IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1911  
Стар 14th April 2014, 21:18
Аватара на de_ni_
de_ni_ de_ni_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 156
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lidiya Виж мнението
Дени,
Използвам случая да отбележа, че това което виждам на аватара е страОтно!
Изпитваш ли някакъв дискомфорт от тези кубици? Тежест, болки в гърба, неудобство при спане по корем и настрани?
Lide, засега тортичките са добре, не ми създават проблеми. Кубиците не ми носят дискомфорт, в смисъл, че не ме боли, да ми опъва кожата или да ми тежат.В първите месеци след операцията наистина имах силни болки точно в гърба и към кръста и даже и аз самата реших, че това усещане е от кубиците.Дори започна да ми се обажда едно гласче, дали не съм прекалила със силикона и как ли ще се живее занапред, ако тези болки ще са ми ежедневие.Но за щастие този перид отмина, а после като прочетох тук още много мацки са имали тези болки в гърба.Относно спането и преди мамото не съм обичала да спя по корем и сега не предпочитам да спя така.В интерес на истината едва през последните 4-5 месеца насам започнах да си спя на една страна при пълен оборот, т.е. да съм напълно обърната на някоя страна по време на сън.Преди това не ми беше удобно изобщо да спя настрани и си лежах основно по гръб, така ми беше и по-удобно, а и първите месеци изпитвах едно странно чувство, че като легна в/у някоя гърда и все едно лягам върху паничка, леко ми убиваше и не ми беше изобщо хепи. Сега вече това е надживяно и се забавлявам на 100% с тортичките, хиххи.

P.S.Момичета, идва лято и много скоро ще крачите гордо с пълни пазви, супер самочувствие и несравним блясък в очите.
На всички мацки с предстоящи операции - много успех, безпроблемно и леко възстановяване!
Хайде, чакаме Ви в редиците на сИсИтеееее!

Последно редактирано от de_ni_ : 14th April 2014 на 21:21
Отговори с цитат
  #1912  
Стар 15th April 2014, 08:49
Аватара на marvelous
marvelous marvelous не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 49
По подразбиране

Момичета,много ви се кефя на позитивизма и доброто отношение по между ви и към нас новите

Вчера моите станаха на един месец,та днес съм на работа с една рокля изискваща нормален сутиен,сложих си новия,който има банели,не ми пречат,но почва да ме гложди дали не е прекалено рано и може ли тези банели да ми причинят нещо?

Едната ми лепенка падна,да се похваля,че съм много доволна от разреза,равномерен и супер тънък е и точно по края на ареолата
Отговори с цитат
  #1913  
Стар 15th April 2014, 13:21
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Ти беше през ареолите, нали? Ако да не би трябвало да пречат банелите, но по-добре ги извади... и без тва няма какво да повдигат
Отговори с цитат
  #1914  
Стар 15th April 2014, 13:44
Аватара на marvelous
marvelous marvelous не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 49
По подразбиране

Да през ареолите съм,хаха верно,че няма какво да повдигат
Отговори с цитат
  #1915  
Стар 15th April 2014, 14:29
Guinet Guinet не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2012
Мнения: 87
По подразбиране

Като повдигате този въпрос се сещам и аз, че вместо да се чудя с какво да си мажа белезите (под гърдите) и да се моля да се позаличат мога да поискам докторът да ми сложи имплантите прз ареолите..доколкото знам обаче Стоянов предпочита достъпа през гънката под гърдата..също така за жени, които желаят да раждат май е по-донре да не е през ареолите..Дали е истина, че мн.по добра е възможността за работа на хирурга при разрез под гърдата?има ли тук някое момиче оперирано с разрез през ареолата при Стоянов?
Отговори с цитат
  #1916  
Стар 15th April 2014, 15:12
Аватара на marvelous
marvelous marvelous не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 49
По подразбиране

Guinet, знам,че ИС предпочита с разрез под гърдата,но защо не му се обадиш да обсъдите,защо е предпочитан и какви са предимствата и недостатъците!

Аз държах да нямам белег под гърдата,освен това,конците са резорбируеми,освен да чакам да паднат лепенките,нищо друго не съм правила на разрезите.

