IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #201  
Стар 11th March 2009, 16:45
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Аз пък мисля,че ултра-вярващите не биха направили нещата които Жоро е посочил за примери......Все пак те са УЛТРА/фанатично/ вярващи........по-скоро тези оправдания са за умерено вярващите.
Отговори с цитат
  #202  
Стар 11th March 2009, 17:01
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Не мисля че съм определи много вярно нещата. Едно мисля, друго излиза като го прочета! Каквото и да е, на такава тема не ми се кара с никой. Всеки е свободен да вярва в Бог, НЛО, червени човечета! Аз докато не вида с очи - не вервам! Което пък не ми попречи да си направя освещаване на Лабораторията

Абе, пълна каша сме всички и добре че няма Дедо Божи, че да земе една гьостерица и да ни запуа по ... ... и по .... и верващите и неверващите И едните и другите сме маскари!
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #203  
Стар 11th March 2009, 17:02
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоро66
и добре че няма Дедо Божи
дали?
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #204  
Стар 11th March 2009, 17:06
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Светлине, толкова съм я загазил, че вече няма прошка за мене! Все ми е тая! Да му мислят праведните.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #205  
Стар 11th March 2009, 17:08
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Звучи като оправдание.
Няма значение колко си загазил, Бог е добър и винаги ще ти прости.
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #206  
Стар 11th March 2009, 17:09
Аватара на sisiapostolova
sisiapostolova sisiapostolova не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PLOVDIV
Мнения: 2 581
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоро66
Светлине, толкова съм я загазил, че вече няма прошка за мене! Все ми е тая! Да му мислят праведните.
охх и аз ...
__________________
бях на 13 ,когато бях на 6 ...Колко пъти трябваше тати ,дами повтори ...със ... да не се занимавам !!!
Отговори с цитат
  #207  
Стар 11th March 2009, 17:17
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Сиска с тебе Мацо ще се пържим във вечния огън

Понеже бях от големите калпазани, на времето, като ни викаха при директора, или даскала, земе та ни строи и ставаше следното. - "Иван, Жоро и Иво, да застанат отстрани. Тея са ясни, те оправия нямат, ами вие бе ...." и като се почнеше едно конскооо, не ти е работа Ние дето сме в дъното се хилим отстрани, а другите, невинните ядат гамото. После обаждане на родители, наказания.

Ето така ще стане и в Денят. Ще се изправим всички пред стареца и той ще каже -"Я Сисо и Жоро, вие си знаете ... към казана бегоооом марш!" и ще се свърши.

Ама като почне другите - "Айде, тея двамата са ми ясни, те са изгоряли, ами вие бре, дето така и така......." Ааа, мерси. Не обичам да ми се чете конско.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #208  
Стар 11th March 2009, 17:17
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от NESCAFE
Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
нямам поставени лимити върху вижданията си за хората, живота, науката и т.н. (каквито религиите налагат!).
Какви са тия лимити, Ник?
А като прочетох мнението ти - точно ти ми се стори толкова ''лимитирана'' , тесногръда и праволинейна спрямо нашите виждания.
Неска, не ми се впрагяй, бе... Ако са си твои вижданията, ти се радвам...
Не разбрах обаче как си стигнала до тях.
Лимитите, които налага религията, са много... 10-те божи заповеди са добър пример
Значи, ако познавам човек, който е откраднал, то трябва да мисля за него, че е лош човек. В този смисъл религията ми поставя граници: не бива да се интересувам ЗАЩО този човек е откраднал, това не е важно, важното е, че е откраднал и затова е грешник. Никой не пита дали го е направил, защото е бил гладен, например. Но от друга страна, ако се покае ще бъде опростен. А защо трябва да съжалява, ако е направил това, за да не умре от глад? Не ми се връзва нещо...
Да не говорим за лимита, наложен към науката: всичко на този свят е създадено от Бог, с две думи: не търсете обяснение на природните закони, добре, че учените не се водят от тази максима.
Сега, някой ще каже, че Библията е писана от хора и затова да не я използваме, за да обясняваме парадоксите на религията. Ок, но нали точно Библията ни казва, че Бог съществува? Защо трябва да й вярвам за Бог?

Съжалявам, че ти се струвам тесногръда и праволинейна, не се считам за такъв човек
Само за протокола: не за пръв път го чувам това... Не зная защо оставам това впечатление в някои хора.
Всъщност се опитвам да не съм кон с капаци, но в тази тема досега просто не срещнах едно обосновано мнение на някой религиозен за съществуването на Бог, така че да ме накара да се замисля дали не бъркам. Затова и си оставам на своето, с надеждата да се намери някой, който да ми пречупи възгледите.
И на мен ще ми е приятно да си мисля, че съществува живот след смъртта, ама засега виждам само червеи...
Отговори с цитат
  #209  
Стар 11th March 2009, 17:20
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

за едни си праволинейна и тесногръда за други не
едни мислят хубави неща за теб други не
някои се отнасят добре, други не
немоем на всички да се харесаме или всички да ни мразят

Жоро стига се оправдава ве
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #210  
Стар 11th March 2009, 17:32
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Затова и си оставам на своето, с надеждата да се намери някой, който да ми пречупи възгледите.
"Блажени са вярващите".... само това ми идва на ума като прочетох това изречение Няма такъв "някой"...познавайки те
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ВярвателиБог
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:09.