки,дори ако тяхното щастие крие риск да се отдалечат от мен.
Ако обичаш достатъчно себе си(нямам предвид егоизъм,а познанието за самия себе си),много по-лесно ще обичаш и хората около теб.
Защото,както написа strange ,ние носим любовта в себе си,а за мен тя е повече от това,да се страхувам като децата,че ще ми вземат любимата играчка.
Но-разни хора,разни идеали.
За щастие,всеки има своята истина,и всеки е прав за себе си.
__________________
Poor is the man
Whose pleasures depend
On the permission of another
Отговори с цитат
  #150  
Стар 3rd November 2009, 20:44
Аватара на raptor
raptor raptor не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Пловдив
Мнения: 2 662
По подразбиране

Наистина сте минали границите.
Дядо ми казваше -Пази се чедо,от жони дет му одат мноу ф края...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КаквопредставляваЛюбовта
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:09.