IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #261  
Стар 11th February 2010, 16:59
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
....
Ако ти днес си суеверна, то утре може да не си. Прозрение му викат на това състояние: моментът, когато се освободиш от заблудите.
Човек без заблуди не е суеверен.
Кой човек е без заблуди? Аз познавам много хора, които просто не го признават, не че ги нямат. Трябва да си с ореолче, аз още не съм достигнала това състоятие

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
....И бих казала, че суеверието не е част от Хомо сапиенс, а част от обществото, създадено от хомо сапиенс.
Хомо сапиенс създава днешното общество, но коренът му е там ... далеч в миналото, край огъня ... а в тъмното е и страштото.

Цитирай:
Първоначално написано от strangenic2
...Според теб дали твоето плъхче е суеверно?
Сигурно е, никога не прави втори път една и съща грешка. За разлика от мен

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
.... Суеверията са лъжливите обяснения на реалността, поне аз така я разбирам тази думичка. Или ти имаш нещо друго предвид?
Според мен суеверията се раждат от страха. Веднъж май говорихме и по тази тема. Колкото и да си велик, богат, умен, учен, знаещ - винаги ще има нещо, от което ще те е страх. И когато стоплиш в кой момент и с кое действие избягваш това, от което те е страх, се ражда суеверието. Ако винаги правя така, няма да ме постигне онова. Ето ти суеверие. Някои го наричат предпазливост.
Но с каквато и дума да го наречеш - същината си остава една и съща.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #262  
Стар 11th February 2010, 18:08
Аватара на Gossow
Gossow Gossow не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 4 790
По подразбиране

аз не вярвам
Отговори с цитат
  #263  
Стар 14th March 2010, 05:33
Аватара на Петифура
Петифура Петифура не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 172
По подразбиране

Да!
Отговори с цитат
  #264  
Стар 14th March 2010, 11:50
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Значи не мога да кажа, че вярвам в Бог, но вярвам, че има някаква сила, някои я наричат Провидение, като я разграничават от божественото.Ще ви дам най-пресния ми пример:
Хванахме се на бас (на шега) с един колега (не по мое желание де, ама...) за 50 лв., за местоположение на определени знаци за предимство на едно кръстовище в Пловдив.Загубих баса, а колегата надуваше свирката, че с тия 50 лв. ще направи маса, да почерпи останалите от групата.След два дни му дадох парите, той само си избърса с тях брадата и на следващия ден си сменил маслото на колата.Минаха се 2-3 месеца и му се наложи да направи основен ремонт на двигателя, защото 3 от буталата му се бяха разбили...Не, че съм го клел де, но е много интересно как като се направиш на луд за 50 кинта, накрая ти излизат през носа 1300 лв...
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #265  
Стар 14th March 2010, 12:35
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Mного интересен довод за съществуването на провидението...
Значи според теб ако не бяхте направили бас, колата му нямаше да се счупи?

Няма да се хващам на бас с теб никога
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #266  
Стар 14th March 2010, 12:39
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

не вярвам в бог

не знам що е така, не е гот по принцип, но тва е положението


има нещо

преди време бех дал на една жена дето проси на улицата неква стотинка там, същия ден намерих 50 кинта

интересното е, че понеже се изкефих на 50те кинта я търсих пак да и дам стотинка на тая жена, но така и не я видях 2ри път =))

са ме е яд, трябваше да и дам на 10-20 кинта, можеше да намеря некое от тия червените куфарчета, ако се запазва пропорцията =))
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #267  
Стар 14th March 2010, 12:41
Аватара на Adelini
Adelini Adelini не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 670
По подразбиране

Аз вярвам!
__________________
"Хората страдат не от това, което се случва, а от своето отношение към станалото" - Mонтен
Отговори с цитат
  #268  
Стар 14th March 2010, 12:56
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Adelini
Аз вярвам!
и аз!
Отговори с цитат
  #269  
Стар 14th March 2010, 13:00
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Mного интересен довод за съществуването на провидението...
Значи според теб ако не бяхте направили бас, колата му нямаше да се счупи?

Няма да се хващам на бас с теб никога
НЕ бе!Първо баса си беше на майтап.Второ, като е на майтап можеше да не взима 50 кинта, а да поиска просто да го почерпя.Обаче си ги прибра кат пич.Трето кат говори, че ще почерпи групата, можеше наистина да го направи, а не да си сменя маслото на колата.Не, че съм за 50 лв., обаче като си говорим на мъжка приказка всеки да си държи на думата.Не е ли така?Майтап, майтап, но като сме тръгнали по тоя път, нека наситина да е така, а не с путкински изпълнения!
И констатацията ми не е за баса, а за изпълнението му след него.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #270  
Стар 14th March 2010, 13:12
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Рийзънчооооо, ама не усещаш ли как се изказваш?
Значи иска ти се да не му беше давал 50 лева, щото баса бил на майтап Басът си е бас, няма майтап в тия неща. А кой как ще си похарчи парите, си е негова работа. С теб не се е басирата бандата ви, та да трябва той да я черпи.
Бах мааму, много детско мислене имаш. Добре е направил човекът, ся ти реши, че провидението си е отмъстило за теб, невинният...

Невинен? Ха, за тия, дето се ловят на бас и после губят, няма да ти казвам кво си мисля за тях. Значи ти що се ловиш на бас? Щото си тоооолкова убеден в грешни неща и характерът ти не позволява да поставиш под въпрос убежденията си. Ами какво да ти кажа, имаш си проблем, доста по-сериозен от този на момчето, което си е сипало масло в колата. Тъй че провидението едва ли е действало в тоя случай, иначе щеше да "накаже" теб.

Знаеш ли колко често виждам некви дето скачат с умопомрачаващи убеждения, викат, пискат, и точно те все казват "Аре на бас". Добре бе, човек, не можеш ли да си кажеш, че щом отсреща някой твърди обратното, може и да си се объркал? Пък после провери без бас, просто виж къде е истината. Доста по-важно ще е за теб, ако си вземеш подобен урок от ситуацията, вместо да решаваш как ти си невинен, а оня там (който е бил прав!) е получил "заслужено" наказание.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ВярвателиБог
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:58.