IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #81  
Стар 17th October 2011, 20:59
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Важното е да си избягват Analgin и Spasmalgon,защото усилват кървенето.

Между другото добро решение, конкретно при менструални болки, е пиенето на Магнезий(разтворими таблетки,прахчета,филм таблетки),те успокояват спазмите на маточната мускулатура,а именно оттам са и по-силните болки в малкия таз.
Отговори с цитат
  #82  
Стар 27th October 2011, 14:19
Kafe111 Kafe111 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 2
По подразбиране

Проверете нормален ли е месечният ви цикъл, често това е причина за силните менструални болки:

http://doctoronline.bg/articles/5608
Отговори с цитат
  #83  
Стар 15th May 2012, 17:26
Monisita Monisita не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2012
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте!
Виждам, че темата е стара, но реших и аз да споделя моя случай.
Менструалните ми болки са адски силни...направо не мога да си намеря място. Почти всеки път ме боли толкова много, че повръщам. Опитвала съм много лекарства, но нищо не ми помогна. По едно време пиех течен аналгин и до известна степен ме облекчаваше, но после спря. След това ми изписаха Афламил...по принцип е доста силно лекарство, което се изписва предимно при ревматоидни болки, но след известно време и то спря да ми действа. В момента пия Паракофдал...и то е доста силно лекарство, но за момента ми помага..поне дотолкова че да застана в някаква поза и да не ме боли. Другото което е че ме успива и това също ми помага да не мисля за болката поне няколко часа. За съжаление обаче не намалява гаденето. Скоро ходих на генеколог и ми казаха че може би ми има нещо на десния яйчник, но не разбрах какво точно,което е причина за силните болки и за това ми казаха да отида пак 5 дни след следващия ми цикъл. За мое съжаление обаче споменаха че най-вероятно ще трябва да взимам противозачатъчни, но изобщо не ми се иска.

П.С. Преди време ми бяха казали за Прим Ойл (масло от вечерна иглика). Трябва да се пие по 4 капсули на ден 3 месеца преди цикъла и по 2 капсули по време на цикъла. Честно казано се отнесох несериозно и го пиех само седмица преди цикъла, но все пак мисля че намаляваше болките до известна степен. Така че който иска може да го пробва, чувала съм позитивни отзиви за него
Отговори с цитат
  #84  
Стар 13th June 2012, 18:09
StefanPetrov StefanPetrov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2012
Мнения: 48
По подразбиране

Нещо интересно което намерих по темата цък
Отговори с цитат
  #85  
Стар 17th June 2012, 01:33
LoveGreeen LoveGreeen не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2012
Мнения: 56
По подразбиране

Нещо интересно по темата от мен на което попаднах преди време тук
Поздрави с една песничка тук и новия скеч на комиците тук
Отговори с цитат
  #86  
Стар 22nd January 2013, 16:31
neli1111 neli1111 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2012
Мнения: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gera_B Виж мнението
Доколкото знам, в такива случаи много помага топъл компрес на корема, с грейка примерно. Целта е да се разширят кръвоносните съдове, за да може кръвта да потече, което май е проблема всъщност. За щастие такъв проблем нямам, но имам много приятелки, които направо агонизират в "тези" дни.
Горкичките...
Топлия компрес помага,ама си в много голяма грешка със тези кръвоносни съдове.Менструалнотот течение е в следствие на чистене на матката от предварително приготвеното от тялото "леговище" за евентуално бебе и не е само кръв ами и други съставки.Тоест това за което говорим нетече от кръвоносни съдове директно.А самата болка е в следствие на контракциите сиреч мускулни съкращения на матката,за да се изчисти.Топлия компрес успокоява мускулатурата.
Отговори с цитат
  #87  
Стар 23rd January 2013, 11:52
monita191 monita191 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 90
По подразбиране

За облекчаване на болките, често ми се налага да използвам Но шпа, а напоследък прибягвам до употребата на Кафетин менструал: http://apteka.framar.bg/30022952/%D0...D0%BC%D0%B3-10

Доволна съм от ефекта на лекарството!
Отговори с цитат
  #88  
Стар 28th January 2013, 16:23
nikole nikole не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2012
Мнения: 9
По подразбиране

Здравейте, лично аз не обичам да пия лекарства но намамерих билкова смес която ми успокоява болките казва се Ангелика
Отговори с цитат
  #89  
Стар 1st February 2013, 00:10
Аватара на marii4eto_g
marii4eto_g marii4eto_g не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от monita191 Виж мнението
За облекчаване на болките, често ми се налага да използвам Но шпа, а напоследък прибягвам до употребата на Кафетин менструал: http://apteka.framar.bg/30022952/%D0...D0%BC%D0%B3-10

Доволна съм от ефекта на лекарството!

Подкрепям те! Кафетин Менструал ми помогна с тия гадни 2-3 дни,много по-леко ми минават вече,а и струва 4.20.А аз съм наистина тежък случай в това отношение..
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Менструалниболкикакдасеизбавимоттях
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:52.