Копирам тази част от сайта на ИС,където разяснява точно това:

Къде да се направи разреза? Тук са възможни 4 начина:

1. Разреза е разположен под гърдата/субмамарен достъп/. Това е най-често използвания достъп, защото осигурява тай-добър план за работа на хирурга. Недостатък на този разрез е, че белега много често се вижда и когато пациента е склонен към това леко се разширява, потъмнява на цвят и е неестетичен. Освен това, особено при надмускулно поставяне на имплантите след около 1-2 години когато те “слязат” надолу се получава така че този белег, който в началото е бил в гънката на гърдата и до известна степен е бил “скрит “ започва да става видим, тоест той вече е релативно по-високо разположен. Когато имаме възможност ние предпочитаме другите разрези.

2. Разреза е разположен около зърното/периареоларен достъп/ на границата на тъмната със светлата част. Дава много по-добри естетични резултати. Много рядко се разширява, почти не се забелязва и е много малък. Това е един от предпочитаните от нас достъпи. С този разрез имплантите могат да се позиционират както подмускулно, така и надмускулно. Няма риск от загуба на чувствителността на гърдите, както и не се уврежда жлезната функция - тоест не се нарушава кърменето.

Последно редактирано от marvelous : 15th April 2014 на 15:16
Отговори с цитат
  #1917  
Стар 15th April 2014, 20:55
Guinet Guinet не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2012
Мнения: 87
По подразбиране

По телефона някак си не върви, на консултацията се питат тези неща, но аз не бях помислила за тази подробност. Ще питам непосредствено преди операцията, но незнам дали да настоявам ако ми каже, че предпочита ппд гърдата, защото ако наистина не може да намести добре импланта и после нещо се обърка ще ме е яд..иначе това в сайта съм го чела.. Ти обсъждала ли си с твоя хирург недостатъците на периареоралния достъп, той ли ти го предложи?
Отговори с цитат
  #1918  
Стар 15th April 2014, 21:15
Аватара на de_ni_
de_ni_ de_ni_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 156
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Guinet Виж мнението
По телефона някак си не върви, на консултацията се питат тези неща, но аз не бях помислила за тази подробност. Ще питам непосредствено преди операцията, но незнам дали да настоявам ако ми каже, че предпочита ппд гърдата, защото ако наистина не може да намести добре импланта и после нещо се обърка ще ме е яд..иначе това в сайта съм го чела.. Ти обсъждала ли си с твоя хирург недостатъците на периареоралния достъп, той ли ти го предложи?
Guinet, при избора на достъпа на поставяне на импланта, най-голяма роля играе големината му - и аз исках да нямам последващи белези след мамото, т.е. исках да е през ареолата, но кубиците не ми го позволиха.Понеже ходих на консулт и при НГ той ми каза, че ако искам кубиците да са над 400 не може да е през ареолата, а аз исках 520кубика, така че нямах друг избор.
И да, твърди се, че достъпът през мамарната гънка е по голям, по ясен. Разрезът е хоризонтален, равен, а при ареолният е извита дъга и придполагам е по-трудно. При положение, че при подмускулното поставяне е необходим отличен достъп предполагам и затова докитата предпочитат този подход. Аз лично изгледах видео-филмчета за операции - през мамарната гънка и през ареолата.Потърси ги да ги изгледаш и може да си отговориш сама на въпросите, които те вълнуват.
Отговори с цитат
  #1919  
Стар 16th April 2014, 08:26
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението
Ти беше през ареолите, нали? Ако да не би трябвало да пречат банелите, но по-добре ги извади... и без тва няма какво да повдигат
Да, по-добре извади банелите. Притискат импланта (поне малко) и общо взето не е препоръчително.
Отговори с цитат
  #1920  
Стар 16th April 2014, 08:51
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Аз пА изобщо не съм се замисляла за разрез през ареолата, щото колкото и да твърдят, че там не остава белег, защото се слива с пигмента на зърното не е верно тва. Белег си има дори и минимален да е, пък аз толко си 'аресвам зрънчовците и не исках да се обърка нещо и да имам белег, който се вижда от самУет

Дени е права за разреза под гърдата.... най-добре се работи от там.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:53.