IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #221  
Стар 25th March 2009, 11:08
Аватара на Darini
Darini Darini не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Град: на гости съм на 3-тата планета
Мнения: 2 401
По подразбиране

Невярвам в Бог,като материя.Вярвам,че има някаква сила и влизам в църкви по някакъв повод.Харесва ми израза
Цитирай:
сам съм си Бог
Отговори с цитат
  #222  
Стар 26th March 2009, 15:56
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Марияяяяяяяяяяя, къде сиииииииииииииии?
Моли се и пали свещи
Отговори с цитат
  #223  
Стар 29th March 2009, 20:33
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Виж Светлинчу как позна. Пости са сега.. Аз не съм "всичко мога всичко знам", но ще се опитам да отговоря на некои мнения:

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Значи, ако познавам човек, който е откраднал, то трябва да мисля за него, че е лош човек.
Мне, не че човека е лош, действието е неправилно и не желано. Така или иначе когато ни откраднат нещо ни е много кофти, нали? В къщи бяха влизали преди време неканени гости - нищо кой знае какво не бяха откраднали, но чувството беше много омерсително... просто нямам думи.
Та това е предписание за по-добър живот. Съвет, да не правим на другите онова, което не искаме де ни правят на нас.

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Сега, някой ще каже, че Библията е писана от хора и затова да не я използваме, за да обясняваме парадоксите на религията. Ок, но нали точно Библията ни казва, че Бог съществува? Защо трябва да й вярвам за Бог?
Библията е Боговдъхновена книга. Тя не е написана просто от хора. По това и се различава от останалите книги.. А книгите и филмите, чиито сюжет се опира на Библията са неизброимо количество, ноо.... според който както му е харесало.


Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Бог е ОПИСАН във всяка една религия, темата е дали вярвате в Бог, а не в нещо добро и обичащо... Добри и обичащи са хората, вие самите, какво общо има този наш вътрешен стремеж към съвършенство с релията, се питам?
Аз не споделям такъв стремеж към съвършенство, какъвто обикновено се разбира.. "съвършенство " на кое? На някои атрибути ли, на умения ли?.. И според кого, според нечии критерии, според други ли.. Разбира се има стремеж към съвършенство в християнството, но той е много различен от суетния човешки идеал.

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
... Даже напротив: религията ми се вижда само един доста елементарен начин да се наливат чужди мисли в главите на хората, вместо да се оставят намира, за да могат сами да се усъвършенстват. Да пречиш на хората да мислят ми се струва най-голямата жестокост от страна на религиите спрямо човешкия инстинкт.
Знае се, че някои от най-големите учени са именно вярващите. Ето нищо интересно:

"Безбожието е старо
Известния френски философ Дидро бил възпитател на руския престолонаследник. На един прием в двореца той той срещнал московския митрополит Платон. Като разговаряли Дидро казал на митрополита:
-Знаете ли, че един голям философ е казал, че няма Бог?
-Много е закъснял този фисолов-отговорил митрополитът. - Това е казано много отдавна.
-Отдавна ли? Кога и от кого? - учудено попитал Дидро.
-Преди хиляди, хиляди години... Още в Библията е казано: "Рече безумец в сърце си "няма Бог" (Псалтир, 13:1)"

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
..не познавам "вярващ", който да се е информирал за историята на църквите и религиите достатъчно добре. А когато това стане...автоматично спира да е вярващ... Може би Мария Василева е едно изключение, затова очаквам поста, който обеща да напише, с нетърпение.
Понякога стига и инстинкта, не е нужно да четеш много. Въпрос към вярващите: какво ви казва инстинкта, има ли Бог? Не се ли питате как може да има един вездесъщ Бог, след като светът е толкова неприятно място за живеене? Неправдите защо съществуват тогава?
Радвам се на симпатиите ти. Малко ме смущава вероятността да ме натоварваш с прекалено големи очаквания. Нещо от сорта на "Че лекарите никога не боледуват" или че вярващите са безгрешни... няма такова нещо. За себе си имам отговори на тези въпроси. Едва ли ще се харесат на мнозина. Един от отговорите е алчността на хората. И другите няма да се харесат... сигурно защото в една или друга степен сме засегнати от гордостта.
Отговори с цитат
  #224  
Стар 29th March 2009, 20:33
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоро66
Аз докато не вида с очи - не вервам! Което пък не ми попречи да си направя освещаване на Лабораторията
Ха де! Сигурно има зрънце вяра и в тебе, просто по-бавно избуява.

Цитирай:
Първоначално написано от xxxxx
не помня чия беше тази мисъл, че най-бързият начин да забогатееш, е да си изсмислиш религия и да започнеш да я разпространяваш беше на водача на някаква секта в Америка май
Казал го е един писател-фантаст, диагностициран шизофреник - Лий Рон Харбърт. Речено-сторено дет` се казва - направил си е сциентологията и увлякъл някои доста заможни люде.. и те като всички нас са податливи на влияние. Дирижира им дори в кои часове да правят секс, говори се, че имал собствено военно формирование.

