IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 31st July 2010, 23:03
Glesanka Glesanka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 160
По подразбиране Усещане за течност и бълбукане около импланта

Вече минаха близо 3 месеца от операцията ми, при която смених имплантите от кръгли/надмускулно поставени с анатомични/подмускулни. Два дена след операцията бях с дренажи, като си отидох в къщи близо седмица след това усещах движение на течност около имплантите и чувах бълбукане. По съвета на доктора пих витами С около 2-3 седмици и се оправих още на 4-5 ден. Така беше до около месец след операцията, когато много странно след 2 -3 седмици без това чувство, отново усетих бълбукане и движение на течност. Това трая 2-3 дена, след което премина и аз вече си мислех, че окончателно съм се отървала от това неприятно усещане, което е и доста плашещо, защото неволно си представям проблем с многострадалните ми гърди, претърпели вече 4 операции при трима хирурзи . Ето че днес отново усетих течност и бълбукане и се чудя как е възможно три месеца след операцията да се случва подобно нещо. Какъв би могъл да е проблемът, имали ли сте подобни усещания? Другото нещо което трябва да кажа, е че все още имам лек оток и синина под другата / небълбукаща / гърда, даже докторът онзи ден като ме видя и се учуди, че толкова време не са минали. Но за бълбукането нямах възможност да го питам, понеже стана тази вечер. Ще ме успокоите ли малко или напротив
__________________
Който има желание - намира начин, който няма желание - намира оправдание.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st August 2010, 08:49
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Утре отивай при него,тва бих направила аз.Моят десният джвака отдолу
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st August 2010, 21:44
diana1977 diana1977 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 391
По подразбиране

аз след втората си мамопластика доста дълго време имах същия проблем ,ако може да се нарече проблем.Наистина усещането е доста неприятно,особенно при навеждане.Спомням си ченяколко пъти звънях на Динев и той ми обясни че при някои жени доста дълго време е така.Това е течност която организма произвежда заради появата на импланата като чуждо тяло.Доста време ме тормозеше това но наистина отмина.Не мисля че ще ти създаде нещо сериозно,но все пак питай своя доктор.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 2nd August 2010, 11:46
Glesanka Glesanka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 160
По подразбиране

Да, най-вече при навеждане го усещам и чувам . Е, успокоих се малко, че не е нещо чак толкова необичайно, ако е само въпрос на време - ще изтърпя, аз в това отношение съм шампион .
__________________
Който има желание - намира начин, който няма желание - намира оправдание.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 2nd August 2010, 18:04
diana1977 diana1977 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 391
По подразбиране

но за всеки случай питай доки.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 6th August 2010, 11:21
bbbbbb bbbbbb не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 3
По подразбиране течност1111

мили дами.. това е отхвърлянето на импланта от организма-защитната реакция.иследвайте я:направете посявки и ще видите колко бактерий има в нея,трябва много антибиотици,почистване и ако имте късмет няма да се наложи ревизиране(вадене на импланта за почистване).това ще се появява изчезва докато загнояса.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 6th August 2010, 11:38
bbbbbb bbbbbb не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 3
По подразбиране Re: Усещане за течност и бълбукане около импланта

Цитирай:
Първоначално написано от Glesanka
Вече минаха близо 3 месеца от операцията ми, при която смених имплантите от кръгли/надмускулно поставени с анатомични/подмускулни. Два дена след операцията бях с дренажи, като си отидох в къщи близо седмица след това усещах движение на течност около имплантите и чувах бълбукане. По съвета на доктора пих витами С около 2-3 седмици и се оправих още на 4-5 ден. Така беше до около месец след операцията, когато много странно след 2 -3 седмици без това чувство, отново усетих бълбукане и движение на течност. Това трая 2-3 дена, след което премина и аз вече си мислех, че окончателно съм се отървала от това неприятно усещане, което е и доста плашещо, защото неволно си представям проблем с многострадалните ми гърди, претърпели вече 4 операции при трима хирурзи . Ето че днес отново усетих течност и бълбукане и се чудя как е възможно три месеца след операцията да се случва подобно нещо. Какъв би могъл да е проблемът, имали ли сте подобни усещания? Другото нещо което трябва да кажа, е че все още имам лек оток и синина под другата / небълбукаща / гърда, даже докторът онзи ден като ме видя и се учуди, че толкова време не са минали. Но за бълбукането нямах възможност да го питам, понеже стана тази вечер. Ще ме успокоите ли малко или напротив
моля би ли писала на е-мейла ми animal_power@mail.bg мисля че можем да обменим полезна информация
Отговори с цитат
  #8  
Стар 6th August 2010, 13:35
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

недей да бързаш да поставяш диагнози в интернет и да шашкаш момичето. Нека докторът и я прегледа. Излишно е да всяваш паника!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 6th August 2010, 15:23
diana1977 diana1977 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 391
По подразбиране

аз имах същият проблем и няма нищо страшно,след известно време всичко се оправи,просто това е наистина реакция на организма,който произвежда тази течност към новото–чуждо тяло.Когато не е много тази течност тя след време си се разорбира сама.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13th August 2010, 01:01
miss_kris miss_kris не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 6
По подразбиране

Ох и аз имах същият проблем с усещането за течност в левият инплантант, но с времето отмина и се измести пак на същия инплантант. При мен нямаше джвакане, не съм чувала такова. Но сега течността, ако изобщо е такова, е като топче което мачкайки не се напипва - само ако го погаля го усешам.А това топче започна и да се вижда започна Когато легна нито се напипва, нито се вижда и аз незнам какво да правя. Другата гърда няма такъв проблем
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Усещанезатечностбълбуканеоколоимпланта
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:04.