IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 5th September 2006, 09:25
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

доколкото знам кръвта се обновява за около месец... и никой не проверява кога си дарявал последно - те те питат ама и да излъжеш никой няма да разбере. Според мен тея цигани доста често дават и лекарите просто си затварят очите. От друга страна има хора, които нямат избор... от къде иначе да си намерят кръв за планова операция? Мисля, че е забранено да се търгува с кръв...от друга страна ако нямаш роднини, които да дадат...да си умреш ли трябва?
Пък кръвта на циганите..с кво се хранят, как живеят и колко се къпят не се знае. Проверява се за някой зарази...ама от не може да се провери всичко.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 5th September 2006, 11:51
Аватара на pyceHka
pyceHka pyceHka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Русе/София
Мнения: 1 603
По подразбиране

бих дарила, ако съм сигурна, че всичко е стерилно...а пък честно казано нашите болници хич не са ми стерилни а за циганите, то при тях си е бизнес направо, както и с децата /нали някои си ги продават /. аз лично нямам против самия факт, че кръвта е на циганин, а по-скоро против начина на живот на циганина и неговата хигиена. особено сега след тоя бум на хепатит в Столипиново, мен ще ме е страх да ми прелеят кръв от циганин не че бих имала избор

п.с. чувала съм, че човек се пристрастява към кръводаряването дали има нещо вярно?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 5th September 2006, 13:15
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

знам че някой спортисти го използват като допинг, точат си кръв - тя се замразява и после им я преливат..познавам културисти, които го правят...иначе знам че на достатъчен интервал от време е дори полезно, защото си стимулираш организма и имунната система
Отговори с цитат
  #14  
Стар 5th September 2006, 14:46
Cruella_Devil Cruella_Devil не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 25
По подразбиране

..аз до сега не съм дарявала кръв..на няколко пъти се опитвах да разбера къде, кога ще има такова мероприятие, но все се разминавахме нещо по принцип бих искала да даря кръв, също така искам и като ми дойде времето да си отида от този свят (да се надявам, че няма да е скоро) да си дам органите така да се каже , да помогна на някой ако мога...но там трябва да си го впишеш изрично в здравната книжка или нещо от този тип..вие къде сте дарявали доброволно, в смисъл не за операция на близък?
Отговори с цитат
  #15  
Стар 5th September 2006, 14:49
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

по новия закон вече даряването на органи е по подразбиране, т.е. ако не искаш да дадеш трябва да се запишеш изрично...а пък кръв можеш да дариш по университетите има такива кампании, а също и в центъра за кръводаряване..то е близо до централна гара но не знам точния адрес - можеш да го намериш сигурно някъде в и-нет....аз съм давала 4 пъти а съм 55кг 174см и нямам никви проблеми (като изключим веднъж когато бях на диета)
Отговори с цитат
  #16  
Стар 5th September 2006, 14:52
Cruella_Devil Cruella_Devil не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 25
По подразбиране

да наистина тези дни или седмици четох из нет-а инфо за даряването на органи,за новият закон..ама така и не ми стана много ясно в университета все ги изпусках тези дни, а вече не уча..ще се разтърся за адрес..а при мен мисля, че няма опасност да ми стане нещо
Отговори с цитат
  #17  
Стар 9th November 2006, 22:31
Police MAIN Police MAIN не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: В най-смелите ти мечти!
Мнения: 1 755
По подразбиране

О-о--о ДА Разбира се!
__________________
СПАМ = Само Пиша А не Мисля
Отговори с цитат
  #18  
Стар 9th November 2006, 23:20
gin100nic gin100nic не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 260
По подразбиране

твърдо- ЗА!
__________________
NO DEPOSIT- NO RETURN
Отговори с цитат
  #19  
Стар 9th November 2006, 23:22
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

И аз съм твърдо за,ама с мойто ниско кръвно не ми дават
Отговори с цитат
  #20  
Стар 17th November 2006, 20:51
Дидичка Дидичка не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 93
По подразбиране

И аз също съм твърдо ЗА бих дарила,честно да си призная ме е страх да не ми лепнат нещо,като знам медицинските сестри колко са "прецизни".Смешно звуча знам...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Запротивкръводаряването
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:56.