Цитирай:
Първоначално написано от Пипилота
"Ако е вярно това, че рекламата говори на хиляда души, за да въздейства на един, то същото прави и църквата.
Аз вече престанах да се учудвам как невярващите слагат всички вярващи под един знаменател и понятието "църква" често пъти за тях е голяма мешавица ... примрено инквизицията - е тя е католическо дело, но се казва, че "църквата я е направила" все едно се отнася за всички. То вече са безкрайнооо много разклонения, всеки си намисля нещо си (както му уйдисва) и вика "църква".
Отговори с цитат
  #225  
Стар 12th May 2009, 04:35
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране Re: Вярвате ли в Бог?

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
какво мислите за църквата и "представителите" на Бога?
какво да мисля Както има различни хора,така има и различни свещенници.

Църквата си е институция която си има определена задача.


пп.Вярвате ли в Бог
__________________
Идеални са само човешките намерения
Н.Георгиев-пл.хирург
Отговори с цитат
  #226  
Стар 12th May 2009, 05:01
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Абе няма ли някой вярващ, който да каже ЗАЩО вярва в Бог? И как по-точно си го представя? В един момент стана, че си пишем само невярващите.....Тъпо така......
Аз вярвам във Бог,защото човек неможе да живее без вяра!
Колко тежко болни хора са се излекували благодарение на силната си вяра .
А Бога е да вярваш във нещо по-силно от Теб.

Колко векове се спори за това как е създадена Вселената ,как е създаден човек.Има само догадки и различни теорий.
Учените се стремят да научат истината но има само хипотези и няма такива доказателства че Бог съществува като материя, а това не означава че трябва непременно да го виждаш!

В моите представи Бог не е седнал на някои облак в небето или да прехвърча със самолет .Бог-товае Вселената,необятното,неизв естното от което всеки човек трябва да има респект ,че за всичко което върши е отговорен и че има Възмездие за тези които вършат злини от някъква Сила която е невидима за нас.
__________________
Идеални са само човешките намерения
Н.Георгиев-пл.хирург
Отговори с цитат
  #227  
Стар 12th May 2009, 05:16
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Въпросът ми към вярващите... Неправдите защо съществуват тогава?
От както свят светува винаги има добро и зло и трябва да го приемеме!
Така е устроен светът винаги да има една борба между доброто и злото .
Светът не е съвършен.Виждаме го и в книгите и във филмите и във живота!

И Бог не е свързан със неправдите и със злото.
За това трябва да вярваме в доброто-Бога ,за да има превес на това добро!

Човек носи добротата в себе си,а особенно в днешно време църквата би трябвало повече да се постарае и да бъде по близо до младите хора които имат нужда да се възпитават както от родители,учители така и от църквата във християнските добродетели.
__________________
Идеални са само човешките намерения
Н.Георгиев-пл.хирург
Отговори с цитат
  #228  
Стар 12th May 2009, 05:24
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране Религия

Тази Тема за Религията и Бога е много специфична и трябва да си много чел,да познаваш някой Богослов който най-добре може да обясни тези неща .Така че Темата е трудна за такива млади хора като нас които в действителност непознаваме нито вероучението,нито библията ,книги за религията и тн.

От Историята знаем че ние българите поначало сме атеисти неможем да се сравняваме нито с руснаците нито със румънците нито с гърци,а и с турците ,макар че те са друга вяра.
__________________
Идеални са само човешките намерения
Н.Георгиев-пл.хирург
Отговори с цитат
  #229  
Стар 12th May 2009, 09:01
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране Re: Религия

Цитирай:
Първоначално написано от mallvina
...

От Историята знаем че ние българите поначало сме атеисти неможем да се сравняваме нито с руснаците нито със румънците нито с гърци,а и с турците ,макар че те са друга вяра.
Малвина, една книжка, която е добре да си чел освен Корана и Библията е "Делюзията Бог" на Ричард Докинс.

Между другото аз от Историята не знаех, че сме били поначало атеисти Това би ли могла да ми го пообясниш? Моето мнение е точно обратното - че повечето българи са изключително вярващи и суеверни хора. Иначе е факт, че комунизмът нанесе голям удар върху православието у нас. Както и, че в страната ни хората предпочитат да ходят по врачки отколкото на църква.
Отговори с цитат
  #230  
Стар 12th May 2009, 10:57
Шаро Шаро не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: на пътя
Мнения: 724
По подразбиране

Откакто го видях на тавана в хола, се убедих в съществуването на бог.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ВярвателиБог
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:21.